Domácnost

Pro čtenářku kobližku je půda horor

Ne každý je dnešním tématem nadšen. Čtenářka s nickem kobližka má doslaova husí kůži, když slyší slovo půda. Proč? To se dočtete v jejím příspěvku, za který samozřejěm děkujeme.

Ježíšmarjá, kdo vám poradil, aby jste vyhlásili téma o půdě?! Jen si vzpomenu na tu naši, jímá mě hrůza, děs.....jedním slovem horor.

My jsme koupili starý dům, kde po majitelých na půdě zůstaly krámy k nepoužití - dobře, beru to. Byli to starší lidé a tak jsme půdu celkem obstojně vyklidili. Ale proč????Ptám se já. No přece, aby tam můj milovaný muž mohl natahat sám svoje vlastní poklady. Já se ho snažím pochopit, že třeba někdy na něco bude nějakou věc potřebovat, ale co mi vrtá hlavou, proč třeba máme na půdě si 8 pisoárů, starých, který si nikdo nikam nedá. Nebo umyvadla....potřebujete nějaké? Mohu nabídnout, jsou sice použité, ale dám je zcela zdarma.

Taky je tam slušná řádka nějakých elektromotorů, jistě jsou funkční, ale co my s nimi? Jsou tam různá prkna a prkýnka, křesla, věšák po babičce, ale ne starožitný. Jinak už by stál u nás na chodbě. Na trámech visí všelijaké trubky a dráty, na zemi je snůška různorodých dlaždic a obkládaček, palubky, staré knihy, busty všech možných panovníků, státní znaky v několika provedeních, kostry ze šicích strojů, zavařovací sklenice, do kterých už nikdy nikdo nic nezavaří. Je tam kupa stoletého sena, jako památka na původní majitele, ale to, prosím vás, nehlaste nikde žádnému hasičskému sboru!

Ptám se svého muže, nač to tam, proboha, všechno máme a on vždycky řekne, že se to může hodit. Já prosím, já škemrám, já skoro vyhrožuju, aby to už konečně vyházel a když chce mít ode mě klid, slíbí, že se příští rok na tu půdu zaměří.

Jenže neříká, který rok bude ten příští. Už jsem to vzdala, půda je teda mého muže, já už na to nemám sílu. Uf...a teď mně řekněte, má taky ještě někdo podobný problém se svým mužem a půdou?Jestli ano, ráda se s dotyčnou seznámím.

Přeju pěkný den a dům bez veteše, kobližka.

Zkuste na to jít razantněji. Objednejte rovnou kontejner a uvidíte, jak se věci pohnou. Tedy pokud není váš manžel cholerik

Jste na tom podobně, milé ženy-in? Co byste kobližce poradily? Máte také na půdě skladiště nepotřebných krámů? Jak často půdu uklízíte? Našla jste při „debordelizaci“ něco zajímavého? Napište nám

redakce@zena-in.cz

   
17.08.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Beruška1 [*]

  Věrulinka — #2 Jsem taky taková, s vyhazováním čehokoliv nemám problém, moje rodina říká, že když jdu uklízet, musí si nejnutnější věci držet v ruce, jinak o ně přijdou.

  superkarma: 0 17.08.2011, 16:40:01
 2. [10] Maryene [*]

  Mám podobný problém. Když jsme se nastěhovali do našeho úplně nového domu, byla půda tak pěkná a čistá a se střešními okny Velux (!), že jsme se domluvili, že uděláme na půdě pěkné bydlení pro návštěvy. Než se to uskuteční, rohodl se manžel na půdě uskladnit pár důležitých věcí. Například staré válendy, keré přivezl přes celou republiku od svých rodičů z půdy, také rovněž zavařovací sklenice, spoustu starých krámů, ke kterým přibývají další a další, takže dnes je půda téměř už neprůchodná a já tam raději už ani nechodím.

  superkarma: 0 17.08.2011, 13:46:55
 3. avatar
  [9] *modrá [*]

  buď ráda že to muž skladuje na půdě a né v obýváku :-)

  superkarma: 0 17.08.2011, 13:37:42
 4. avatar
  [8] mineralka7 [*]

  U mých rodičů je to teď aktuální téma - budou na baráčku dělat novou střechu, tak vyklízejí půdu. A vypadá to na ní dost podobně - asi 8 černobílých televizorů, dvě plechové vany, prkýnek a starých parket nepočítaně... Ale najdou se tam i poklady, to zase jo - třeba krásný dřevěný vyřezávaný betlém, nebýt nutnosti dělat střechu, nikdo by nevěděl, že tam je.

  superkarma: 0 17.08.2011, 13:18:18
 5. avatar
  [7] Evaspiel [*]

  Sml30 úplně jakobyto psala moje mamka, ona má stejné problémy s taťkou. Už tam naštěstí nebydlím, ale taky rodiče koupili starší barák po jedné paní, a na půdě byla kalamita. Polovinu půdy zabírala stará sláma a v druhé bylo všemožné harampárdí. Když vyhodili to od předchozí majitelky, taťka tam začal skladovat svoje poklady. A je tam toho hoooodně a všechno zaprášené a špinavé. No hrůza, úplně ti rozumím!

   A já snila, že mi z půdy udělají někdy krásný podkrovní pokojíčekSml52

  superkarma: 0 17.08.2011, 12:47:40
 6. avatar
  [6] Heather [*]

  Souhlasím s Danou - já bych objednala rovnou kontyš, když manžel nebude doma, a všechno vyházela.

  A nebo bych občas posbírala pár menší věcí a hodila je nenápadně do popelnice, nebo sem tam něco naložila do auta a odvezla do sběrného dvora... Samozřejmě bez manželova vědomí - vidělo by se, jestli by na to vůbec přišel a za jak dlouho :-)

  superkarma: 0 17.08.2011, 12:44:47
 7. avatar
  [5] selinka [*]

  Ta nabídka pisoárů je opravdu hodně lákavá, ale s díky odmítám Sml30

  superkarma: 0 17.08.2011, 12:30:47
 8. avatar
  [4] kobližka [*]

  enka1 — #3 asi tak.....

  superkarma: 0 17.08.2011, 11:37:37
 9. avatar
  [3] enka1 [*]

  Tak to mi něco připomněloSml16

  1. na komentář reaguje kobližka — #4
  superkarma: 0 17.08.2011, 11:32:44
 10. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Sml30 všichni chlapi jsou stení, můj taky, vše se hodí Sml31Sml30, ovšem já jednám rychle a důrazně, pryč s tím a je to Sml30

  1. na komentář reaguje Beruška1 — #11
  superkarma: 0 17.08.2011, 11:28:53
 11. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Sml23Už ne,manžel má zákaz a vše si hromadí do garáže a kůlny,tam si dělá bordýlek a já tam radši nechodím.Možná,jestli to nebudete muset vzít do vlastních rukou!

  superkarma: 0 17.08.2011, 11:11:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme