Bulvár

Přiznávám se bez mučení

Milé žen-in,

přiznávám se a zcela bez mučení, že jsem brejlovec ( :o)). U nás nosí brýle půlka rodiny a většinou na dálku. Ani já nejsem vyjímka.

Brýle nosím od střední školy, kdy jsem se přesunula do prvních lavic, abych lépe viděla. No a jak i vlk z pohádky ví, nakonec mi pomohly až brýle. Ze začátku jsem je nosila jen doma u Tv, ale protože se mi zrak zhoršil, tak jsem je nakonec, i když nerada, začala nosit. Teď už je nosím i jako doplněk a beru to jako samozřejmost. Sice s dětmi mi jich pár nevydrželo, hlavně u mého mladšího, kterej vše rád koumá a testuje co vše a všichni vydrží. A občas něco nevydrží.

A jak všichni co nosí brýle ví, největší problém je v zimním období. Brýle se rosí a místo aby člověk viděl líp, nevidí vůbec nic. Musí počkat než mlha za mnou a mlha přede mnou pomine nebo brýle sundat. Hlavně z tohoto důvodu jsem začala uvažovat o kontaktních čočkách, ale zatím jsem se k tomu neodhodlala. Vůbec mi není příjemná představ, že bych si měla šahat do oka a vzhledem k tomu, že je mám citlivé se toho celkem obávám. Ale dala jsem si předsevzetí, že to letos vyzkouším.

Dcera mi sice připadá, že by potřebovala občas brýle, ale zatím chodí jen se slunečníma které ovšem velmi ráda všude nechává. Takže nejen že si musím dávat pozor na svoje brýle, ale přes léto se snažím dohlédnou aby i oba moji čertíci měli brýle na očích. Ale v optice mají i tak několikrát za rok z nás radost a odcházíme s pocitem, že tyto brýle snad vydrží dýl, než ty předchozí.

Všem přeju krásný den
markousek


Děkujeme za pěkný příspěvek :).

Čočky rozhodně můžu doporučit - taky jsem "cíťa" a ze začátku jsem s nimi válčila, ale teď už je zvládnu sundat a nandat i v jedoucím vlaku :). A když mi spadne do oka řasa? Žádný problém - jsem zvyklá si do něj sáhnout :).

Jak jste na tom s očima Vy, ženy-in? Nosila jste nebo nosíte brýle? Přihodila se Vám s nimi nějaká nehoda nebo vtipná událost? Dáváte přednost kontaktním čočkám? Vzpomenete si na své začátky s nimi?

Svěřte se nám na redakce@zena-in.cz!

   
24.04.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Kayty [*]

  markousek: jak říká sanvean, taky bych to neuplatňovala všeobecně. Moje máma přibrala za každý porod spoustu dioptrií a je na -8 a -5.

  superkarma: 0 24.04.2007, 13:30:03
 2. avatar
  [6] Japina [*]

  To já jsem "čočkovník obecný"

  superkarma: 0 24.04.2007, 13:20:28
 3. avatar
  [5] sanvean [*]

  markousek: To bych nezobecňovala, moje teta s každým dítětem nabrala několik dioptrií :(

  superkarma: 0 24.04.2007, 12:37:30
 4. [4] Andrejka82 [*]

  čočky jsou v pohodě nosím je od začátku a nepřišlo mi divné sahat si do oka, je to jen o zvyku

  superkarma: 0 24.04.2007, 12:02:13
 5. [3] markousek [*]

  tak ještě dodatek pro ty které pořebujou pomucky.Po druhém porodu se mi dioptrie zmenšila o 0,5 !!! Tak kdo čeká druhé,můžete se těšit

  superkarma: 0 24.04.2007, 11:49:46
 6. [2] andysek [*]

  My máme brýle celá rodina.

  superkarma: 0 24.04.2007, 11:28:33
 7. [1] mar [*]

  taky mám brýle

  superkarma: 0 24.04.2007, 11:21:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme