Čtenářka malinke-kote považuje sauny za něco, co je zcela zbytečné. a většinu článku píše o tom, že neumí plavat. Děkuji Vám malinke-kote za příspěvek, asi Vás nepřekvapí, že s Vámi budu hluboce nesouhlasit. Sauna je opravdu zdraví prospěšná. Lidé, kteří s ní mají problém, většinou získali jen špatnou zkušenost díky tomu, že udělali nějakou chybu.

Přeji všem pěkný den,

dnešní téma mě zaujalo a proč? Protože jsem si vzpomněla na základní školu, kdy jsme měli povinné chodit plavat. Také jsme museli povinně chodit do sauny a to mě díky vašemu dnešnímu tématu připomněla hodně vzpomínek a proto jsem se rozhodla napsat. V dnešní době bych asi do sauny nevlezla. Mě to příjde ztráta času, když jsem v bazénu a platí se na hodinu docela dost peněz. Jsem sice neplavec ale k vodě a do aquaparku chodím.

Teď nám zrovna jeden nový postavily. U nás žádný nebyl, tedy alespoň ne venkovní. V Chomutově byli pouze lázně. Tam se mě to nelíbilo, protože moc vody a já nedošáhla na dno, takže jsem tam chodila nerada. Teď ho nedávno zrušili a postavili právě nový aquasvět. Takto to pojmenovali občané Chomutova. Ještě jsem tam nebyla, ale chci se tam určitě podívat. Letos to asi už nestihnu, ale v příštím roce určitě. Je to pouze vnitřní aquapark, ale je moc nádherný dle fotek co jsem viděla a nebo když jedeme kolem. Ani nevím zda tam mají saunu.

Zato v Klášterci je pouze venkovní aquapark, takže tam se v zimě těžko poleze. Takže vlastně v zimě k vodě vůbec nechodím. Nebylo kam. Ale dnešní téma není o aquaparcích ale o sauně :-) Když jsme byli malé děti a chodívali povině v polovině plaveckého dne do sauny tak jsme chodili všici pohromadě. Holky i kluci. V dnešní době bych asi vybírala spíše ženské sauny. Přišlo by mě to divné sedět mezi muži. I když kdyby mě přítel přemluvil ať jdu s ním do sauny do společné tak možná že bych šla, ale nebylo by mě to příjemné.

Takže za mě by sauny klidně existovat nemuseli. I kdybych si měla zajít jen tak do sauny. Opravdu ne. Mi to horko tam vadí. Hlavně byla zábava když jsme jako děti ze sauny vylezli a museli si dát studenou sprchu. No to bylo opravdu úžasné :-D Stejně nechápu naco jsme chodívali jako děti učit se plavat, když nás plavat nenaučili. Tedy některé ano.

Záleželo jakou měli učitelku. My jsme tedy měli docela ne moc příjemnou a jediné co nás naučila a bavilo mě byl delfínek. Pro některé, kteří neví nebo si nepamatují co to je tak to ráda napíšu. Pořád si to pamautji :-) Prostě se stálo na nohou, skočilo se pod vodu, chvíli se pod vodou plavalo a potom se vylezlo :-D Nevím jak to jinak popsat. No a proto také jediné moje plavání které umím je pod vodou.

Nad vodou se bohužel bojím a dokonce když jsme chodívali na ty povinné plavecké dny ze základky, tak jsem se jim tam málem aj utopila. Chtěla po nás aby jsme znakem kraula přeplavali na šířku bazén ale já doplavala do půlky a už jsem nemohla. Než mě tam dala ten obruč aby mě vytáhla tak to byli moje dlouhé sekundy.

No ale odbočila jsem od sauny k bazénum takže budu raději končit. Prostě a stručně pro mě sauny jsou neexistující a nepotřebné. Prostě zbytečné, ale někdo sauny má rád a rád tam chodí aniž by šel třeba plavat, ale prostě jen tak pro zábavu.
Užijte si dnešní mrazivý den. Dnes je o něco tepleji. Teploměr momentálně ukazuje -3 °C. Pokud jste si všimli, tak včéra tu byli dokonce -8 °C :-D

malinke-kote
Text nebyl redakčně upraven


Máte ráda saunu a saunování?

  • Chodíte do sauny, nebo vám nedělá dobře?
  • Chodíte výhradně do ženské, nebo do společné?
  • Je pro vás sauna meditačním místem, nebo součást společenské zábavy?
  • Máte svou oblíbenou saunu, na kterou nedáte dopustit?
  • Saunovala jste se na nějakém zajímavém místě?
  • Stala se vám při pocení zajímavá historka?
  • Seznámila jste se v sauně?

Těch otázek se nabízí obrovská paleta. A vy si můžete položit zcela jinou, než vám předkládám.

Své příspěvky můžete posílat na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já dnes v 16 hodin jednu z vás za příspěvek odměním. Knihou Hot Boys české spisovatelky M.T. Majar, Diářem na rok 2013 od Paula Coelho  a poukázkou na 500 Kč od firmy ALBI na nákup společenských her.

Reklama