Vánoce by měly být o lásce, radosti, spokojenosti a štěstí. To štěstí ovšem nespočívá pouze v drahých darech pod stromečkem. Anebo takových, které potěší jenom samotného obdarovávajícího. Co pak ten druhý?

Příběh Dominika a Radky

Pro koho je vlastně ten dárek?

dárek

Dominik s Radkou spolu chodí už čtyři roky, z toho dva bydlí ve společné domácnosti. Letos tedy spolu stráví druhé společné Vánoce. Splácí dvoupokojový byt, který si pomalu zařizují. Vloni se dohodli, že si pod stromeček nebudou dávat žádné velké dárky, ale koupí si pořádnou postel do ložnice, protože po nastěhování spávali na rozkládací sedačce, kterou dostali od rodičů.

Letos se domluvili, že by Ježíšek mohl přinést zase nějakou pěknou kuchyňskou sedací soupravu, protože mají zatím jen starý rozvrzaný stůl a dvě židle. Udělají to tak, že si dají pod stromeček katalog s vybranou soupravou a k němu přiloží do obálky potřebné peníze. Koupit si ji pak půjdou až v lednu, protože v katalogu ještě slibují nějaké povánoční slevy.
„Ale něco malého Ti Ježíšek ještě přinese,“ mrkne spiklenecky Radka a tím malým myslí nějaký pánský kosmetický balíček.
„Tak to Ti taky musí Ježíšek ještě něco nadělit,“ reaguje Dominik.
„Ale opravdu jen malého, dohodli jsme se, že si dáme tu kuchyň, jo?“ uzavře Radka debatu s myšlenkou na nějakou malou voňavku a dál se na dárky pod stromeček nezaobírá.

Jenže Dominik se při své výpravě za dárkem ještě předtím zastavil u svého kamaráda, který právě koupil jejich šestiletému synovi pod stromeček nový Playstation 3, včetně 3D rozlišení a všech možných funkčních vymožeností. A jako správný tatínek to musel samozřejmě ještě předtím vyzkoušet. Přítelkyně se synem byli u babičky, tak než se vrátí. 
Dominik se k němu přidal a byl absolutně nadšený. U kamaráda se zdržel skoro celé odpoledne.

Ten den dárek pro Radku už nekoupil, ale hlodala v něm myšlenka na pořízení Playstationu. Vždyť to není tak dávno, co hrával verzi 2 skoro denně. Ale kde vzít peníze? A jak vysvětlit, že si koupil Playstation? Už ví, dá ho Radce pod stromeček.
Nějaké peníze ještě měl a zbytek si půjčí z obálky „na kuchyň“, stejně ji půjdou kupovat až v lednu, tak to tam potom vrátí.

Playstation 3 stál něco málo přes 6 000, Radka pořídila Dominikovi kosmetický balíček za 350 korun. Dohodli se přece na malých dárcích.

Tak či tak

Lehce domyslet, jak asi bude vypadat jejich rozbalování vánočních dárků. Radka se bude cítit trapně, že dala Dominikovi dárek za 350 korun, a on za tisíce. Do toho se ho zeptá, kde na to vzal, a když zjistí, že z peněz z kuchyně, tak se ještě pohádají.
Nakonec jí dojde, že ten drahý dárek vlastně ani není pro ni, protože počítačové hry ji nikdy nezajímaly.  

Anebo taky ne. Nebo to chytne i Radku, oba se posadí k Playstationu a budou hrát hry až do rána.
Ale na co jim pak ten loňský Ježíšek nadělil tu krásnou, velkou postel? :)

Čtěte také:

Reklama