Rodina

Pro opravdu klidný spánek Vás i Vašeho dítěte

Pro každého rodiče je jeho miminko tím největším pokladem, střeží ho a stará se o něj a nejraději by u něj byl nepřetržitě. Ale každý rodič také ví, jak je úkol bdít nad svým robátkem náročný a že být ve střehu 24 hodin denně opravdu nejde.

A proto existují různá mechanická zařízení, která na vaše malé dávají ve chvílích vaší nepřítomnosti pozor. Jsou to různé „chůvičky“ a „hlídači“. Jedním takovým hlídačem je i monitor dechu, který dává pozor, jestli vaše miminko správně dýchá, a pokud nastanou komplikace, ihned vás na ně upozorní.

Respisense

Mnoho rodičů si řekne, že taková věc je zcela zbytečná, že všechny tyto pomůcky jsou přeceňované a jsou pouhou reklamní bublinou, která má z rodičů tahat další a další peníze. Je dobré si však uvědomit, co je přednější. Samozřejmě, že rodič může u svého miminka neustále bdít a ve většině případů to zvládne i bez „hlídače“. Bohužel ale existují případy, kdy se může opravdu něco stát.  Ať už jde o syndrom náhlého úmrtí kojence nebo mnohem častější situace, kdy se dítě může v noci dávit nebo dusit.

Monitor dechu je celkem jednoduchá věcička, která zaznamenává, jak vaše dítě dýchá. Sleduje rytmický pohyb, a pokud se zpomalí nebo zastaví, ihned vás pomocí zvukových a světelných signálů upozorní.

RespisenseExistují dva druhy těchto zařízení. Jsou to buď desky, které se dávají pod matraci dítěte, které ale nejsou tak přesné a spolehlivé, a malé „krabičky“, které se připínají k plence miminka a jsou dnes jedny z nejspolehlivějších a nejbezpečnějších, protože neobsahují žádná poutka ani drátky, na kterých by se dítě mohlo poranit, a nebrání mu v pohybu, jsou přenosné a jednoduché na ovládání.

„V případě podložky do postýlky je větší riziko falešných alarmů, např. při sesunutí dítěte. Dobrou alternativou je pořízení chůvičky, která se přichycuje za plenku dítěte, kde tento problém je minimální,“ říká MUDr. Klára Šillerová, pediatrička z Berouna.

Takovým je i monitor dechu Respisense, který můžete používat nejen klasicky v postýlce, ale využijete ho i třeba v kočárku nebo v autosedačce. Miminko dokonce může ležet vedle vás v posteli, protože monitor zaznamenává pouze pohyb dítěte a na rozdíl od klasických deskových monitorů si nevšímá vnějšího prostředí. V případě zástavy dechu začne jemně vibrovat, čímž povzbudí miminko k dalšímu nádechu. Pokud dýchání do 5 sekund nezačne, zapne zvukovou a světelnou signalizaci.

„Monitor dechu není samozřejmě ve výbavičce miminka nezbytný, ale pro velmi úzkostlivé rodiče, pro tzv. rizikové děti - nedonošené děti, děti s dýchacím onemocněním, tzv. apnoickými pauzami, či v rodinách, kde se vyskytl syndrom náhlého úmrtí kojence, je tato pomůcka velmi vhodná,“ uzavírá MUDr. Šillerová.

Respisense

Monitor dechu Respisense je dostání i ve variantě s micro SD kartou, díky které si můžete dýchání dítěte analyzovat na vašem PC. Tato varianta stojí 2 999 Kč, bez SD karty pak 2 199 Kč. Navíc některé zdravotní pojišťovny na monitor dechu dokonce nyní nově přispívají, a to částkou až 1 000 Kč.

   
28.04.2014 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] yuzum [*]

  nemám děti.. zatím takové věci řešit nemusím

  superkarma: 0 11.05.2014, 21:07:25
 2. [8] Evik54 [*]

  Vnučka byla předčasně narozená,musela mít monitor

  superkarma: 0 02.05.2014, 17:33:15
 3. avatar
  [7] Medvidek4 [*]

  tak nějak moje děti bez toho taky přežily, ale musím uznat, že nebýt monitoru dechu, tak znám miminka, která by už nežila

  superkarma: 0 29.04.2014, 13:48:48
 4. avatar
  [6] 1monika1 [*]

  no hned bych to brala ale mám monitor v postýlce to musí stačit :-)

  superkarma: 0 28.04.2014, 14:53:47
 5. avatar
  [5] Makynka [*]

  Monitor jsem měla na obě děti. Je jasné, že to jde i bez něj, ale pokrok jde dopředu, tak proč nevyužít novinky, zvlášť, když mohou zachránit život dítěte. Prádlo taky nepereme v neckách na valše, i když to tak dřív ženy zvládaly.

  superkarma: 0 28.04.2014, 13:51:07
 6. [4] baška [*]

  Já jsem se bez těchto pomůcek obešla,ale dcera je již používá.Ale pozoruji,že jsou oproti nám velmi úzkostlivější rodiče.

  superkarma: 0 28.04.2014, 13:07:20
 7. [3] míšaš [*]

  po přečtení stovky článků na toto téma jsem si pro miminko monitr dechu nakonec pořídila a shodou okolností právě tento:-) Funguje v pohodě a za ten klid to určitě stojí.

  superkarma: 0 28.04.2014, 10:08:58
 8. [2] magic11 [*]

  petulinka_2012 — #1 zrovna si říkám, jak jsme to bez těchto věcí mohli všichni jen přežít???

  superkarma: 0 28.04.2014, 08:58:22
 9. [1] petulinka_2012 [*]

  to jsou mi novinky.my bychom se bez toho obešly

  1. na komentář reaguje magic11 — #2
  superkarma: 1 28.04.2014, 08:04:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme