.

Pro rodinu s dětmi je nejvyhledávanější lokalitou v ČR jižní Morava

Novinky

Pro rodinu s dětmi je nejvyhledávanější lokalitou v ČR jižní Morava

České rodiny tráví letos své dovolené stále častěji přednostně v tuzemsku. Přinášíme proto několik tipů, kam ve zbývajícím prázdninovém čase s dětmi v rámci českého území vycestovat a strávit tak příjemnou i akční dovolenou s úsporou peněz a času.

1. Jižní Morava

Jižní Morava je jednou z nejnavštěvovanějších českých lokalit hned po hlavním městě. Nabízí servis, na jaký jsou rodiny zvyklé ze zahraničí. Na sportovní nadšence zde čeká síť asi 1200 km dlouhých cyklistických stezek, akčnější jedinci pak mohou vyzkoušet například takzvaný winecaching. Stačí pouze na webu winecaching.cz  vyhledat souřadnice GPS udané jedním ze zapojených vinařství, které ve svém okolí schovaly žetony či takzvanou cache. Ty pak rodina vymění přímo ve sklípku za nějakou lákavou odměnu. „Současným trendem je zejména spojení plnohodnotné relaxace a zároveň netradičních aktivit do krátkodobější dovolené. Rodiny vyhledávají klidnější lokality s možností wellness, zároveň ale chtějí, aby se jejich ratolesti vyřádily v aquaparku nebo se projely na kole, a z dovolené tak měly vzpomínky,“ potvrzuje Lukáš Przybylski, obchodní ředitel specializovaného pobytového slevového portálu Slevotéka.cz. „Jižní Morava tyto předpoklady splňuje díky vinařstvím, cyklistice, ale i bohaté historii v okolí Vyškova, Znojma nebo Brna,“ dodává.

2. Jeseníky

U rodin s dětmi roste zájem po pobytech v českých, ale i slovenských horách. Vedle tradičně oblíbených Krkonoš, jsou to Jeseníky, které bývají označovány jako nejkrásnější české hory. Kromě horské turistiky, která se stává mezi rodinami stále populárnější, nabízejí navíc i pobyty v lázních. Mezi ně patří například Karlova Studánka, známá jako místo s nejčistším vzduchem ve Střední Evropě, Velké Losiny se sirnými vodami nebo Lázně Jeseník. Cena hotelů v lázních se pohybuje asi od 450 Kč za noc a lůžko, díky speciálním akcím pro slevové portály však může rodina ušetřit až 55 % nákladů. Na své si přijdou i milovníci rodinných adrenalinových sportů, a to například v adrenalinových parcích poskytujících dětské terénní čtyřkolky, paintball či bungee trampolínu. Dětské vstupné se zde pohybuje od 180 Kč. Odpočinek po fyzické námaze zase zajistí solné jeskyně. Kulturní vyžití rodiny mohou pak ještě obohatit stará pohraniční opevnění v Branné, vzdálené necelých 20 kilometrů od Jeseníku. Detailní výrobní postup papíru pak lze zhlédnout v ruční papírně Velké Losiny, kde rodinná vstupenka stojí 250 Kč.

3. Jizerské hory

Nejseverněji položené pohoří České republiky nabízí ve vzdálenosti asi 1,5 hodiny cesty od Prahy panenskou přírodu. V horkých dnech je vyhledávanou destinací pro rodiny i díky nižším teplotám. Jizerské hory nabízejí stejné vyžití jako Krkonoše, přesto dovolená tady vychází díky menšímu počtu turistů mnohem levněji. V nedalekém Janově nad Nisou je možné strávit část dne na zdejší bobové dráze, která měří téměř kilometr a nachází se v blízkosti minizoo. Jízda vyjde čtyřčlennou rodinu na 220 Kč. Pro ty, kteří upřednostňují vědu a techniku, stojí za návštěvu liberecký interaktivní IQ park, děti do 100 centimetrové výšky mají navíc vstup zdarma. Během prázdninové Science Show se návštěvníci v parku seznamují třeba s kapalným dusíkem, pohádkovou mlhou či šmoulím hlasem, vše formou poutavého vyprávění. Přírodní krásy Jizerských hor je možné shlédnout také ze 14 místních vyhlídek. Podél jednotlivých pěších i cyklistických tras se pak v hojném počtu nacházejí půjčovny koloběžek, kde zapůjčení vyjde asi na 200 Kč na den.

4. Jižní Čechy

Oblíbenou prorodinnou lokalitou je v tuzemsku i Jihočeský kraj. Například Tábor, ležící asi 90 km od Prahy a 150 km od Brna, je stále městem neobjevených krás a možností. Jednou z nich je zdejší středověké podzemí či zážitkový skanzen pod hradbami města, kde lze poznat typické středověké hry a činnosti, jako je třeba střelba z luku. Ve filmové zbrojnici je pak možné vyzkoušet si libovolné zbroje, které měl na sobě třeba Brad Pitt. Středověk na vlastní kůži lze zažít i v nedaleké písecké krčmě, která nabízí například typické dobové placky nebo šťavnaté maso připravené na ohni. Protivín se zase může pyšnit velkou krokodýlí farmou, kde je možné zhlédnout rarity jako třeba jediného albínského aligátora v Evropě. „Díky hojnosti vodních ploch, zejména rybníků, je oblíbenou místní aktivitou plavba lodí či parníkem a samozřejmě rybaření. Některé z hotelů a penzionů dokonce nabízejí možnost úlovků v soukromých rybnících, které si pak amatérští rybáři mohou k obědu či večeři sami připravit,“ uvádí Lukáš Przybylski z pobytového slevového portálu Slevoteka.cz. „Podle našich statistik může rodina s 2 dětmi ušetřit zakoupením dovolené na slevovém portále v průměru 55 %‘“ dodává Przybylski.

5. Adršpašsko-teplické skály

Severovýchodní Čechy slibují podívanou na fascinující zákoutí Adršpachu. Největší a nejdivočejší skalní město Střední Evropy je obdivováno zejména pro pískovcové útvary, jakými jsou známí Milenci, Starosta či Homole cukru. Procházka adršpašským skalním městem přitom není drahá, rodinná vstupenka sem stojí 170 Kč. Milovníky literatury pak jistě potěší i výlet do Babiččina údolí k důvěrně známým místům z knih Boženy Němcové, mezi které patří například Ratibořický zámek, mlýn a Staré Bělidlo. Údolí je volně přístupné. Ve čtyřicetikilometrové vzdálenosti od skalnatých výběžků je pak možné navštívit také ZOO ve Dvoře Králové nad Labem s velkým množstvím exponátů i zážitkových programů. Ty cenově vyšší nabízejí například možnost stát se na den místním ošetřovatelem, od 200 Kč je ale možné zažít tu například večerní africké safari, kde jsou naprosto volně vypuštěni kopytníci a ptáci.

Tisková zpráva

   
12.08.2013 - Redakční novinky - autor: redakce

Komentáře:

 1. [6] emma46 [*]

  Souhlasím, s manželem jezdíme s dětmi každý rok na Jižní Moravu, pokaždé se ubytujeme na Kaskádě v Jinačovicích, což je tak nějak uprostřed ke všem výletům a pak vyrážíme všude možně. Jižní Morava je krásná v tom, že je tu opravdu hodně zajímavých míst jak pro dospělé, tak pro děti, takže je pořád kam se podívat. A my třeba jezdíme daleko radši na Moravu, kde něco zažijeme, než někam k moři, kde bychom se akorát váleli :)

  superkarma: 0 10.09.2013, 16:26:16
 2. avatar
  [5] Jindriska8 [*]

  Souhlasím,krásné tipy na výletySml59

  superkarma: 0 12.08.2013, 12:47:57
 3. [4] V19 [*]

  Pekné tipy na výlety, aj mi chceme ešte zvyšok prázdnin stráviť s vnučkami výletmi na Moravu.Sml16

  superkarma: 0 12.08.2013, 10:56:02
 4. avatar
  [3] PBD [*]

  A děkuji za tipy:)

  superkarma: 0 12.08.2013, 10:42:54
 5. avatar
  [2] PBD [*]

  V celé naší zemi se jsou krásná místa:) 

  A proto mám moc ráda výletovaní po naší zemi:)

  superkarma: 0 12.08.2013, 10:42:40
 6. avatar
  [1] marde [*]

  Dobré tipy na výletySml16

  superkarma: 0 12.08.2013, 10:24:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme