Styl

Pro krásné opálení, které vydrží!


Opalovaní
prošlo několika módními vlnami. Ty tam jsou doby, kdy byla v módě bělostná pleť. Pokud měla být princezna pravou princeznou, nestačilo jen poznat hrášek pod vrstvou přikrývek. Bílá pleť znamenala urozenost, slunečník byl nedílnou součástí garderoby, a pokud toto vše nestačilo, bílý pudr dodal pleti náležitě bledého odstínu. Na začátku našeho století se vše obrátilo. Do módy přišel bronz, nejprve v obličeji, později po celém těle. Rozvoj vědy potvrdil prospěšnost opalování, zejména pro tvorbu vitaminu D a léčení některých kožních chorob (ekzémů a lupenky), ale také tuberkulózy. Jenomže člověk, tvor nerozumný, začal pobyt na slunci přehánět a k tomu přidal ještě systematické ničení ozonové vrstvy atmosféry. Nedosáhl však zdravější a krásnější kůže, dostavil se efekt opačný. Pleť stárla rychleji a zvýšil se počet lidí, kteří onemocněli rakovinou kůže.

Proti škodlivým radikálům, které negativně působí na naši pokožku a poškozují buňky, se ale můžeme chránit. Nejúčinnější ochranou před volnými radikály jsou látky zvané antioxidanty.

V lékárnách je mnoho přípravků, které obsahují běžné antioxidanty, jen jeden však obsahuje látku BiAstin™, která má mnohonásobně vyšší antioxidační aktivitu. Tímto přípravkem je Betabronz - novinka od společnosti Walmark.

Přípravek Betabronz byl vyvinut speciálně pro podporu opalování a ochranu kůže při slunění. Vhodný je také při opalování v soláriu, neboť i zde je pokožka vystavena škodlivému UV záření. UV záření v těle vyvolává nadměrnou tvorbu volných kyslíkových radikálů. Ty způsobují předčasné stárnutí pokožky, tvorbu hlubokých vrásek a mohou vést k závažnému onemocnění kůže. Betabronz obsahuje komplex antioxidantů, které pomáhají neutralizovat škody způsobené volnými radikály. Vedle ochranných účinků Betabronz zároveň podporuje tvorbu hnědočerveného barviva (melaninu), který je v buňkách přenášen k povrchu kůže. Tím dochází ke zhnědnutí pokožky a díky Betabronzu je získané opálení intenzivnější a vydrží déle.

 

Složení přípravku využívá moderní látky BiAstin™ a Lyc-O-Mato®. Tyto unikátní látky pomáhají chránit pokožku před negativními vlivy opalování a přispívají k rychlejší regeneraci pokožky vystavené slunečnímu záření.  


BiAstin™
- je čistý přírodní antioxidant astaxantin. Přestože je podobný známějšímu antioxidantu beta karotenu, drobné rozdíly ve struktuře astaxantinu mají za následek radikální rozdíly v aktivitě; srovnávací studie molekuly astaxantinu prokázaly až 500x vyšší antioxidační aktivitu než vit. E a 10x vyšší antioxidační aktivitu než beta karoten. Na rozdíl od beta karotenu je bezpečný i ve vysokých dávkách.

 

Lyc-O-Mato® – je karotenoid lykopen. Je získáván ze šlechtěných rajčat a speciálním procesem je upraven tak, aby jej organismus co nejlépe vstřebal a využil. Četné klinické výzkumy prokázaly, že užívání lykopenu pomáhá zabraňovat vzniku rakoviny kůže, plic, prostaty a zažívacího ústrojí. Vysoká hladina lykopenu v krvi je pojistkou dobrého zdraví ve všech ohledech, nejen ve vztahu k onemocnění kůže.

 


Také další složky přípravku - beta karoten (podporuje tvorbu kožního barviva melaninu, tím napomáhá zhnědnutí pokožky a pomáhá ji chránit před spálením), vitaminy E a C napomáhají zamezit předčasnému stárnutí kůže a ztrátě vlhkosti a pružnosti pokožky. 

Betabronz:
 

                  ·         pomáhá chránit pokožku před negativními následky UV záření

·         podporuje zhnědnutí pokožky při opalování na slunci i v soláriu

·          prodlužuje opálení, resp. dobu, po kterou zůstává pokožka opálená

·         zvyšuje odolnost proti spálení od slunce

·         napomáhá rychlejší regeneraci kůže vystavené slunci

·         redukuje tvorbu vrásek a pigmentových skvrn

·         působí proti stárnutí a vysychání pokožky

 

 

 

Jak se Betabronz užívá?

1-2 tobolky denně během jídla nebo po jídle, zapít tekutinou.

Betabronz se doporučuje užívat alespoň 1 měsíc před zahájením letní sezony z toho důvodu, že antioxidanty (látky, které jsou schopny vázat a ničit volné kyslíkové radikály) působí účinně tehdy, jsou-li podávány předem. Chceme-li, aby nám krásné, bronzové opálení vydrželo co nejdéle, pak bychom neměli s užíváním přípravku skončit ihned po ukončení aktivního opalování, ale pokračovat s jeho užíváním ještě následující měsíc.

   
15.05.2007 - Krása - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [19] pusinka15 [*]

  Mě taky. Panthenol od Swissu je jednička!! nesloupou se a hnědá jsem déle.

  superkarma: 0 08.08.2014, 08:52:47
 2. [18] Nella9 [*]

  Mě nejvíce opalení vydrží, když se mažu Panthenolem od Swissu. Není drahý a jako jediný má výhodné balení ;-)

  superkarma: 0 04.07.2014, 08:53:58
 3. avatar
  [17] tapeta2007 [*]

  Majucha: Něco podobného mám taky v plánu. Už se dívám po nějakém velkém apartním klóbrcu a taky si asi koupím nějaké veselé rukavice. Na vodě prostě z lodi není úniku. Jsem si myslela, že když je kůže poškozená,tak třeba užívání nějakých (sice chemických dreků) prášků trošičku pomůže a kůže se bude lépe bránit. Focení a zápisy na plastické chirurgii už nechcem podstupovat ani jedna.

  superkarma: 0 15.05.2007, 15:54:29
 4. avatar
  [14] tapeta2007 [*]

  Majucha: ne, jenom mám prostě popáleniny od bolševníku, které špatně reagují na sluníčko. A letos jedu zase do Polska. Na bolševník si už dám pozor, ale to slunko neuhlídám. Mazání nepomáhá fak. 50 a solárko jsem raději ani nezkoušela.

  superkarma: 0 15.05.2007, 15:19:40
 5. avatar
  [12] Amálie [*]

  wich: Vidíš, já ho vychytala, ale už jsem se sloupla. Takže samoopalovací sprej to jistí taky.

  superkarma: 0 15.05.2007, 15:05:15
 6. avatar
  [11] tapeta2007 [*]

  Prosím, moc bych chtěla vědět jestli ty prášky alespoň trošičku pomohou. Hrozně špatně se opaluju a loňská dovolená v Polsku sjíždění Dunajce dopadlo katastrofálně pro několik účastnic. Dovezly jsme si popáleniny druhého stupně na několika procentech těla (asi otrava jedovatou rostlinou bolševník). Jedná se i o místa, které se nedají zakrýt (ruce a obličej) na sluníčku to hrozně špatně reaguje. Tak jsem si myslela, že tohle bude třeba částečné řešení.

  superkarma: 0 15.05.2007, 14:47:21
 7. avatar
  [10] Lostris [*]

  Amálie: díky moc, koupím si ho

  superkarma: 0 15.05.2007, 14:16:01
 8. avatar
  [7] Amálie [*]

  Lostris: S vůní je VICHY v pohodě. Používám i trošku tělového mléka Panthenol od Dr.Müller Pharma a to nádherně voní! Navíc je nemastné, takže po dokonalém rozetření je pokožka suchá a samoopalovací vrstva se nesetře. (nemastné tělové mléko mi pro dobré roztírání a proti flekům poradili na kožní klinice)

  superkarma: 0 15.05.2007, 12:49:54
 9. avatar
  [6] wich [*]

  Amálie: Taky jsem v létě bruslila v plavkách a je to . Akorát letos jsem sluníčko na bruslích nějak nevychytala. Takže samoopalovací sprej, sportování na sluníčku a moře to jistí .

  superkarma: 0 15.05.2007, 12:37:55
 10. avatar
  [5] arjev [*]

  Opaluji se při práci na zahradě nebo při sportu.Smažit se nebo polykat prášky pro chvíli krásy není to pravé.

  superkarma: 0 15.05.2007, 12:03:19
 11. avatar
  [4] Lostris [*]

  Amálie: to zní dobře, asi ho vyzkouším.. Jak je to s vůní? Všechny ostatní samoopalováky mi, jak začnou působit, hrozně smrdí

  superkarma: 0 15.05.2007, 10:12:02
 12. avatar
  [3] sanvean [*]

  Nechávám to na přírodě, když se neopálím, nevadí, spíš naopak.

  superkarma: 0 15.05.2007, 09:59:50
 13. avatar
  [1] Amálie [*]

  Smažit se na sluníčku mne nebaví. Ale ze sportu na slunci jsem se letos už stihla jednou oloupat. Jinak používám na noc samoopalovaní sprej VICHY Capital Soleil, s troškou nemastného tělového mléka. Nedělá fleky a pokožka není žlutá či oranžová.

  superkarma: 0 15.05.2007, 09:39:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme