Zdraví

Problém s názvem kvasinky

Která z žen se nikdy nesetkala s nepříjemným, svědivým výtokem, tak můžeme říci, že má skutečně štěstí. Kvasinky totiž dokáží pěkně znepříjemnit život nejedné ženě a boj s nimi je občas skutečně vytrvalostní zápas s odolným nepřítelem.

 

Co jsou „ty kvasinky“ vlastně zač?

Kvasinky jsou drobné jednobuněčné organismy, které se rozmnožují převážně pučením. Rychle se rozmnožují v příznivé teplotě, vlhkém prostředí a tam, kde mají dostatek potravy. Potravou jsou zde myšleny úhlovodany, které se rozkládají kvašením bez přístupu kyslíku.

 

Candida albicans je sice přirozenou součástí těla, ovšem pokud je vnitřní flóra organismu v nerovnováze, začne se nekontrolovatelně množit a způsobuje nepříjemnou infekci - kandidózu. Zajímavé je, že tato kvasinka se nachází ve střevech, pohlavním ústrojí, ústech, jícnu a krku. Za normálního stavu je organismus schopen její množství kontrolovat.

Oslabený imunitní systém, užívání antikoncepčních pilulek, antibiotik, stres, špatná výživa, nadměrné množství cukru, alkoholu, léků a drog - to vše může způsobit její přemnožení.
A pamatujte: Jakmile se kvasinky jednou v organismu usadí, je těžké se jich zbavit.

Příznaky kvasinkové nákazy:
Příznaky kvasinkové nákazy u dospělých jsou často natolik všeobecné, že je lékař bez dalších diagnostických opatření jen velmi těžko může přičíst na vrub kvasinkové nákaze.

Výčet sahá od chronických infekcí a bolestí hlavy přes chronickou únavu nebo deprese až po bolesti nervů a kloubů. Tyto plíživé příznaky mohou vystupovat samy, nebo v kombinaci s jinými příznaky a mohou být více či méně výrazné. Jiné obtíže naopak zřetelně ukazují na příčinu onemocnění.

Kůže: Kvasinková nákaza se projevuje hlavně obtěžujícím svěděním. Povrch kůže je bělavý a často šupinatý, nebo se tvoří malé puchýřky.

Nehty: Kvasinky se usazují za nehty na nohou i na rukou. Vytvářejí bělavá až nažloutlá prosvětlení, nehet se pomalu uvolňuje z lůžka a zbarvuje se.

Trávicí orgány: Nadýmání s bolestivými kolikami, především po požití sladkých jídel může signalizovat přítomnost kvasinek v těle. Nadýmání je totiž způsobeno tím, že kvasinky vyrábějí ve střevě plyny. Někdy se vytvoří tolik plynu, že se břicho silně vyklene a bránice je tlačena směrem nahoru.
Zůstanou-li kvasinky ve střevě delší dobu, může vést chronické dráždění střevní sliznice k průjmům. Houbové jedy narušují činnost střevní svaloviny a vyvolávají zácpu. Tak dochází střídavě k průjmům a zácpám.

Úporným svěděním na sebe upozorní kvasinky, které se dostaly až ke konečníku. Dojde-li škrábáním k poranění kůže konečníku, může vzniknout mokvavý, špatně se hojící ekzém.

Uši: Jsou-li kvasinky přeneseny do vnějšího zvukovodu, může počáteční svědění přejít v silné bolesti, kdy jsou bolesti ucha vyvolány zánětem.

Pohlavní orgány: V oblasti ženských pohlavních orgánů je nejdříve nápadný bílý výtok, který je doprovázen intenzivním svěděním. U mužů může kvasinková nákaza v oblasti genitálií také vést k výtoku a ke svědění, ovšem později než u žen. Kvasinkové jedy mohou narušit produkci hormonů v těle, následkem čehož často polevuje u mužů i u žen sexuální touha. Sexuální nezájem pak vede k nespokojenosti v partnerském vztahu, čímž se okruh problémů rozšiřuje....

Pozor!: Nedostatek minerálů a vitaminů vyvolaný kvasinkami může vést k vypadávání vlasů, lámavosti nehtů, chronickým ekzémům a ke kazivosti zubů. Houbové jedy mohou vyvolávat bolesti hlavy, migrénu, bolesti kloubů, svalů.

Jak se kvasinky léčí?
Léčba sestává v nasazení protikvasinkových přípravků a léků a protikvasinkové dietě. Důležité je všechny léky, dietu a další opatření dodržovat současně. Jde většinou o tabletky, tekutinu nebo gel s nystatinem, často se používá Diflucan a další léky proti kvasinkám v orgánech, které určí lékař.

Dále se doporučuje bílý jogurt s živou mikroflórou, echinacea, česnek, vitamin C, vitamin E, panthenol, calcium, hořčík - na posílení střevní mikroflóry a imunitního systému.

Ručníky a spodní prádlo je třeba vyvářet na 95 stupňů. Důležitý je pitný režim (2-3 litry tekutin). Když kvasinky hynou, vytvářejí toxické látky, které mohou způsobovat bolesti hlavy, kloubů, nevolnost a těžkou únavu, a to hlavně v prvních dnech léčky. Proto je třeba pečlivě dodržovat pitný režim tak, aby se mrtvé kvasinky rychle z těla vyplavovaly. Při léčbě měňte každý týden zubní kartáček a přes noc ho namáčejte do roztoku s protikvasinkovým přípravkem. Před samotnou léčbou navštivte zubního lékaře, který vám opraví chrup. Je to důležité, protože kvasinky mohou přežívat například v děravém zubu.

Protikvasinková dieta
Dieta spočívá především ve vyloučení dvou věcí - cukru a bílé mouky. Prvních 14 dnů (což je doba, po kterou se většinou užívají zmiňované léky) se jídelníček skládá pouze z libového masa, nejlépe kuřecího a rybího, mléčných výrobků a zeleniny.

Jezte hodně zeleniny a zeleninových salátů, hlavně kysané zelí, cibuli, pórek, ředkev, česnek, křen. Denně snězte co nejvíce bílého přírodního jogurtu, podmáslí, kefíru.
Po 14 dnech postupně zařazujte do jídelníčku ovoce (hlavně citrusy, kyselá jablka a hrušky, nejsou vhodné příliš sladké druhy - banán, hrozny), dále celozrnné pečivo, jáhly, pohanku, brambory, celozrnnou rýži. Povoleny jsou za studena lisované a nerafinované čisté margaríny, rostlinné oleje, mléčný cukr, umělé sladidla.

Ze stravy se musí vyloučit bílá mouka, cukr a výrobky, ve kterých je obsažen (cukrovinky, sušené ovoce, sušenky, instantní kakao atd.). Omezte sůl, černou kávu, kořeňte bylinkami. Nejezte konzervovanou zeleninu, kečup přislazený cukrem, sojovou omáčku přislazenou cukrem, alkoholické nápoje, instantní a všechny slazené čaje, limonády.

Dieta většinou trvá od 3 do 6 měsíců.

Zdroj: www.celostnimedicina.cz

   
21.03.2005 - Zdraví - autor: Sabina

Komentáře:

 1. avatar
  [25] Visnery [*]

  *Kotě*: Tak jo, jste dvě

  Kdyby někdo chtěl, tak jich mám doma asi 10 ks, protože moje doktorka je asi skrytý obchodník s Canestenem, neustále mi jej dává i když ji říkám, že doma ještě mám
  Za chvíli ho budu moct distribuovat i já

  superkarma: 0 22.03.2005, 10:53:43
 2. avatar
  [23] *Kotě* [*]

  Visnery: Ale mně taky Canesten pomáhal teď už jsem sice neměla kvasinky dost let , ale dřív mi fakt zabíral, zvlášť když se mi to podařilo podchytit v raném stadiu.

  superkarma: 0 21.03.2005, 23:28:01
 3. avatar
  [20] Visnery [*]

  ratonito: Překlep:) Přesně ten jsem myslela...

  Lilinka: Canesten je na nic. Neznám nikoho komu by pomohl, ty první:)

  superkarma: 0 21.03.2005, 20:45:22
 4. avatar
  [18] Lilinka [*]

  taky pouzivam Lactacyd a pokud mam pocit,ze se blizi problem , tak krem Canesten,ten to vzdycky zazene...

  superkarma: 0 21.03.2005, 19:04:44
 5. avatar
  [17] ratonito [*]

  Visnery: Nemyslíš Lactacyd? Ten je super a krásně voní.

  superkarma: 0 21.03.2005, 18:25:26
 6. avatar
  [15] Visnery [*]

  Já od té doby také používám gel na intimní hygienu. Je to Cactacyd Femina a je naprosto skvělý!

  superkarma: 0 21.03.2005, 16:46:35
 7. avatar
  [14] ratonito [*]

  Taky jsem měla jedno obdobi kdy jsem je měla každý měsíc. Po úspěšné léčbě jsem pak preventivně užívala Fermalak a používám jen gel na intimní hygienu, žádné obyč sprcháče. Důležitý je lactobacil. A musím to zaklepat, už mám pokoj.

  superkarma: 0 21.03.2005, 16:26:14
 8. avatar
  [13] whitekitten [*]

  jo a ještě něco, čajovníkový olej mi naopak kvasinky zhoršil, ne každá žena ho snese

  superkarma: 0 21.03.2005, 15:40:52
 9. avatar
  [12] whitekitten [*]

  jo jo, je to fakt nepříjemné. Já kvasinky léčila mnoho let, po 5 letech bezúspěšné léčby jsem natrefila konečně na super gynekologa, po několika tabletách a mastičce jsem měla pokoj. Občas se mi ještě objevily, ale zažehnalo je opět pár tablet. Teď už mám mnoho let pokoj, na mytí určitých partií používám intim gel z Avonu a jsem bez potíží. Zkoušela jsem i jiné intim gely, ale tenhle jediný mi pomáhá. Ale těch prvních pět let nezapomenu, byl to horor.

  superkarma: 0 21.03.2005, 15:39:07
 10. avatar
  [11] Hannah01 [*]

  Baronka z Kratihájů: Hlavně mi o té (kravská hlava tu chybí) nemluv...

  superkarma: 0 21.03.2005, 15:01:27
 11. avatar
  [9] kakina [*]

  mě doktor doporučil bíly jogurt prej jsou nejlepši ty Holandký HOLLANDIA

  superkarma: 0 21.03.2005, 10:21:32
 12. avatar
  [8] kakina [*]

  já taky trpím na zaněti ted nedavno jsem měla zánět močových cest nic příjemneho to neni .

  superkarma: 0 21.03.2005, 10:19:27
 13. avatar
  [7] Medvídě [*]

  Na tento problém se mi osvědčil přípravek na výplachy Tantum Rosa, který se dá koupit v lékárně. S receptem to ovšem výjde levněji :-)

  superkarma: 0 21.03.2005, 10:13:25
 14. avatar
  [6] Žábina [*]

  naposledy jsem dostala od doktorky takové tři tabletky, které po požití zabijí kvasinky a nejméně na 1/2 roku zabrání jejich šíření

  superkarma: 0 21.03.2005, 09:03:41
 15. avatar
  [5] Visnery [*]

  Mně doktor řekl, že se toho nedá zbavit a že se vždy v nějakým intervalech budou vracet...
  Já jsem se jich zbavila hoooodně brutální dietou, kdy jsem nejedla skoro nic a také Tea Tree Oil a čaj Lapacho. Všechno to bezvadně zabralo a je prozatím po problému:)
  Každopádně doporučuji nepodneňovat tohle onemocnění, protože se opravdu stupňuje a je to jen horší a horší...

  superkarma: 0 21.03.2005, 08:59:41
 16. avatar
  [4] Hannah01 [*]

  Taky pomáhá sedací koupel s tea treečkem - mně osobně zabírá nejrychleji a spolehlivě...

  superkarma: 0 21.03.2005, 08:46:27
 17. avatar
  [3] Aka [*]

  Já tím trpěla vloni. Téměř co 2 týdny se mi to pořád vracelo. A pomohlo mi až pravidelné "jogurtování" teď musím zaklepat, jsem v klidu...

  superkarma: 0 21.03.2005, 08:19:02
 18. avatar
  [2] Daduna [*]

  BlankaP: mám pocit, že lékaři TOHLE onemocnění vůbec neberou vážně.

  superkarma: 0 21.03.2005, 07:45:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme