Zejména v péči o malé děti a předškoláky je aromaterapie velmi účinná a přitom přirozená a šetrná. Aromaterapeutická kosmetika posiluje přirozenou odolnost dětského organismu a éterické oleje harmonizují jejich psychiku. Protože dětská pokožka je velmi citlivá, je vhodné sahat po takových přípravcích, které neobsahují syntetické látky, jež mohou zbytečně dráždit. Aromaterapii lze využívat každodenně díky pečujícím prostředkům, najdeme ale i takové výrobky, které jsou určené na konkrétní problémy.

Nobilis

Jakmile děťátko povyroste (jak jsme již dříve zmiňovali, s aromaterapií je vhodné začít až po 9. týdnu), můžete směle sáhnout po voňavých pečujících přípravcích pro vlasy i celé tělo. Přidáním mandarinkového koupelového oleje připravíte děťátko na pohodové zpracování nových zážitků a poznatků z končícího dne. S masážním olejem Žofie vyřešíte nejen opruzeniny, ale díky šetrné masáži uvolníte svalové napětí a jemná vůně miminko zklidní a přiblíží k pohodovému spánku.  Pro péči o vlásky volte šampon Toník s medem a heřmánkem, oceníte i to, že neštípe v očičkách, a děti se tak nemusí před každým mytím vlasů zbytečně stresovat. K péči o intimní partie dětí je ideální Intimní balzám Jůlinka, protože jeho složení odpovídá specifickému dívčímu poševnímu prostředí, které je v porovnání s dospělou ženou odlišné. Jůlinka podporuje neutrální až zásadité prostředí a pomáhá chránit před škodlivými bakteriemi, vůči nimž mohou být malé dívky méně odolné.

Nobilis

Specifické kompozice éterických olejů dokáží také ulevit od nejrůznějších problémů, které se vyskytují u miminek i větších dětí. „Masážní olej Amálka nás v prvních měsících života mého syna doslova zachraňoval při nadýmání. Syn totiž měl problém po kojení odříhnout, takže nahromaděný vzduch v bříšku ho po jídle tlačil. Stačily pravidelné masáže a viditelně se mu ulevilo,“ říká Gábina Jankovská. S masážním olejem Jakoubek zvládli se svým synem i prořezávání prvních zoubků. Na opruzeniny a odřeniny funguje gel Levantis, který obsahuje zinek a levanduli pro zklidnění a zmírnění svědivosti. „Gel Levantis spolehlivě zabral i ve chvíli, kdy se náš syn jednou v létě vrhl do kopřiv a popálil si ručičky i nožičky. Stačilo dvakrát namazat, svědění i drobné otoky zmizely,“ dodává Gábina Jankovská.

Nobilis

Aromaterapeutka Tereza Machová pomocí aromaterapie ulevuje svému malému synovi při dýchacích potížích. „Pokud má rýmu, suchý kašel, nebo naopak vykašlává hleny, sahám okamžitě po vůních. Osvědčil se mi Dětský eukalyptový balzám na zahlenění a rýmu, Jemný nosní olej na zklidnění a uvolnění dýchacích cest,“ říká Tereza Machová. Na prořezávání zoubků se jí osvědčily kompozice, které si sama míchala, s heřmánkem, řebříčkem, levandulí a propolisem. Nedá dopustit také na preventivní působení vůní: „Používám je na očištění vzduchu, před vstupem do dětských kolektivů, jako ochranu proti mrazu i sluníčku, při cestování proti nevolnosti. Od malička také svého syna masíruji baby masážemi, do rostlinných olejů přidávám vůně podle aktuální potřeby a příležitosti, dodnes chlapečka masíruji každý večer a je to nádherné posilování pouta mezi námi,“ vypočítává široké využívání aromaterapie.

Řada dětí má také problém s cestováním v autě, trpí nevolnostmi a často i zvrací. U větších dětí zabere Inhalační tyčinka proti nevolnosti, menším dětem provoňte prostor auta například mátou kadeřavou.

V bohaté nabídce největšího českého výrobce přírodní a biokosmetiky s aromaterapeutickými účinky najdete řadu dalších produktů, na www.nobilis.cz je lze objednat pohodlně v e-shopu.

Nobilis

Reklama