Zdraví

Pro zdraví, krásu a harmonii

Chcete předejít nemocem nebo podpořit dosavadní léčbu? Neznáte příčinu svých potíží? Léčba vám nepřináší výsledky? Trpíte stresem a neumíte relaxovat? Máte problém s JO-JO efektem? Navštivte Centrum komplexní péče a milá a sympatická přírodní terapeutka Jožka Wenkeová vám jistě ráda poradí! Některé z jejích rad však samozřejmě můžete praktikovat i samy doma. O tom, jak to v takovém centru chodí a co můžete očekávat, nebo co naopak můžete zvládnout sama, jak zbytečně nevyhazovat peníze a kdy má vůbec cenu vyrazit se svými problémy za odborníkem, jsem si povídala právě s paní Wenkeovou.

Co vás v takovém centru čeká?
Hned prvním úkonem, který je samozřejmě zdarma, je analýza ohrožení vašeho zdraví. Vyplníte si dotazníček, ve kterém jsou posuzovány jak faktory, které sama ovlivnit nemůžete - třeba jestli bydlíte ve velkoměstě nebo na venkově, nebo jestli pracujete před obrazovkou počítače, tak i ty, na které máte zásadní vliv - například jestli kouříte nebo pijete alkohol, jak často a co jíte a jestli se věnujete nějakému sportu. Poté je vám nabídnuto několik programů s ohledem na vaše finanční možnosti - vy sama si stanovujete, kolik jste ochotna za své zdraví utratit. V neposlední řadě je ovšem také důležité, jakou máte pro změnu vašeho životního stylu motivaci - pokud si nejste úplně jista, pokud jste přišla jenom proto, že vás někdo poslal, pokud zkrátka skutečně nemáte dobrý důvod, bylo by vstupování do terapie jenom vyhazováním peněz.

Důležitá  je trpělivost
Po vyplnění dotazníků následuje komplexní vyšetření vašeho současného stavu - na speciální váze se ukáže nejen vaše celková hmotnost, ale i kolik máte podkožního tuku, kolik ho máte ve vnitřních orgánech, jakou část vaší hmotnosti tvoří svaly, jakou kosti a jakou voda. Zároveň je z vaší kondice vypočten váš metabolický věk - kolik let je doopravdy vašemu organismu. Ten by měl být pokud možno nižší, nebo alespoň stejný jako váš věk skutečný. Podstatou celého programu je především dodržování určitých doporučení - pravidla však přitom nejsou nijak drastická - jsou sestavována ve spolupráci s vámi tak, aby změna životního stylu byla pozvolná a abyste se nemusela vzdávat toho, co je pro vás skutečně důležité. Paní Wenkeová si své klientky také pravidelně kontroluje - třeba těm, které mají problémy dodržovat pitný režim, píše pravidelně sms, aby nezapomínaly poctivě pít.

Metody jsou různé
Součástí celého programu jsou i nejrůznější podpůrné přípravky a nápoje, které dodají vašemu tělu látky, které postrádá - ať už jsou to bílkoviny, vitamíny, minerály nebo jiné. Připlatit si ovšem můžete například i relaxaci ve speciálním zařízení, které trochu připomíná SF filmy - před očima vám v něm běží nejrůznější barvy, hraje příjemná hudba, dýcháte vonné oleje a celé vaše tělo je nahříváno a masírováno - zkrátka výkřik moderní techniky - nesmíte ovšem trpět klaoustrofobií. Můžete si také s terapeutkou připravit cvičební program a sestavit sadu cviků, které máte provádět doma. Na kontroly pak chodíte jednou měsíčně - opět je přeměřen celý stav vašeho organismu a jsou provedeny úpravy v programu tak, aby byl výsledek co nejlepší - nejde jen o fyzické zdraví nebo krásnou postavu, ale o celkovou pohodu a harmonii.

Co můžete dělat samy?
Doporučení jsou notoricky známa, přesto je zde však několik poznatků, o nichž byste měly vědět - především tělo potřebuje nejen dostatek tekutin, ale nejlépe čisté, maximálně lehce mineralizované vody. Zatímco černý čaj, alkohol nebo káva se nedají považovat ani za zdroj tekutin, tak zelený čaj sice tekutiny dodá, ale nepodpoří čištění organismu - pijte proto dostatek vody. Další doporučení už jsou klasická - jíst méně ale pravidelně, alespoň jedenkrát denně jíst ovoce a zeleninu, vyhýbat se potravinám tučným a smaženým... Míra, v jaké se rozhodnete upravit svůj jídelníček, je však na vás.

Byla jste někdy v nějakém podobném centru? Jaké s nimi máte zkušenosti? Dobré nebo špatné? A pokud jste ještě v podobném centru nebyla, šla byste? Proč ano nebo ne?

   
04.10.2006 - Zdraví - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [13] rozina [*]

  Ano já jsem byla v Praze - ISCARE- v Holešovicích. Bylo by to prima, i cvičení by se v Praze dalo, ale úskalí je to , že nepocházím z Prahy- jsem v plném invalidním důchodu a tak z toho bohužel sešlo. Toto by také asi bylo JEN V pRAZE. My mimopražští máme prostě smůlu. !!

  superkarma: 0 10.10.2006, 18:00:52
 2. avatar
  [12] Vivian [*]

  Léthé: trefa

  superkarma: 0 08.10.2006, 13:24:50
 3. avatar
  [11] Léthé [*]

  Jestli ta žena na obrázku je paní terapeutka Jožka Wenkeová, tak by mě zajímala její hlavně hmotnost, ale i kolik má toho podkožního tuku ….nějak na mě nepůsobí věrohodně

  superkarma: 0 04.10.2006, 20:22:19
 4. avatar
  [10] Vivian [*]

  Člověk nemůže ovlivnit, kde bydlí a kde pracuje? To je zajímavý...
  Jinak článek mě taky moc nepřesvědčil, je to takový nijaký...

  superkarma: 0 04.10.2006, 14:43:47
 5. avatar
  [9] vininka [*]

  Snažím se sama pro sebe něco dělat,ale tohle nezavrhuju.Možná jednou....

  superkarma: 0 04.10.2006, 12:57:37
 6. [8] Josef [*]

  nebyla jsem v žádném takovém centru a taky by mě zajímalo jaké jsou ceny-přece peníze až na prvním místě.

  superkarma: 0 04.10.2006, 12:15:06
 7. avatar
  [7] Láska [*]

  tak tohle mě nezaujalo ani nepřesvědčilo

  superkarma: 0 04.10.2006, 11:08:06
 8. avatar
  [6] Aja [*]

  ...vy sa masi...atd.

  superkarma: 0 04.10.2006, 09:07:31
 9. avatar
  [5] kulena [*]

  Na mě tento článek taky působí "neslaně-nemastně". Samy toho můžeme dělat mnohem více, nežli je uvedeno v doporučení

  superkarma: 0 04.10.2006, 08:51:29
 10. avatar
  [4] Midsummer [*]

  marylin: zelený čaj je zase jenom móda této doby. Já se svým nízkým tlakem jsem po napití se zeleného čaje do půl hoďky naprosto vyřízená a na umření - normálně bych se obrátila naruby. Kafe mi naopak nedělá vůbec nic.

  superkarma: 0 04.10.2006, 08:44:40
 11. avatar
  [3] Fazol [*]

  Tento článek mě nepřesvědčil.

  superkarma: 0 04.10.2006, 08:18:20
 12. avatar
  [2] marylin [*]

  clanek by me nepresvedcil tam jit .. ani nemam proc, detoxikuji se sama, jim prikladne, sportuju dost a az na ten alkohol jsem v pohode

  superkarma: 0 04.10.2006, 05:55:02
 13. avatar
  [1] marylin [*]

  tak ja teda nevim, ale zeleny caj obsahuje antioxidanty .. tak proc be nemelo uzivani procistit -- ja si myslim uplny opak

  superkarma: 0 04.10.2006, 05:48:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme