Bulvár

Pro Sáblíkovou 200 km/h na silnici není problém


Mistryně světa i Evropy v rychlobruslení Martina Sáblíková (21) je na ledovém oválu tak rychlá, že zpravidla ukazuje soupeřkám v cíli záda. Jako sportovní cyklistku ji také zdobí rychlost. A co rychlost za volantem? „Ano, i tu mám ráda," říká Martina.

„Miluji rychlé vozy. A když jedeme do Itálie po dálnici přes Německo, kde není rychlost omezena, s chutí si rozjedu auto tak, jak to mám ráda a jak mi to vyhovuje. Klidně i dvě stovky a nedělá mi to žádný problém,“ přiznává Martina.

Jako řidička dosud žádnou pokutu neplatila, dokonce se jí vyhýbají i dopravní kontroly.

„Zatím mě policisté zastavili jen jednou. Doma v Česku. Jela jsem ovšem podle předpisů, a tak nebyl žádný problém. Hlídka mě požádala o doklady, proběhla řádná kontrola, jako u kohokoli jiného. Jen když mi policisté vraceli doklady, popřáli mi, ať se mi na ledě daří,“ tvrdí Martina.

S mistryní světa si lépe popovídáte o autech a o vůni benzinu, než třeba o tanci, ač právě ten by měl k mladé dívce patřit.

„Já jsem tancovala maximálně na oslavách trenérových šedesátin, nebo na strejdově svatbě, ale to už je hodně dávno," tvrdí Sáblíková. „Ani na to nemám čas. Dvakrát jsem se byla podívat na své vrstevníky, kteří chodili do tanečních, ale beze mne. Já jsem v té době trénovala a jezdila závody v zahraničí. Do ciziny totiž rok co rok vyrážím v září a vracím se v březnu. Krátce se doma zastavuji jen na Vánoce, a pak zase rychle do světa,“ směje se Martina.

V televizní soutěž StarDance ji tedy zaručeně neuvidíme.

„Maximálně si zatancuji tehdy, když si s bráchou pustíme rádio a když nám, jak se říká, ´škrábne v šišce´. To si pak zatrsáme. Ale moc často to nebývá,“ dodává Sáblíková.

   
05.01.2009 - Společnost - autor: Korzo

Komentáře:

  1. [1] 1Majinka [*]

    PENÍZKY ZA ČTĚNÍ EMAILU, hledáte práci? Máte po Vánocích prázdno v peněžence? Pak zkuste toto. Nejedná se o Hellomobile kde žádné emaily nechodí! Tato firma posila 2-6 emaily denně, pokud vyplníte všechny vaše zájmy o to víc budete dostávat mailů:o)...je to ověřená česká firma s více než 130,000 členy...registrace (i zrušení účtu) je zcela zdarma, když se tomu budete trošku věnovat, dají se vydělat nemalé peníze(měsíčně 2000-4000Kč)...stačí mi napsat na 1Majinka@seznam.cz a pošlu Vám odkaz i s podrobnějšími informacemi... Pokud vás to nezajímá, tak si toho nevšímejte. Děkuji

    superkarma: 0 05.01.2009, 19:52:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme