Čtenářka Ula, ačkoli život v komunistickém Československu vlastně nezažila, sumarizuje pro a proti minulého režimu a dává je do kontrastu s dnešní demokracií, a ptá se: „Takže co je lepší?" Téma dne zní: Jak se žilo za komunismu a jak se žije dnes.

První příspěvek k dnešnímu tématu dorazil do redakce od čtenářky Uly. Přiznává, že v době sametové revoluce byla vlastně ještě dítě...


Minulý režim jsem zažila do svých 11 let, a když byl převrat, vlastně jsem ani nevěděla, o co jde. Vše má ale dvě strany. Z mého pohledu obyčejní lidé se měli dobře, protože odpadl takový ten strach o práci, doba nebyla taková uspěchaná a celkově byl klid. Na druhou stranu se člověk bál něco říct proti režimu a taky byl limitován tím, kam jet na dovolenou. Dneska jsou hranice otevřené dokořán, ale zase na to nejsou prostředky. Co se týče bydlení, dnešní mladí to oproti jejich rodičům mají těžší, protože když není kde bydlet, musí se hypotékou zadlužit na celý život a doufat, že je nepotká nějaká nemoc, aby mohli splácet. Takže co je lepší? Já osobně to posoudit moc nemohu. Žiji v době, jaká je, a snažím se, aby mi na světě bylo s naší rodinou fajn.

Hezký den!
Ula

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Jak se žilo za komunistů a jak se žije dnes

Jak se vám žilo před sametovou revolucí a jak se vám žije dnes?

Zhodnoťte s odstupem, zda se naplnila vaše očekávání po listopadu ´89. Jak se vám žilo za komunismu a jak se vám žije dnes? Jste spokojená? Vyhovují vám možnosti, které dnešní svoboda a volný přístup k informacím poskytují, anebo vás přivádějí do stresových stavů a bojíte se třeba o práci, důchod...? Chvalte či haňte stav demokracie v Česku: Vaše názory nás zajímají! Posílat je můžete k tématu dne na úterý 16. listopadu 2010. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání jednoho ze tří dévédéček s takřka hororově laděného thrilleru Loď smrti, jedna z vás k němu obdrží i třpytivý sprchový gel s diamantovým práškem a minerály Skin so soft od Avonu. Své příspěvky posílejte na redakční e-mail!

Loď smrti

Reklama