Pět druhů jehličnanů budou moci letos zákazníci vybírat u 78 obchodů Tesco po celé České republice. Chybět nebudou ani stromky v květináčích, ozdobné větve či jmelí. Pro zákazníky je také připraven široký výběr vánočních ozdob a stromků umělých, jejichž nabídka je letos oproti loňsku dvojnásobná.

tree

„Na základě zkušeností z minulých let víme, že největší zájem je každoročně o jedli kavkazskou a smrk pichlavý, v nabídce ale samozřejmě nebude chybět ani oblíbená borovice - černá i lesní, zájemci mohou volit také smrk ztepilý,“ říká Petra Pačindová, manažerka společnosti Tesco a dodává: „Stromky budou ve velikostech od jednoho do tří metrů, lidé ale zpravidla dávají přednost výšce kolem 180 centimetrů.“ Řezané stromky pro Tesco dodávají společnosti Keře CZ, Levan a Baobab.

Ceny nabízených stromků se liší podle jednotlivých druhů, kromě výšky se odvíjí také od hustoty větví a symetričnosti. Většina stromků se bude pohybovat v cenovém rozmezí od 300 – 800 korun, pouze cena jedle kavkazské v prémiové kvalitě a výšce nad dva metry se vyhoupne přes 1000 korun. K dotvoření pravé vánoční atmosféry bude pro zákazníky připravena také bohatá nabídka přírodního či barveného jmelí a ozdobných větví jehličnanů.

Orientační ceny řezaných stromků

Druh stromku Cena za kus
Smrk od 350 Kč
Borovice od 390 Kč
Jedle 500 – 1500 Kč

Prodej stromků bude zahájen postupně od počátku prosince. Lidé je mohou zakoupit sedm dní v týdnu od 9 do 21 hodin. Před většími obchody stromek seženou i na Štědrý den, kde prodej poběží až do pravého poledne. Ke stromku si zákazníci budou moci zakoupit i vhodný stojánek, samozřejmostí bude i případná úprava šířky kmene a balení stromků.

Vyberou si určitě i ti zákazníci, kteří chtějí šetřit přírodu a dávají tak přednost stromkům umělým. Obliba těchto stromků rok od roku mírně narůstá, Tesco proto letos přichází s výrazně rozšířenou nabídkou. Celkem je pro zákazníky připraveno 31 druhů umělých vánočních stromků různých typů a velikostí. Díky nové technologii a moderním materiálům jsou umělé stromky téměř nerozeznatelné od přírodních. Zákazníci mohou volit buď klasický zelený stromek, v nabídce jsou ale i stromky bílé – zasněžené, některé druhy jsou doplněné světly. Jejich ceny se pohybují v rozmezí od 40 do 3300 korun.

Jak dokládají spotřebitelské průzkumy, zdobení stromečku si každoročně nenechá ujít až 96 procent domácností. Lidé ale pravidelně dodržují i další vánoční tradice, především pečou cukroví, na Štědrý den chystají smaženého kapra se salátem a samozřejmě nezapomínají ani na dárky. Předvánoční období tak z hlediska prodejů patří tradičně k nejrušnějším obdobím roku. Věděli jste například, že se v obchodech Tesco během adventu prodá přes milion rolí vánočního balicího papíru nebo že prodej bramborového salátu vzroste o více než 35 000 procent oproti zbytku roku? Další zajímavosti z předvánočního prodeje naleznete níže v tabulce:

Potraviny/nápoje % nárůst oproti zbytku roku Prodané množství
Bramborový salát 35 000 % 10 000 kg
Čokoládové pochutiny 1400 % 1,9 mil. Ks
Kapr 1300 % 18 000 ks
Majonéza 350 % 630 000 ks
Brambory 150 % 800 000 kg
Nepotravinářské zboží % nárůst oproti zbytku roku Prodané množství
Vánoční balicí papír 3400 % 1,2 mil. ks
Mašle a stuhy 2300 % 42 000 ks
Dárkové tašky 1800 % 170 000 ks
Hračky 310 % 670 000 ks

Obchody Tesco, které prodávají řezané stromky:

Boskovice
Brandýs nad Labem
Brno obchodní dům
Břeclav
Čelákovice
Česká Třebová
České Budějovice
Český Krumlov
Český Těšín
Děčín
Dvůr Králové nad Labem
Frýdek-Místek
Havířov
Holešov
Hostivice
Hradec Králové – Rašínova třída
Cheb
Chotěboř
Chrudim – Pistovy
Ivančice
Jaroměř
Jičín
Jihlava
Jirkov
Kamenice – Želivec
Karlovy Vary – Dvory
Karviná – Ráj
Kladno – Kročehlavy
Klášterec nad Ohří
Klatovy
Kolín
Kopřivnice
Kralupy nad Vltavou
Kroměříž
Litvínov
Mariánské Lázně
Mělník – Vodárenská
Mikulov
Milovice
Mladá Boleslav (Extra)
Mohelnice
Most
Neratovice
Nový Jičín
Opava
Ostrava 1 – Třebovice
Ostrava 2 – Hrabová
Ostrov nad Ohří
Písek
Plzeň – Rokycanská
Plzeň obchodní dům
Poděbrady
Praha Skalka
Prostějov
Přelouč
Přerov – Kojetínská
Rychnov nad Kněžnou
Říčany
Skuteč
Sokolov
Sušice
Šternberk
Tábor
Tachov
Telč
Tišnov
Trutnov (Extra)
Třinec
Uherské Hradiště
Uherský Brod
Uničiv
Ústí nad Orlicí
Valašské Meziříčí
Vlašim
Vysoké Mýto
Vyškov
Žatec

 

Reklama