Vztahy

„Pro kolegyně jsem naprostá socka!“ svěřuje se Milena

Zapadnout mezi kolegy je snem každého nováčka. I když nechodíme do práce kvůli hledání přátel, bez dobrých vztahů tam jen stěží vydržíme. O výpovědi přemýšlí i Milena (29). V kanceláři ji totiž považují za podřadný druh.

Jako asistentka nastoupila do právnické kanceláře před necelými čtyřmi měsíci. Doposud tu ale vydržela jen silou vůle. Práce ji baví, zato kolegyně jí ztrpčují život. „Jsem pro ně absolutní nicka. Pomlouvají mě, šuškají si a kromě pracovních povinností se mnou neprohodí ani slovo. I obědy už jsem si začala nosit z domova, protože mi bylo trapné chodit na ně do restaurace sama,“ svěřuje se Milena. Říkáte si, co jim udělala tak zlého? Nic. Jen pro ni není tak podstatné, co si ráno obléká.

obl

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Není to tak, že bych chodila oblékaná jako šmudla. Jen mám obyčejné sukně a halenky, často koupené jen u Vietnamců. Jenže právě tím moje kolegyně opovrhují. Chodí ve značkových hadříčcích a předhánějí se, která za ně utratila víc. To mi přijde úplně na hlavu postavené, já mám zcela jiné priority. Splácím byt, takže si takové rozmary rozhodně nemohu dovolit. A navíc za sebou nemám zazobaného papínka nebo manžela, který by mě dotoval. Všichni přátelé jsou na mé straně, prý se za svůj postoj rozhodně nemusím stydět. Jenže jim se to řekne, když je člověk v naprosté menšině a všichni ostatní se do něj strefují,“ stěžuje si Milena, která se ale kvůli ostatním měnit nehodlá.

„To raději odejdu jinam. A že k tomu nemám daleko, už pročítám inzeráty. Ono poslouchat denně jejich rádoby vtipné narážky, být terčem jejich posměšků a nemít tam žádnou „spřízněnou duši“, by také vydržel málokdo,“ dodává Milena.

Čtěte také:

   
23.06.2016 - Ona s ní - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. [32] Otazníček [*]

  Mickey Mouse — #29 ono jde poznat na první pohled, jestli je oblečení od vietnamců? Pokud tedy neshledám, že tam chybí patřičná nášivka? I u nich jdou koupit pěkné kousky a kolikrát hezčí než v obchodech. Když jsem hledala šaty na letní svatbu, tak většina šatů z obchodu na sobě měla plastové kamínky, flitry... takovéto šaty mi připadaly jako ze stánku a to byly ne zrovna levné obchody. Po půlročním hledání šatů jsem zašla k vietamcům a oni měli pěkné šaty, bez zbytečných serepetiček hned v několika provedeních. Tak nevím, co by zaměstnavateli mělo vadit. Pokud slečna nemá vkus, tak ji nezachrání ani značkové oblečení. Takže spolupracovnice jsou buď slepice, které jedou pouze na značku, nebo se Milena neumí oblíkat, ono to není vždy o ceně. Sml80

  1. na komentář reaguje phoebe24 — #39
  superkarma: 7 23.06.2016, 13:17:18
 2. [24] Otazníček [*]

  OlgaMarie — #21 většinou je to rozdíl mezi těma co si na to vydělali vlastní tvrdou prací a někým, komu to spadlo víceméně spadlo do klína samo

  superkarma: 1 23.06.2016, 09:35:09
 3. [14] Otazníček [*]

  A já myslela, že takhle se uvažuje na zš maximalně na střední. Já si třeba nechci kupovat značku ale kvalitu, což dnes není to stejné. Takže v některých obchodech si třeba tričko nekoupím, protože poměr cena výkon je nic moc. A když už něco zoufale hledám a ono nic, tak stejně zajdu k vietnamcovi a vždy si nadávám, že příště tam musím dřív. A pokud drahé značky šijí v Číně, Bangladéži, Indii, tak nevím za co jim platit? Proč tam přesunuly výrobu? Za kvalifikovanou pracovní silou? Opravdu to i jim nešijí děti? Kolegyně asi nepotřebovaly vyspět, asi jim někdo neustale stál za pr... a případně umetal cestičku.

  superkarma: 1 23.06.2016, 07:41:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme