Kvůli dětem se věnuje výrobě domácích marmelád, medů a sirupů čtenářka Snany. Kdyby však děti neměla, asi by nezavařovala...

Chcete-li mít kontrolu nad tím, co dáváte dětem, vyrábějte si domácí potraviny. Více v příspěvku čtenářky Snany...


Dobrý den, posílám příspěvek na téma zavařování.

Nezavařujeme, ale každoročně vyrábíme marmelády, domácí medy a sirupy. Vyráběla jsem meruňkovou marmeládu, respektive džem, pak med a sirup z jitrocelu a pampelišek, med z černého bezu. Ještě se chystám na švestková povidla a bezinkovou marmeládu. Letos nemáme žádná letní jablka, chtěla jsem udělat pro děti jablečnou přesnídávku, ale bohužel se budeme muset spokojit s kupovanými.

Příští rok bych ráda vypěstovala dýni a vytvořila z ní mimo jiné i kompot. Nemít děti tak nezavařuji. Domnívám se, že pro ně jsou zdravější domácí výrobky než kupované.

Jestli se to cenově vyplatí? Kupované zavařeniny ve výsledku vycházejí asi levněji, pokud do výsledné ceny započítám čas. Pro děti jsou rozhodně lepší domácí produkty /alespoň vím přesné složení/.

S pozdravem a přáním pěkných dní
Snany

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29.7.2013: Zavařování

  • Jak letos zavařujete?
  • Máte bohatou úrodu?
  • Zavařujete v hrnci, v troubě, na sporáku, v pračce nebo nějak docela jinak?
  • Vzpomenete si na svou první zavařeninu – povedla se?
  • Myslíte si, že se dnes vůbec ještě vyplatí dělat domácí marmelády a kompoty?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 29.7.2013 do 15.00 hodin. Pokud chcete, aby měl příspěvek větší šanci na uveřejnění, ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Poslat můžete i nějakou tu fotku z vašeho letošního zavařování! Jako dárek za příspěvek od nás jedna ze čtenářek obdrží balíček s knihou Francouzky netloustnou - kuchařka a k ní fruit dessert Extra Jam od Hamé.

francozkye-jam

Reklama