Nová zimní kolekce u Bati se nese ve znamení hravosti, zajímavých detailů i pestrých barviček. Objevuje se módní zdobení, vtipné nášivky či další detaily. Tím nejdůležitějším je však pohodlí a zdravotní nezávadnost dětské obuvi u Bati. Dětské boty musí být pevné a přitom lehounké jako pírko. Jen si zkuste představit, že v nich dítě udělá za den 18 až 20 tisíc kroků!  Proto si dětská obuv zaslouží tu nejvyšší péči. A Baťa jí, jako jedna z mála firem na trhu, věnuje takovou pozornost. Výjimečně kvalitní kůže je základem, pečlivě vybraný tvar obuvi, střih i vnitřní vybavení podléhají těm nejvyšší nárokům. Zdravá dětská obuv je pro Baťu vždy na prvním místě.

Zdravé dětské obouvání

Až budete vybírat z nové zimní kolekce u Bati, pro jistotu připomínáme ty nejdůležitější zásady zdravého obouvání, které je dobré mít na paměti.

1. Přeměření nohy

Můžete mít pocit, že se bez něj obejdete. Číslo nohy vašeho dítěte přece velmi dobře znáte! Dětská noha ale roste závratnou rychlostí. Co platilo v létě, s přicházejícím zimou už dávno neplatí. Obraťte se tedy na personál prodejny se žádostí o přeměření nohy. Odborníci navíc záhy poznají, jaký střih obuvi je pro dítě v daném okamžiku nejvhodnější. Jaká šířka a délka bude pro jeho tvar nohy optimální. Možná vás překvapí, že délka nohy dítěte se jen během letních prázdnin dokáže změnit o 2 – 3 centimetry.

2. Materiál

Zásadně vybírejte přírodní. Soustřeďte se především na kůži a textil, které jsou měkké a prodyšné, navíc výborně sají vlhkost a přizpůsobí se tvaru nohy.

3. Odpovídající délka a šířka

Dětská bota musí být v prostoru před prstíky o 10 až 15 mm delší než noha. Ke zdravému vývoji nožní klenby je totiž podstatná rezerva pro pohyb prstů a růst nohy. Pozor na úzké boty, neblaze omezují krevní oběh a mohou způsobit deformaci přední části nohy. A máte-li pocit, že dítěti se pohodlně vykračuje v širokých botkách, jste na omylu. Noha není pevná, má tendenci klouzat a tlakem tak poškozuje prsty. Délka a šířka správné boty vašeho dítěte se nesmí uchýlit k extrémům.

4. Nízký podpatek

Přestože to láká, ani slečny v pubertálním věku by neměly obouvat boty na vysokých jehlových podpatcích. Odborníci doporučují dětem podpatky co nejnižší, s velkou plochou pro udržení rovnováhy při chůzi. Dokonalé pohodlí při chůzi dítěti zajistí jedině nízký podpatek. Je pohodlný a zajistí při chůzi absolutní bezpečí.

Nová zimní kolekce dětské obuvi u Bati splňuje ty přísnější nároky. Je zdravá, pohodlná, zaujme na první pohled a také v zimě samozřejmě zahřeje!


Celou kolekci najdete na  bata.cz  

Reklama