Rodina

Pro klidný spánek

 

 

 

Spánek dětí je jiný než spánek dospělých

Děti spí povrchněji. Snadněji se spontánně budí. Děti do šesti měsíců potřebují v noci jíst. V miminkovském věku je délka spánku zhruba dvojnásobná než v dospělosti. Minimálně do tří let spí děti i přes den.

Noční spánek

Pro co nejklidnější noční spánek je žádoucí optimální prostředí a optimální důsledný režim. Dítě potřebuje vlastní postýlku, do šesti měsíců věku umístěnou v ložnici rodičů, teplotu místnosti 18 °C, oblečení z přírodního materiálu a prodyšnou přikrývku. Pro snadné usínání je důležitá podvečerní příprava na noční spánek, dennodenně stejná.

Večerní rituály

Osvědčilo se zavést pravidelný večerní „rituál“ již mezi 6. a 8. týdnem věku dítěte. Součástí takového „rituálu“ je nakrmení dítěte, koupel a uspávání. Součástí koupele kojenců může být jemná masáž. Uspáváním myslíme asi půlhodinku před spaním, kdy je dítě již v postýlce. Klidně s ním komunikujeme, zazpíváme ukolébavku, povíme pohádku, pohladíme. I když pak odejdeme, můžeme nechat v místnosti tlumené světlo a otevřené dveře. Děti bývají klidnější, když při usínání vnímají matku ve vedlejší místnosti.

Noční probouzení

Při nočním probuzení dítě nechovejte nebo jen krátce. Také ho neberte do vlastní postele. Snažte se ho „přemluvit“ k dalšímu spánku klidným hlasem a pohlazením.

Poruchy spánku

Nejběžnější porucha spánku se jmenuje nespavost. Jde o obtížné usínání, noční buzení a předčasné ranní probouzení. Nespavost je u kojenců běžná.

Příčiny nespavosti

U kojenců a batolat – tj. do tří let věku – je nespavost nejčastěji způsobena nedostatkem režimu. Dítě odmítá jít spát ve stanovenou dobu, vyžaduje různé ústupky. Rodiče, kteří by rádi změnili spánkové návyky svých dětí, musí zavést pravidelný režim, dát dítěti pevné hranice a být důslední. Jen málo poruch spánku je způsobeno poruchami zdraví: únikem mléka a žaludeční kyseliny zpět do jícnu, zvětšenou nosní mandlí, svědivým ekzémem na kůži apod., případně nedostatečnou tvorbu mléka u maminky.

V předškolním a školním věku je nespavost velmi vzácná. Bývá následkem úzkostí z různých příčin.

V dospívání, stejně jako u dospělých, může být nespavost projevem začínajícího psychiatrického onemocnění, nejčastěji deprese.

Nekvalitní spánek dětí se promítá na celou rodinu. Je důvodem ke konzultaci lékaře nebo psychologa.

Johnson’s® Baby spojilo síly s předními odborníky na spánek dětí a společně vytvořili návod na večerní přípravu ke spánku. Základem je pravidelný večerní režim s použitím výrobků Johnson’s® Baby pro dobré spaní. Tyto výrobky obsahují směs uvolňujících esencí NaturalCalm™, která má prokazatelné zklidňující účinky. Účinek tohoto postupu byl ověřen klinickou studií.

                             

Více naleznete na peceodite.cz

   
12.09.2007 - Těhotenství a porod - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [11] Siloma [*]

  Jinak všem maminkám přeji krásně spící miminka

  superkarma: 0 24.11.2007, 22:53:52
 2. [10] Siloma [*]

  My tuto kosmetiku používáme a žádný problém nemáme.Mimi krásně spinká.Jen nevím zda je to režimem,nebo mlékem pro dobré spaní.

  superkarma: 0 24.11.2007, 22:53:05
 3. avatar
  [9] ANGI [*]

  malinký se mi taky po tom osypal .Ale jinak nepotřebujeme žádné takové přípravdy,spíme od sedmi do tří rána a to je mu 5 měsíců. .Myslím si,že je to jen reklama na to,aby si lidi kupovali tyto výrobky.

  superkarma: 0 19.11.2007, 09:06:16
 4. avatar
  [8] pujka [*]

  Jak uspat dítě zatím neřeším, ale dostala jsem darem tyto přípravky pro naše nastávající . A nejdříve je ozkoušela na sobě , musím říct, že já i manžel chrníme po vykoupání a masáži okamžitě .
  Jen nevím jstli je to tou "úžasnou" kosmetikou nebo sexem

  superkarma: 0 12.09.2007, 20:37:35
 5. avatar
  [7] femme [*]

  kačinka: jako u nás ale to nesmí být oběd v pravé poledne

  superkarma: 0 12.09.2007, 19:48:14
 6. avatar
  [6] mam-ča [*]

  Nechci dělat starostlivé firmě Johnson’s antireklamu, ale moje děti se po jejich zázračném olejíčku a pleťovém mléce svorně osypaly.
  Třeba byla chyba v abnormálně citlivé pokožce , ale my jsme jezdili na Sypsi-oil.

  superkarma: 0 12.09.2007, 16:09:21
 7. avatar
  [5] kačinka [*]

  Náš mladej spal celou noc od 10. dne života a dnes v 16 letech je Šípák Růžák a o víkendu vstává zásadně k obědu.

  superkarma: 0 12.09.2007, 15:17:03
 8. avatar
  [4] femme [*]

  moje nejmladší přestala spát od 4 měsíců přes den a v noci toho taky moc nenaspala zlomilo se to někdy až kolem pátého roku, teď je jí 23 a je jako šípková Růžena ale to je mi už prd platný

  superkarma: 0 12.09.2007, 13:45:33
 9. [3] Lindaa [*]

  Byt neaktuálne by me zajímalo, jak by si celý slavný Johnson baby systém poradil s miminem, kterému stací 2x20minut pres den a v noci 2 hodky, pak z neho vyroste batole spící v noci 3,5hodiny (ó ten luxus). Ten je z ní pubertacka a pokud je unavená tak leda ráno kdyz má vstávat, ale to bude tím ze jeste ve 2-3 v noci cte a po 4 hodinách spánku je shopna fungovat. At jsme behem celých 13let vymysleli jakoukoliv aktivitu smerující k jejímu utahaní a padnutí, skoncilo to vzdycky stejne - my padli a holka si nabila baterky. Ona je genetickým spojením perpetum mobile a Duraccelovýho zajíce.

  superkarma: 0 12.09.2007, 12:58:44
 10. avatar
  [2] arjev [*]

  gerda: já si zase myslela, že v článku : Malovaný džbánku... bude něco o Helence

  superkarma: 0 12.09.2007, 11:44:08
 11. avatar
  [1] gerda [*]

  Zas jsem naletěla . Že já se, husa, nepodívala na podpis! Celé to vlastně zbytečně čtu jenom kvůli dojemné starosti výrobce, aby se produkty firmy Johnson baby prodaly. To můžete být v klidu, co je dobré, koupím i bez návodných článků

  superkarma: 0 12.09.2007, 11:02:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme