Vztahy

Pro manželovy rodiče není u nás nikdy nic dost dobré

Vtipů o tchyních koluje dost a dost. O tchánech neznám asi žádný, ale co když se tito dva lidé spojí a přidělávají mladým – a dokonce i vlastnímu synovi – zbytečné problémy? A jak se postavit k tomu, když má váš partner problémy s vlastní rodinou?

Pavlína se vdávala na dnešní dobu poměrně brzy, ale ne zase až tak brzy, aby nevěděla nic o životě. O to víc byla překvapená, když pomalu zjišťovala, že její nová rodina je podle jejích měřítek poněkud zvláštní.

rodina

„Každý samozřejmě porovnává nové příbuzné se svou původní rodinou, a tak nějak předpokládá, že vztahy a zvyklosti budou plus minus podobné,“ vypráví živě blondýnka, která očividně nemá problémy s komunikací ani s tím, aby přetlumočila čtenářkám Žena-in.cz svoje pocity.

Přiznává, že vlastně nejde na první pohled o žádný velký problém. „Nikdo mě nebije, ani nějak zvlášť neomezuje, přesto mám z rodičů mého muže a vztahů, které v té rodině panují, smíšené pocity,“ říká.

O co tedy jde? Tchyně s tchánem navštěvují mladý pár poměrně zřídka, přesto jejich návštěva – a hlavně důsledky z ní – vyvolají takový rozruch, že se z toho Pavlína ještě několik týdnů vzpamatovává.

„Třeba hned na jejich první oficiální návštěvu vlastně nemohu zapomenout. A že je to pěknou řádku let,“ začíná své vyprávění Pavlína, jež přiznává, že z toho byla tehdy dopředu pěkně nervózní, protože si byla vědoma, že poprvé vystupuje v roli hostitelky, a chtěla samozřejmě na rodiče svého muže udělat ten nejlepší dojem.

Také její manžel byl z návštěvy svých rodičů nebývale rozhozen. Neustále se vyptával, co Pavlína připraví k jídlu, a dokonce se nákupu osobně zúčastnil, což normálně prý nedělá, a neustále přidával do vozíku různé pochutiny, na Pavlínin vkus až příliš drahé.

„Ale raději jsem neříkala nic – v duchu mého oblíbeného hesla: lepší menší ústupky než velké komplikace,“ směje se své manželské diplomacii, která jí prý vždy vychází. A ano, větu, jak jsme asi všechny poznaly, objevila ve filmu S tebou mě baví svět. Nákup je prý tehdy vyšel na částku, kterou Pavlína raději nechce ani jmenovat, a byli připraveni pohostit i samotného prezidenta.

„O to víc jsem byla zaskočena, když tchán prohlásil, že pivo je špatně vychlazené a víno pít nebude, protože mu nechutná,“ vzpomíná Pavlína, která to tehdy vzala hodně osobně, ale až po několika podobných setkáních a podobných nelogických kritických útocích pochopila, že tu vlastně až tak nejde o ni jako o nějaký nevyjasněný problém mezi jejím mužem a jeho rodiči.

„Pokaždé to bylo stejné, říká Pavlína. „Jakmile měli tchán s tchyní přijet, z manžela, který si jinak rád hrál na uvážlivou hlavu rodiny, se stával neurotický uzlíček, který by snesl modré z nebe, jen aby se jeho rodiče chovali na návštěvě přívětivěji.“

 • A vždy bylo něco špatně...

„Je mi ho líto a zároveň mám na něho docela vztek,“ říká otevřeně Pavlína. „Je to snad dospělý chlap a nepotřebuje rodičům dokazovat, že je dost dobrý, ne? rozhořčuje se. „Má dobrou práci, rodinu, kde bydlet, zkrátka vše, o čem si myslím, že je pro rodiče ohledně jejich dětí důležité,“ vyjmenovává žena, která už několikrát svému muži navrhla, že prostě tyto akce nebudou pořádat.

„Ale to prý nejde, co by si o nás pomysleli,“ tlumočí Pavlína jeho reakci. Dokonce se kvůli tomu několikrát pohádali, protože s manželem pár dní před návštěvou a několik dní po ní není k vydržení a je zbytečně protivný na děti i na manželku.

„Kolikrát jsem si už říkala, že si dám pár panáků na kuráž a pěkně jim tam od plic řeknu, co mají za problém, že se k nám takto chovají, že my si odtrháváme s odpuštěním od huby, abychom jim koupili to nejlepší, a oni nemají ani tu slušnost, že by to ocenil prostým slovem DĚKUJEME, nebo aspoň taktním mlčením, pokud jim přijde naše pohoštění opravdu tak hrozné,“ říká Pavlína, ale je jí jasné, že jde spíš o takové hrdinské řeči, které by nezrealizovala, protože – jak sama říká – ona byla vychovaná tak, že se člověk k návštěvám (stejně jako na návštěvě) má chovat uctivě.

Přečtěte si také:

   
03.09.2014 - Příběhy - autor: Marcela Macáková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [56] marienka-m1 [*]

  Sml80

  No jo, tchanovce si nevybirame. Tak moje to taky umí. Dělá se jak je sladka a šup, kudla v zadech. K narozeninám mi dala svetr o velikost menší, když jsem jí ho vracela kvuli krátkým rukávum a delce, řekla mi: já myslela, ze ti bude, vždyť ty si byvala vždy tak hubena :-) čaj mi uvařila do špinavého hrnku od kávy a ještě zdůrazňovala, že je to můj čaj, když pro něj sahal manžel. Dětem poslala schválně plesnive ovoce, které hned litlo na kompost. Řekne, ať přijdeme na návštěvu na určitý čas a den a pak není doma-nakupuje. Před lidma si hraje na vzornacku a já jsem semetrika, co ji odtahla synacka. Mohla bych vydat knihu-patalie s tchyni. Zpětně se tomu zasmeji, ale jsou situace, které v tu chvíli zamrzí, zaboli...omlouvám se za háčky čárky-psáno z mob.

  superkarma: 0 05.09.2014, 00:54:58
 2. avatar
  [55] rendvo [*]

  Tak to že je pivo špatně vychlazené by mě nerozhodilo. Pamatuji doby kdy mě tchýně ani neuvařila kafe jen kvůli tomu že jsme ji oznámili že budeme bydlet u mých rodičů než si postavíme jelikož to máme blíž oba do práce.A je to zvláštní že byla naštvaná jen na mě. To nedokážu pochopit Sml23 Já kdybych bydlela u tchýně tak už jsme asi s manželem od sebe, jelikož on se jí nedokáže postavit.Takhe to vždycky přežiji ten jeden den co tam jezdíme v týdnu ale i to je pro mě někdy mocSml30Akorát se bojím až postavíme aby u nás nebyla nalezlá pořád. Teď si drží odstup, jelikož je pořád naštvaná že bydlíme u našichSml32

  superkarma: 0 03.09.2014, 23:16:19
 3. avatar
  [54] kareta [*]

  Pokud jste vychladili blbě pivo a koupili drahé víno, které nechutná každému, tak se tchánům nedivím. každopádně křečovitý hostitel je špatný hostitel, návštěva není o žrádle a chlastu, ta je o příjemné atmosféře a zábavě. Ovšem ne každý umí být dobrý hostitel a ne každý umí být host.Sml80 Já mám návštěvy ráda, dokonce i ty protivné. Když doma nic nemám, tak spolu uvaříme, pokud mají hlad, ale necpu jim jídlo nebo křupky za každou cenu. Sama nesnáším, když přijdu na návštěvu a tlačí se do mě hromady pohoštění. Kvůli tomu přece se na návštěvu nechodí...Sml58

  superkarma: 1 03.09.2014, 20:50:04
 4. [53] MaVy [*]

  moje tchyně mě má nesmírně ráda a nemůže pochopit jak si mě její synek získal,žije několik tisíc kilometrů od nás a to je moc dobře, myslím si, že je to totiž stejná semetrika jak já Sml57

  superkarma: 0 03.09.2014, 20:19:38
 5. [52] Karo Líná [*]

  Paní z článku se několik týdnů vzpamatovává z toho, že se tchánovi zdálo pivo málo studené a víno mu nechutnalo? No páni, když ji na tak dlouho rozhodí taková "událost", je to opravdu velmi šťastná žena, protože evidentně nemá v životě žádné starosti Sml30 Ale on bude asi článek jen špatně napsaný, že jo. Je zvláštní, že bylo zmíněno jen tohle a nic dalšího, jako kdyby tohle bylo to nejhorší, co se od tchánovců kdy doslechla Sml80Moje první tchýně byla taková, že tyhle věty by od ní byly skoro jako lichotka Sml30 Ta teprve dokázala urazit a ranit. Někdo holt nepobral moc vychování, nenaděláte s tím nic.

  superkarma: 1 03.09.2014, 19:52:00
 6. avatar
  [51] kobližka [*]

  gerda — #50 My jsme to doma nikdáž neměli,tenhle smeták z peří.Maminka se tomu bránila,že to mají jenom maloměšťácké paničky a že se s tím prach stejně jenom rozvíří po místnosti.U nás se prach poctivě stíral.No,však jsme taky byli dělnická rodina a ne žádná anglická šlechta Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 03.09.2014, 17:33:38
 7. avatar
  [50] gerda [*]

  Pentlička — #48no ano, přesně si to vybavuju. Tyhle scény s oprašovadly mě neomylně svedly ze sledování děje k myšlenkám, jak teda ten prach stírají, když ho rozmetají po celém okolí?Sml80 Ale vypadalo to moc hezky. Nakonec - na soškách a nerovných površích se prach jedním tahem setřít stejně nedá.Sml30

  1. na komentář reaguje kobližka — #51
  superkarma: 0 03.09.2014, 17:19:47
 8. [49] bobani [*]

  Už jsem sama tchýně a snachy žádná sláva . Moje první tchýně byla fantastická ženská , bohužel brzy zemřela . A ta druhá byla pořádná čarodějnice . A od té doby jsem z tchýní vyléčená . Moc se mi líbí když si z nás dělají srandu - třeba v Kameňáku , tam je ukázková semetrika . Sml57

  superkarma: 0 03.09.2014, 16:22:43
 9. avatar
  [48] Pentlička [*]

  gerda — #35 Mně se vždycky líbily ty služebné v zástěrce a čepečku, jak tím oprašovaly sošky na krbové římse v nějakém anglickém sídle. K Vietnamcům moc nechodím, tak nevím, co tam mají, ale kouknu.

  1. na komentář reaguje gerda — #50
  superkarma: 0 03.09.2014, 15:55:02
 10. [47] Marcela Macáková [*]

  Léthé — #33 "ty po mě kamenem, já po tobě teplým pivem", to se vám povedlo - doufám, že si toho Pavlína v těch komentářích všimne... obdivuji váš nadhled a ano, takto by se mělo k podobným situacím přistupovat... přejeme z redakce hezký den.

  superkarma: 0 03.09.2014, 15:40:35
 11. avatar
  [46] kobližka [*]

  gerda — #45 To víš,já jsem náročná Sml32

  superkarma: 0 03.09.2014, 15:26:20
 12. avatar
  [45] gerda [*]

  kobližka — #44prostě se ti nezavděčili ničímSml52Sml52

  1. na komentář reaguje kobližka — #46
  superkarma: 0 03.09.2014, 15:14:49
 13. avatar
  [44] kobližka [*]

  Klára Křížová — #43 Rozená diplomatka Sml58

  gerda — #39 No a pak jsem dostávala dárky tzv.putovní,ty taky stály někdy za salvy smíchu....ale což,tragédii jsem z toho nedělala

  1. na komentář reaguje gerda — #45
  superkarma: 0 03.09.2014, 14:47:14
 14. [43] Klára Křížová [*]

  kobližka — #37Byla to narážka, moje tchýmě měla k ruce přirostlý hadr a prachovku, takže "lehce" nevydejchávala naší alternativní domácnost - malé dítě a dvacetiletí rodiče Sml30Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje kobližka — #44
  superkarma: 1 03.09.2014, 14:32:33
 15. [42] slávenka [*]

  ...zřejmě si rodiče manžela Pavlíny myslí, že mohou svého již ženatého syna pořád "ovládat" a zvolili si k tomu cestu tu, že jim není nic po chutiSml80..a nebo, ať mi Pavlína prosím promine, nemají ji rádiSml15...

  superkarma: 0 03.09.2014, 14:14:42
 16. avatar
  [41] OlgaMarie [*]

  Klára Křížová — #31 To byl předkrm, který tchánovci vynechali.Sml66

  superkarma: 0 03.09.2014, 13:40:54
 17. avatar
  [40] ToraToraTora [*]

  Asi by mě primárně netočil necvychovaný tchán s tchyní,a le spíš manžel, který se z nich posadí na zadek. Mám obdobnou tchyni a prostě si poznámek nevšímám. je prostě taková a ani neví, jak to bolí, když se někdo s něčím nadře a druhý to nepochválí.

  superkarma: 1 03.09.2014, 13:30:29
 18. avatar
  [39] gerda [*]

  kobližka — #37tak jsi ji na to zelí pozvala, ne??Sml57 Já napřed myslila, že ti dala zelí vlastnoručně naložené, vlastnonožně našlapané!!Sml80

  1. na komentář reaguje kobližka — #44
  superkarma: 1 03.09.2014, 13:17:18
 19. [38] patricia077 [*]

  Taky jsem dostala od tchýně k svátku prachovku a co..zasmála jsem tomu a strčila ji do šuplíku, ale i tak prachovka se vždycky hodí ne :-)..

  superkarma: 0 03.09.2014, 13:10:34
 20. avatar
  [37] kobližka [*]

  Klára Křížová — #30 Nemusela to být nutně narážka Sml57

  S mojí tchýní (fuj,to slovo je tak nehezké) jsme taky neměly vztahy nejlepší,kolikrát jsem si pobrečela,ale manžel stál vždycky na mojí straně,takže se to dalo snést.Ale o nevhodných dárcích bych mohla sepsat krátký fejetonek....třeba,jak jsem dostala ke svým padesátinám kus uzeného (to beru) a k tomu 2 sklenice zelí...no jo,ale to zelí bylo už 6 let prošlé...tak to mě tenkrát hodně mrzelo.

  1. na komentář reaguje gerda — #39
  2. na komentář reaguje Klára Křížová — #43
  superkarma: 1 03.09.2014, 12:54:50
 21. avatar
  [36] gerda [*]

  kobližka — #29většinou takhle frlají ti, co jídlu pendrek rozumí a chtějí se vytahovat. Přitom - brambory na loupačku, pokud jsou čerstvé a z dobrých brambor, k tomu máslo - tak tímhle bych se já nechala "urazit" moc ráda. Sml20 Neznamená, že jenom drahé jídlo musí být dobré. Zkazit se dá všecko.Sml80 Což nepředpokládám, že se stalo. S vínem měli dorazit tchánovciSml57, je přece slušnost přijít s kytičkou a flaštičkouSml57Sml57 Sml30

  superkarma: 2 03.09.2014, 12:36:52
 22. avatar
  [35] gerda [*]

  Pentlička — #32u Vietnamců, teleskopická tyčka s barevným chocholem. Taky ji máme - za skříní v rohu. Utírám radši hadrem. Mně se zdá, že ta tyčka prach spíš víří.

  1. na komentář reaguje Pentlička — #48
  superkarma: 0 03.09.2014, 12:18:21
 23. avatar
  [34] Léthé [*]

  Já na svou tchyni měla docela štěstí...naštěstí brzo zemřela.

  superkarma: 0 03.09.2014, 12:17:11
 24. avatar
  [33] Léthé [*]

  První rada...manžela určitě objednej k psychologovi, něco tam mezi nimi není v pořádku. A kolik panáků potřebuješ na kuráž víš ty, no a pak jim to pěkně od plic řekni....a můžeš do toho klidně zahrnout i další část tvého těla.

  Prostě tady je to jasné; jak se do lesa volá atd....na hrubí pytel atd....ty po mě kamenem, já po tobě teplým pivem. Až "bojsi" rodiče zjistí, že s tebou nemohou orat jako s jejich poseroutkem, již si nedovolí se takto chovat, nebo v lepším případě vás přestanou navštěvovat. A možná ti i manžel poděkuje.

  1. na komentář reaguje Marcela Macáková — #47
  superkarma: 4 03.09.2014, 12:15:46
 25. avatar
  [32] Pentlička [*]

  Klára Křížová — #30 Jé, tu já bych dostla ráda! Dá se to někde koupit?

  1. na komentář reaguje gerda — #35
  superkarma: 0 03.09.2014, 12:02:22
 26. [31] Klára Křížová [*]

  OlgaMarie — #19Nědělali jste nějaký extra chod po ně, když ty šneky nejedli?? Sml30Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #41
  superkarma: 0 03.09.2014, 11:57:33

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Klára Křížová [*]

  kobližka — #29No já si pamatuju, jak mi moje tchýně, když mi bylo asi 23 let, vcelku hodná ženská, fakt jsem jí měla docela ráda, dala k svátku prachovku - takovou tu vousatou tyčku Sml30Sml30Sml30Sml52

  1. na komentář reaguje Pentlička — #32
  2. na komentář reaguje kobližka — #37
  superkarma: 1 03.09.2014, 11:55:58
 2. avatar
  [29] kobližka [*]

  Prosím vás,on je někdo vážně tak nevychovaný,že dokáže na návštěvě (byť u syna,dcery) říct,že to víno není dobré,pivo špatně vychlazené,tudíž to nebude konzumovat? Pokud ano,asi by byl u mě naposledy.Nemusí mě vždycky všechno chutnat,ale mám dojem,že se umím chovat tak,abych v tom případě nikoho neurazila.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #30
  2. na komentář reaguje gerda — #36
  superkarma: 3 03.09.2014, 11:29:01
 3. [28] Pavla_b [*]

  margot — #27 mně to na tchána připadá mladé, no hlavně je ta ilustrační fotka celkově dost špatně vybraná Sml57

  superkarma: 1 03.09.2014, 10:24:03
 4. avatar
  [27] margot [*]

  Pavla_b — #26mně to věkově pasovalo spíš na tchána - ale jestli je to manžel, tak si má strčit do dřezu spíš hlavu - pod studenouSml57

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #28
  superkarma: 0 03.09.2014, 10:17:56
 5. [26] Pavla_b [*]

  margot — #15 to v pozadí bude spíš ten hroutící se manžel..Sml58

  1. na komentář reaguje margot — #27
  superkarma: 0 03.09.2014, 10:12:01
 6. avatar
  [25] Pentlička [*]

  Příště bych se objednala já na návštěvu k nim. Ať mi předvedou dobře vychlazené pivo a chutné víno!

  superkarma: 1 03.09.2014, 09:51:58
 7. [24] Rikina [*]

  To jsem teda měla velké štěstí, anžto rodiče mého muže nikdy neřekli půl slova kritiky o mé domácnosti, i když by leckdy měli důvod mít připomínky. V dobách, kdy byli synci věku školního a ještě jsme měli doma různé množství všelijakých zvířat, rozhodně nebyl byteček jako klícka. Sml24 A na chalupě ani nemluvím. Sml57 Ono se to prostě tak nebralo, že je to důležité... doufám. Možná že potom tchyně doma přikládala studené náčinky a hrozila se, co si to její syn vzal, ale vůči mně byla vždy laskava. Sml30

  superkarma: 1 03.09.2014, 09:51:22
 8. avatar
  [23] gerda [*]

  OlgaMarie — #19já leda ty skořicovéSml30

  superkarma: 0 03.09.2014, 09:37:31
 9. avatar
  [22] enka1 [*]

  OlgaMarie — #19 Sml30

  superkarma: 0 03.09.2014, 09:32:21
 10. avatar
  [21] Suzanne [*]

  OlgaMarie — #19 Jo, takhle se to musí brát Sml22Sml67

  superkarma: 0 03.09.2014, 09:22:40
 11. avatar
  [20] Suzanne [*]

  Pivo špatně chlazené, víno nechutné, pán dostane vodu a příště se půjde do restaurace. Sml24

  superkarma: 1 03.09.2014, 09:21:17
 12. avatar
  [19] OlgaMarie [*]

  enka1 — #12 "Minule nechutnal kaviár, bude gothaj s cibulí....."

  Naše děti milovaly šneky a věděly, že když bude nějaká oslava, budou i upravení šneci. Tchánovci přišli a když tchýně uviděla upravenou mísu se šneky, zvolala :

  "Fuj, už zase máte šneky, jak to můžete jíst!"

  A děti na mě dělaly za ní posunky, kterými mi sdělovaly, že zbude víc na ně.Sml30

  Dnes už je nedělám a ani nevím, kde se dají koupit.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #21
  2. na komentář reaguje enka1 — #22
  3. na komentář reaguje gerda — #23
  4. na komentář reaguje Klára Křížová — #31
  superkarma: 2 03.09.2014, 09:20:17
 13. avatar
  [18] řeřicha [*]

  Jsem takzvaná "tchyně" ale jsem raději babička která kdykoliv pohlídá malou a dětem ráda pomůže ale nemluví jim do života Sml22

  superkarma: 1 03.09.2014, 09:18:37
 14. avatar
  [17] bezinka [*]

  Rikina — #5 souhlas...Sml80

  superkarma: 0 03.09.2014, 09:14:56
 15. avatar
  [16] margot [*]

  gerda — #13a ještě - myslím, že synek dobře ví, co se jedlo... jen má prostě problém/komplex, který ho nutí se před rodiči vytáhnout, aby jim ukázal... jen neví, že takhle to nikdy fungovat nebudeSml80

  superkarma: 1 03.09.2014, 09:07:57
 16. avatar
  [15] margot [*]

  gerda — #14fotky jsem si ani nevšimlaSml30 jestli to v pozadí je tchán, tak snad se aspoň zul, než dal haksnu na kuchyňskou linkuSml57 ovšem, třeba si tam ohleduplně myje obuv ve dřezu, aby nezaprasil domov jako klíckuSml30

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #26
  superkarma: 1 03.09.2014, 09:06:55
 17. avatar
  [14] gerda [*]

  a nejvíc jste mě naštvali s tou fotkou. Baba tchyně na obrázku má totiž triko, co jsem před lety měla i jáSml31. Ovšem, zaplaťpánbu, bez břicha a s lepším poprsímSml52

  1. na komentář reaguje margot — #15
  superkarma: 0 03.09.2014, 09:04:31
 18. avatar
  [13] gerda [*]

  margot — #11a vůbec, není divné, když synek neví, co jedí jeho rodiče? Nebo se u nich předtím nevařilo??Sml30

  1. na komentář reaguje margot — #16
  superkarma: 0 03.09.2014, 08:53:33
 19. avatar
  [12] enka1 [*]

  To jde jen o žrádlo? Malý problémSml24

  Mně by to taky nerozhodilo, zvlášť když návštěvy nejsou časté. Není mi jasné, jestli mladí rodiče zvou nebo se zvou sami. Minule nechutnal kaviár, bude gothaj s cibulí.....

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #19
  superkarma: 7 03.09.2014, 08:51:51
 20. avatar
  [11] margot [*]

  když je paní tak úžasně komunikativní, ať se zeptá svého muže, co je za problém, aby ho mohla podpořitSml80 rozhodně bych ho nenechala rvát do vozíku drahé krámy - snad i on vidí proboha sám, že rodiče je neocení a nic jim není vhod - tak jaképak s tím štráchy. nemyslím, že nějaké povídání s jeho rodiči z oka do oka bude mít nějaký pozitivní výsledek - jedině se to obrátí proti ní. protože rodiče budou mít svoji pravdu a ještě je poštve proti sobě - navrch k neschopnosti synátora přibude další zářez "co si to proboha vybral"

  vůbec by nebylo marné, aby manžel navštívil psychologa a ten mu se vztahem k rodičům pomohl - takto se sypat z jedné návštěvy - s tím by se mělo něco dělat.

  1. na komentář reaguje gerda — #13
  superkarma: 0 03.09.2014, 08:51:25
 21. avatar
  [10] marianaant [*]

  Já jsem měla milionovou tchýni a tchána. Nikdy se nám do ničeho nepletli a říkali, že je to náš život a musíme si to řešit sami. Dodnes na ně vzpomínám s láskou a vděčností.

  superkarma: 0 03.09.2014, 08:43:39
 22. avatar
  [9] Eldridge [*]

  Celý je to nějaký divný a nemá to hlavu ani patu. Tak když už se nám to tu předkládá jako námět k diskuzi, tak by to mělo být trochu kokrétnější.

  superkarma: 5 03.09.2014, 08:31:42
 23. avatar
  [8] Žofie [*]

  Tak ať je nezvou a bude klid Sml80

  superkarma: 0 03.09.2014, 08:22:54
 24. avatar
  [7] buldok [*]

  Tchýně k nám skoro vůbec nechodí.

  superkarma: 0 03.09.2014, 08:18:13
 25. avatar
  [6] datura [*]

  Já k nám tchýni nezvu a mám klid. Sml58

  superkarma: 4 03.09.2014, 07:26:16
 26. [5] Rikina [*]

  No... a co konkrétně tedy ti rodiče dělají a říkají tak tragického, že je nutno "se z toho několik týdnů vzpamatovávat"? Sml80 Kdyby mi někdo řekl, že je pivo špatně vychlazené, tak mě to teda nerozhodí na několik týdnů... Drahé pochutiny kupuje manžel, ne rodiče, kteří to možná ani nevědí. Já teda na návštěvě z talíře nepoznám, kolik to jídlo stálo. Sml57 A jde jenom o to jídlo, nebo jsou tam ještě jiné výhrady? Celé je to nějaké divné, a jestli jde o záležitost v řádu mnoha let, to už bych se ptala dávno, a především pana chotě, co blbne. Sml80

  1. na komentář reaguje bezinka — #17
  superkarma: 5 03.09.2014, 06:58:18
 27. [4] manislava [*]

  já bych si to líbit asi nenecchala Sml80

  superkarma: 0 03.09.2014, 05:57:35
 28. avatar
  [3] gerda [*]

  o čem to vlastně je? Nervozní manžel, nevychovaný tchán...hned na začátku překlep "ženách"...když se tchán chová u stolu jak Trautenberk, tak by měl nastoupit Krakonoš, ne?Sml52 Kvůli tomu, že má přijít návštěva, snad nevymaluju.Sml3 Opačně vzato, hostitelka může být uražena, že se host chová jako buran, a příště takovou návštěvu nemusí zvát.Sml80 Kdoví, jak to všecko bylo, někdo se třeba snaží za každou cenu vtipkovat a vyjde to jako urážka, kdoví...horší je, že se synáček rodičů pořád ještě bojí. Pokud mají na něj takový vliv, o to víc důvodů nezvat je.

  superkarma: 3 03.09.2014, 05:55:46
 29. [2] posp [*]

  Já osobně bych si pustila pusu na špacír.

  superkarma: 1 03.09.2014, 05:20:03
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  A zazvonil zvonec a pohadky je konec. Ted nam povypravejte treba o kuzlatkach.

  superkarma: 4 03.09.2014, 04:40:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme