Bulvár

Pro milovnice koček: Ivana Jirešová a Nela Boudová pokřtily mlékem novou knihu

Známé herečky Ivana Jirešová a Nela Boudová křtily pokračování knihy Davida Michieho Dalajlamova kočka a umění příst. Nový půvabný příběh o podivuhodném životě kočky Jeho svatosti, který se u čtenářů stal hitem loňského léta, vydává nyní v češtině opět nakladatelství Synergie Publishing.

Sympatické herečky mají blízko k buddhismu, a navíc jsou i velkými milovnicemi koček. Shodou náhod se navíc obě na křest vrátily přímo z Malého Tibetu, kam v červenci odjela každá zvlášť s jinou dobrovolnickou organizací.

kocky

Zábavný a čtivý román Dalajlamova kočka a umění příst líčí život kočky jeho Svátosti, které Dalajlama, než odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží úkol: objevit pravou příčinu štěstí. A právě plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Setkání s tajemným jogínem odhalí její minulost a díky rozhovoru univerzitních profesorů zas přijde na to, jak vědci definují štěstí a v čem se věda podobá buddhismu.

Kočičím předením proti starostem a stresu

„Na pokračování příběhu o kočce Jeho svatosti jsem se moc těšila. Kniha mi přinesla klid a pohodu, jako předcházející díl a já spokojeně předla spolu s ní. Je to přesně ta kniha, u které nechcete, aby skončila,“ říká Ivana Jirešová, která první díl půvabného vyprávění o kočičím životě v buddhistickém klášteře křtila již minulé léto.

A protože základním principem je podle buddhistů starost o druhé, rozhodly se herečky podpořit i modřanský kočičí útulek Šanta kočičí, kterému vydavatelství Synergie Publishing věnovalo finanční dar. “Sama mám doma dokonce šest koček, a tak vím, jak jsou kočičí společníci milí a že bezpečně snižují hladinu stresu a krevní tlak. Možná právě tím, jak krásně předou“, říká Markéta Šimáčková, ředitelka vydavatelství.

kocky2

Kniha Dalajlamova kočka a umění příst plná moudrých, laskavých ale i vtipných rad dává nejen návod jak štěstí a spokojenosti dosáhnout, ale i jak ho udržet, když na nás padne pocit smutku a rozladění.

„Ohledně štěstí existuje jedna moudrost: pokud si přeješ ukončit vlastní utrpení, snaž se ukončit utrpení druhých, a pokud si přeješ být šťastný, hledej štěstí pro druhé,“ píše v knize její autor David Michie, mezinárodně proslulý autor úspěšných knih, které přibližují buddhismus čtenářům v dnešním uspěchaném západním světě. Jeho knihy jsou překládány do mnoha jazyků a vydávány po celém světě.

kocky¨

foto archiv Synergie Publishing

   
14.08.2014 - Společnost - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Rychnovska [*]

  Knížku jsem nečetla, ale kočiček máme zrovna až moc....naše dvě holky porodily a tak máme šest koťátek k odběru...a samé kočičkySml16Sml16Sml16...takže starostí až až.

  superkarma: 0 16.08.2014, 14:06:53
 2. avatar
  [4] AnteaX [*]

  Četla jsem první díl, je to úžasná knížkaSml59

  superkarma: 0 14.08.2014, 19:41:12
 3. [3] MagdaN [*]

  kobližka — #2přesně jak píšeš, kočka a mléko nejdou k sobě, je to jen v pohádkách

  superkarma: 0 14.08.2014, 18:57:19
 4. avatar
  [2] kobližka [*]

  Nevidím souvislost mezi kočkami a křtem tím mlékem.Jenom neznalec se domnívá,že kočkám svědčí mléko.Ten,kdo je opravdu zná a zajímá se o ně,ví,že se kočkám dávat nemá.

  1. na komentář reaguje MagdaN — #3
  superkarma: 1 14.08.2014, 16:12:07
 5. [1] llkacaba [*]

  Vyrůstala jsem s kočkama i pejskama,ale kočky nemusim.Přitom jako malá jsem je měla ráda.

  superkarma: 0 14.08.2014, 15:14:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme