Čtenářka Claire na sebe prozradila, jakých hříchů se dopustila. U Mikuláše jí to prošlo, a co u vás? Odpustíte? Odsoudíte? Pochválíte? Díky Claire za příspěvek. Upřímně jsem se pobavil…

Mikuláš, ztratil plášť, Mikuláška sukni.....

Krásný zasněžený den všem hříšníkům.

,,Tak co? Byli jste všichni celý rok hodní? Sekali jste dobrotu? Cože? Já asi špatně slyším. Nevěřím vám ani slovo. Každý máte nějaký tem prohřešek. Všechny jsem si je tady s pomocí čerta poctivě celý rok zaznamenával. Kniha hříchů je úplně popsaná. Kvůli vám abych se poohlédl po nové. Hned jak to vyřídím tady.

Tak šup s pravdou ven! Zrovna Ty, Claire! Vypadáš jako andílek a přitom s Tebou šijou všechni čerti. Tys mi zabrala několik stránek, budu požadovat příspěvek na novou Knihu hříchů. Čerte, zapiš si to, dělej! Máme toho dneska moc, ať stíháme ještě další hříšníky. Tak tedy, začneme.

Kdo tajně neustále krade bratrům čokolády, večer se jimi cpe jako nezavřený a obaly tajně hází do popelnice, jen aby nebyl odhalen? Fuj, že se nestydíš. Za Tvým nevinným úsměvem se skrývá pěkná čertice. To Ti tedy povím, viď čerte! Vy byste spolu byli povedená dvojka!

A jdeme k těžším hříchům. Kdo lhal rodičům, že potřebuje peníze na drahou učebnici a místo ní si koupil šatičky a kabelku?

Že se nestydíš dvojnásobně! To už vypadá na to, že se čert pěkně pronese. Pytel na zádech zeje prázdnotou, ale teď vidím, že bude plný. Čerte, sundej ho z těch zad a rozvaž ho. Pohni, kůže líná!

Co to tady zase vidím? Asi mi už neslouží brejle. Taková dívenka a z každého oka jí kouká deset čertů. Ta by vám to v pekle pěkně roztočila. Jeden hřích za druhým. Vymlouvala se na státnici, jak je nastydlá, nemůže mluvit a tím ,,oblbla“ samotného děkana, že ji propustil s jedničkou. Jak k tomu přijdou ti ostatní? No, čerte, neciv na ní jak na obrázek a koukej chystat ten pytel! Už mně pěkně štveš! Namísto pomocníka mám nemehlo. Kde jsem to skončil? Už jsem z ní celej zpocenej a dezorientovanej.

Víš co, nacpi ji do toho pytle a jdem dál. Tady by nás z toho šlehlo. Šup a je tam. Bác! Ty troubo, tys zapomněl ten pytel od loni zašít. Takhle to dopadá, když je čert lempl, jako Ty!

Tak víš co, Claire, dáváme Ti rok na to, abys odčinila své prohřešky dobrem. Koukej nám zazpívat a my jdeme dál.Co to je? Ramsteini? Hrůza!

Rychle jí dej pár bonbonů a mizíme. Však počkej,až se rok s rokem sejde, jsme tu zase! Těš se! :)) :))

Claire


Jak vnímáte svátek čertů, andělů a Mikulášů?

  • Co jste na dnes přichystali pro své děti?
  • Máte nějaký zážitek s čerty, veselý, nebo tragický?
  • Je dobré děti čerty strašit, nebo ne?
  • Koho byste nechala, aby čerti odnesli do pekla?
  • A vy jste čertík, anděl, nebo Mikuláš?

Na zamyšlení, na historky veselé, ale i smutné, na fotky i videa, jednoduše na vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A kdo mi příspěvek nepošle a může, toho ti čerti dnes opravdu odnesou!

A jedna z vás, co mi napíše, dostane za odměnu nadílku od firmy HARIBO – medvídky, veselé kostičky a další bonbony!

Reklama