mnohá z vás by šikovného manžela považovala za přednost, nikoliv problém, ale čtenářka s nickem Lissey si tak nemůže koupit nový vysavač, protože její manžel umí všechno opravit

Já to mám s vyhazováním věcí těžké. Často si s kolegyněmi doporučujeme nové spotřebiče. Co se kde moderního objevilo, jaká to má pro a proti… Ráda bych si kopila novou mikrovlnku, kávovar či kuchyňský robot. Problém je ale v mém manželovi.

Je strašně šikovný! Moc jsem si chtěla koupit nový vysavač. Náš doma je dost starý a hlavně se mi už nelíbí. Vyhlédla jsem si jeden moc pěkný a jako na zavolanou se nám starý rozbil. Úplně shořel motor, takže celkem zásadní závada… Radostně to manželovi hlásím a on ho do druhého dne opravil !! Úplně jako nový...luxuje jako za mlada…

Nějaký vhodný motůrek mu ležel v dílně! To samé bylo se žehličkou (to byl jen termostat, už je vyměněný) a tak je to pořád. Chtěla jsem krbové nářadí ke kamnům. Staré bylo už opotřebované a ne moc pěkné, no tak mi ho manžel opravil !! Opatřil dřevěnými rukojeťmi, přibrousil, přeleštil..

Být všichni jako on, tak naše obchody určitě zkrachují. Je to samozřejmě dobře, že je takový, ale občas bych i něco nového pořídila a nasypat potají do kuchyňského robota pytlík písku, aby se rozbil, to se mi nechce (navíc, on by na to zaručeně přišel a vyčistil a opravil).

Takže spotřebiče máme funkční, ale ne úplně poslední technické výstřelky. Občas protřídím dětem skříně s oblečením, ale z toho vlastně také nevyhodím nic, všechno předávám dál kamarádkám a příbuzným. Mám ráda své věci. Ne nějak patologicky, ale většinu z nich jsem si sama pořizovala a těšila se z nich dlouhou dobu, takže koupit nové ano, ale až když je to třeba.

Lissey

Milá Lissey, díky za úžasný pohled na dnešní téma. A manžela moc pozdravujte, takových je určitě poskrovnu

Text nebyl redakčně upraven

Co u vás rozhodně stojí za opravu a co už vyhazujete?

  • Jste spíš spořivá a necháváte věci opravit?
  • Nebo máte pocit, že oprava se nevyplatí a kupujete rovnou nové?
  • Používáte nějaký spotřebič, který je „nemoderní“, zato plně funkční?
  • Který spotřebič vám vydržel „pracovat“ nejdéle?
  • Vyměňujete své kuchyňské vybavení za stále modernější, nebo používáte „staré“, dokud se nepokazí?
  • Jak je to u vás s elektronikou? Máte doma ještě gramofon na vinylové desky, nebo už jste je dávno vyměnila za CD?
  • A co opravy bot a oblečení?  Máte nějaké, se kterým se nerada loučíte a raději je necháte opravit, než byste je vyhodila?

Napište mi, pošlete třeba fotku vaší oblíbené věci, kterou by už jiní považovali za starožitnost, ale vám stále věrně slouží.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Jedna z vás dostane za příspěvek hned tři dárky. Křížovky, knihu, jak si vyrobit z korálků šperky a různé dekorace, a jako bonus vitamíny pro celou rodinu

cena

Reklama