Novinky

Přítelův byt je nám malý

Čtenářka Mlinke-kote se zatím stěhovala jen jednou, totiž za přítelem. Byt, ve kterém teď spolu jsou, je jim trochu těsný, tak se na další stěhování docela těší...

Se stěhováním má malé zkušenosti čtenářka Malinke-kote. Zatím si (obrazně řečeno) přestěhovala jen ručník a kartáček k příteli...


Přeji všem pěkný den,
 
po delší době jsem se rozhodla zase něco napsat. Dnešní téma mě zaujalo. Zatím jsem se stěhovala pouze jednou ale to už do zařízeného bytu, jenom jsem si přivezla svoje věci a jednu skříňku. Zbytek zatím je u mých rodičů. A proč jsem se vlastně stěhovala? Protože můj přítel už měl svůj vlastní byt, který splácel a já se k němu jenom nastěhovala. Ale už se těším až se budeme stěhovat spolu do nového a většího bytu, který si zařídíme už společně. Tohle je na nás bohužel už malý, protože by jsme rádi chtěli už konečně založit rodinu. Dokonce včéra jsme se rozhodly že budeme mít nakonec svatbu i když jsme to původně odkládali kvůli penězům. Nějaké se ale najdou :-) Vrátím se ale k stěhování.
 
Vždy to byl můj sen mít vlastní byt a zařídit si ho podle sebe a proto se na to také těším. Od září jak bydlím u svého přítele tak jsem se stěhovala 25 km od svých rodičů a vídám je jednou za 14 dní. Častěji to bohužel nejde z finančního hlediska. Přeci jen benzín je docela drahý a já pořád marně hledám jakékoliv zaměstnání. Zrovna teď v sobotu za nimi jedeme a objeví se tady po pár letech kamarádka co se odstěhovala do Německa, takže se na to těším :-) Bohužel se odstěhovala k sestře kvůli práci, neboť také měla problém tady nějaké zaměstnání sehnat. V Německu se má dobře :-)
 
Moje první stěhování proběhlo rychle a hladce. Veškeré svoje oblečení jsem si dala do cestovní tašky a důležité věci, které jsem nutně potřebovala. Zbytek jsem si odvezla později. Jenže jak jsem si dovezla veškeré svoje oblečení tak jsme zjistili že to nemám kam dát, proto jsme to museli trošku přestěhovat a dovézt si jednu svojí skříňku od rodičů. Také jsem ráda, že jsme si konečně pořídili pořádnou potel s ložnicí, protože spát na gauči nebylo moc dobré.
 
Když se stěhovala sestra do nového bytu tak jsem jí tak trošku záviděla. Moc pěkný byt s pěknou koupelnou. Hned bych se tam zabidlela :-) Mám ráda vanu a tady přítel bohužel má pouze jenom nízkou kde se dá bohužel pouze sprchovat a to mě nebaví. Já se raději naložím do pěkně teploučké vody :-) Proto se také těším až si s námi přítelova babička s dědou vymění byt a mi pujdeme do většího kde je vana ve které se dá koupat :-)
 
Taže mě vlastně ještě velké stěhování teprve čeká, ale vážně se na to těším. Až si to přestěhujeme podle svých představ společně. Sice to možná bude až za dva roky, ale já si na to počkám. Třeba to bude brzy. Naše svatba pro všechny bude nakonec překvapení, už máme vybrané i prstýnky :-) a třeba po svatbě si snámi nakonec ten byt vymění a my si budeme vklidu moci založit i tu rodinu :-)
 
Užijte si pěkný dnenší den,  
Malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 28. 2. 2013: Stěhování

Téma je dnes trochu jiné, než jste, milé čtenářky, zvyklé. Částečně bude složené z vašich stěhovacích příběhů a částečně půjde o online zpravodajství ze stěhování redakce ŽENY-IN na novou adresu. Celá akce je domluvená tak, že mi vždy některá z kolegyněk pošle po internetu pár fotek a postřehů, tedy pokud se jí podaří někde připojit. V záloze je šéfredaktor Radek, který má internet a foťák v mobilu.

A teď k té vaší části: Posílejte mi historky ze svého stěhování a zaměřte se třeba na následující...

 • Proč jste se stěhovaly?
 • Odkud a kam?
 • Jak to proběhlo?
 • Byly nějaké karamboly?
 • Proběhlo stěhování podle plánu?
 • Co všechno jste po stěhování nenašly?

Příspěvky posílejte na známou emailovou adresu redakce (viz níže), a to ideálně do 15.00 hodin 28.2.2013. Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem. A protože se redakce stěhuje, necháme se překvapit, jaký dárek to vlastně nakonec bude, tedy co všechno po stěhování opravdu dorazí. Bude to buď nějaká kosmetika, hra, drobná elektronika nebo květina (když nic z toho nenajdeme). Sám jsem zvědavý. Vy se to dozvíte po konci tématu v poslední novince.

   
28.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [41] sdrawa [*]

  Pokud je byt malý, tak je nejlepší zvolit tu nejlepší cestu  a nechat si od profíků udělat návrh většího domu přesně podle vašich představ, nejlepší je na to http://www.projektyrd.cz/

  superkarma: 0 09.06.2013, 23:37:55
 2. avatar
  [40] marde [*]

  Ať se všechno podaříSml67

  superkarma: 0 14.03.2013, 11:50:14
 3. avatar
  [39] gerda [*]

  malinke-kote — #34 aha, tak už vím, nečetla jsem komentáře - jen článek. Tipuju to tak na 35 m čtverečných, mám pravdu? Pro budoucí rodinu je to skutečně málo.

  superkarma: 0 11.03.2013, 15:36:48
 4. avatar
  [38] gerda [*]

  Tak jak je ten byt vlastně velký? Ať čtu jak čtu, nikde žádné metry...Sml80

  superkarma: 0 11.03.2013, 15:35:00
 5. avatar
  [37] phoebe24 [*]

  malinke-kote — #36 babička se stěhovat chce, děda ne. Takže už jen nabídka na výměnu znamená konflikt. Čemu tady proboha nerozumím? Takže ještě jednou: je to váš problém, ne jejich. A tím, že to neřešíte vlastními silami, je do toho zatahujete. To není vůči nim fér.

  superkarma: 2 04.03.2013, 13:13:28
 6. avatar
  [36] malinke-kote [*]

  phoebe24 — #35 jde vidět že tomu asi vážně nerozumíš ..... oni by si rozhodně v bytě 1+1 na nervy nelezly když od jara do podzimu spolu žijou na zahradě kde je chatka mnohem menší než náš byt a zahrada také není veliká .... u nás to rozhodně nebude tak jak ty tady píšeš o svém životě a své babičce s dědou .... ty jsou pořád spolu ve stejné místnosti i ve svém bytě 3+1 asi takhle a  víc se k tomu vyjadřovat ebudu ....

  1. na komentář reaguje phoebe24 — #37
  superkarma: 0 04.03.2013, 05:51:35
 7. avatar
  [35] phoebe24 [*]

  malinke-kote — #33 Milé Kotě, já jsem minimálně dvakrát tak stará jako Ty, takže o tom něco vím. Tohle je klasická modelová situace. Ony ty babičky bývají útlocitnější, rády pomáhají potomstvu, mají větší nutkání "být ještě potřebné", než dědové. Takže ochotněji přenechávají byty i části svých penzí. A nemysli si, že ti na férovku sdělí důvody, proč se chtějí nebo nechtějí stěhovat. Navíc mají mnohdy naivní myšlení malých dětí, takže praktické důsledky svých rozhodnutí nejsou schopni domyslet.

  Moje tchýně takhle ukecala tchána, že půjdou do menšího. Stěhovali se z našeho rodinného domku (dvě samostatné 3+1) do panelákového 2+0. Prý, aby jsme měli klid, aby jsme to mohli pronajmout a vydělat si... Je fakt, že mě babička dost často štvala, ale mohu s klidem odpřísáhnout, že jsme je od toho zrazovali. Dopadlo to tak, že babička si prosadila to, co chtěla, ale už za měsíc si na těch pár metrech lezli s dědou tak na nervy, že to bylo u nich na rozvod a děda se raději sám přesouval na chalupu. Nakonec se k nám rádi vrátili. A MMCH  - s tou vanou máš pravdu. Starým lidem se tam blbě leze. Když se nastěhovali zpátky, nechali si vanu vyměnit za sprcháč. Kvůlitomu se fakt stěhovat nemuseli.

  A nevztekej se, že mám hnusné komentáře. Sama jsi nechtíc potvrdila, že mám pravdu:  "je to z jiných důvodů a oni stejně od jara do podzimu jsou na zahradě a jsou doma jen přes zimu ..." Takže jim nakonec ten 1+1 stačí, ne?

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #36
  superkarma: 1 01.03.2013, 11:23:30
 8. avatar
  [34] malinke-kote [*]

  rendac — #32 tak vlastní byt máme .. je to tedy spíše přítelovo byt ale to nevadí ... jen 1+1 je malý a nic se nám tu nevejde ... máme tu jednu skříň vedle druhý a hodila by se ještě další, ale ta už není kam dát ... dokonce i gauč máme v kuchyni protože se nikam nevejde ... naštěstí máme velkou kuchyň tak tam ten gauč být může, jen už nemáme jídelní stůl s lavicí .. to se muselo zrušit a tak jíme v kuchyni, kde sedíme na gauči a stůl máme z obýváku malý ... Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #39
  superkarma: 0 01.03.2013, 08:59:33
 9. avatar
  [33] malinke-kote [*]

  phoebe24 — #30 nic o tom nevíš tak to prosím takto nekomentuj .... přítelova babička nám to nabídla, ona by se stěhovala hned ale přítelovo děda nechce ale vůbec to není z důvodu že jsou tam zvyklý atd. .. je to z jiných důvodů a oni stejně od jara do podzimu jsou na zahradě a jsou doma jen přes zimu ... takže to o zvyklost není a rozhodně nechtějí vanu, protože do ní pořádně už ani nevlezou .. spíše jeho děda ... a my nemáme přímo sprchový kout .. my  vanu máme ale nízkou do které vodu nenapustíš aby jsi se tam mohla naložit jako v normální vaně ... ale tady to fakt rozebírat nebudu a nevím proč hned takový hnusný komentář, když o tom nic nevíš ...

  1. na komentář reaguje phoebe24 — #35
  superkarma: 0 01.03.2013, 08:57:31
 10. [32] rendac [*]

  závidím ti, taky bych chtěla vlastní byteček, ale určitě bude Sml22

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #34
  superkarma: 0 28.02.2013, 23:33:20
 11. [31] dadma [*]

  V19 — #29 Sprchový kout schvaluji.My při přestavbě bytu jsme si ho také pořídili.Zatím bychom ještě do vany vlezli,ale jak roky přibývají, tak pak to už moc nejde.

  Kotě buď ráda ,že se sprchujete ušetříte za vodu,takové naložení do vany je dost drahé.

  superkarma: 0 28.02.2013, 22:32:54

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] phoebe24 [*]

  malinke-kote — #15 se nediv, že se děda nechce stěhovat. Jsou tam s babičkou zvyklí, něco vybudovali, váží je k tomu jejich bytu vzpomínky a taky mají třeba raději vanu než sprchový kout. Dokud mají finance na to, aby větší byt utáhli, neměl by jim nikdo ani výměnu nabízet, pokud s tím nepřijdou sami. To je váš problém, že by jste chtěli větší byt. Ne jejich. Včera jsem viděla ve zprávách reportáž z domova důchodců. Senioři byli sestěhovaní po čtyřech na jeden pokoj. To je velice nedůstojné. Staří lidé obzvlášť potřebují pocit soukromí, takže úvahy typu: "to už jim stačí" mi přijdou skoro jako hyenismus.

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #33
  superkarma: 3 28.02.2013, 21:59:15
 2. [29] V19 [*]

  práve zvažuje o prestavbe kupeľne, chceme vymeniť vaňu za sprchový kútSml16

  1. na komentář reaguje dadma — #31
  superkarma: 1 28.02.2013, 20:37:23
 3. avatar
  [28] peetrax [*]

  secret — #21 jsou lidi, co mají "nejčernější variantu" jako každodenní realitu a jsou rádi, že není ještě hůř. Sml24

  superkarma: 0 28.02.2013, 20:29:47
 4. avatar
  [27] tajnostii [*]

  Kdo si počká ,ten se dočká-fandímSml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 28.02.2013, 20:28:49
 5. [26] Trefa [*]

  Trefa:mela jsem krasny byt na Morave,moc se my po nem styska. hned bych se vratila.

  superkarma: 0 28.02.2013, 20:23:14
 6. avatar
  [25] v.poho [*]

  free — #24 ...vyměň ho s kotětem.Sml67

  superkarma: 2 28.02.2013, 18:33:36
 7. [24] free [*]

  A já možná budu hledat menší byt, až děti odejdou.

  1. na komentář reaguje v.poho — #25
  superkarma: 0 28.02.2013, 17:53:15
 8. avatar
  [23] pajda [*]

  secret — #21 měla jsem v projektu pro nezaměstnatelné maminy několik takových a většina z nich dneska podniká bez potíží - i když v jiném oboru, než v jakém se rekvalifikovaly...většinou se přiznaly, že pro ně bylo důležité přinést domů cokoliv, byť to byla i jen podpora, aby tomu svému nevisely na krku. A během mateřské se už dá ledacos rozmyslet nebo začít.

  superkarma: 1 28.02.2013, 15:23:41
 9. [22] murat [*]

  taky se mi nechce vzdávat vany. i když se do ní nakládám taky jen vyjímečně. ale vím když jsme ji ve starém bytě neměli jak mi to chybělo Sml16

  superkarma: 0 28.02.2013, 15:22:16
 10. [21] murat [*]

  pajda — #19  pro mě byla vždycky vidina takovéhoto "startu" do života na sociálce a s dítětem na krku ta nejčernější varianta. z toho už se pak těžko dostává. ale když se na to někdo cítí a vyhovuje mu to tak proč ne samozřejmě

  1. na komentář reaguje pajda — #23
  2. na komentář reaguje peetrax — #28
  superkarma: 1 28.02.2013, 15:20:35
 11. avatar
  [20] daska59 [*]

  Milea — #5 U nás už se ve vaně koupe jen pes Sml30

  superkarma: 0 28.02.2013, 15:16:51
 12. avatar
  [19] pajda [*]

  secret — #17 hmmm...rok je dlouhá doba, a pokud Kotě nesežene vůbec nic, bude mít ze začátku po porodu aspoň příspěvek. Odhaduju, že prarodiče taky na vnouče něco přidají...a pokud se na to oba cítí a dohodli se tak, neviděla bych to až tak černě.

  1. na komentář reaguje secret — #21
  superkarma: 0 28.02.2013, 15:14:19
 13. avatar
  [18] pajda [*]

  malinke-kote — #16 krásné...hele, a to je takový problém dát ho zmenšit? S ocelí zkušenost nemám, ale stříbrný mi upravili za nějaký drobný peníz...možná se zeptej v nějaké dílně, ne přímo u prodejce.

  superkarma: 0 28.02.2013, 15:10:20
 14. [17] murat [*]

  to se přítel cítí na to táhnout tebe, větší byt a dítě? Sml58

  1. na komentář reaguje pajda — #19
  superkarma: 4 28.02.2013, 14:38:27
 15. avatar
  [16] malinke-kote [*]

  akorát tedy mě před chvíli napsala ta firma s těmi prstýnky špatnou zprávu ... dámský je zlatý a pánský černý ,... jenomže černý dělají od velikosti 59 a přítel má velikost 56 tak nevím nevím zda si vezmeme oba zlatý či budeme hledat dál ... ale je těžké sehnat pánský ve velikosti 56 když skoro všude mají velikosti od 60ti :-( kdo má zájem může se podívat jaké jsme si původně vybrali :-) nechceme přímo zlaté či stříbrné :-)

  http://www.steel-edge.cz/ocelovy-prsten-spikes-1621/

  1. na komentář reaguje pajda — #18
  superkarma: 0 28.02.2013, 14:09:50
 16. avatar
  [15] malinke-kote [*]

  jinak všem přeji za pěkné komentáře :-) doufám že vše bude dle našich představ ... ten větší byt by se nám určitě hodil, ale přítelovo děda prozatím se stěhovat nechce do menšího .... tak uvidíme jak to vše dopadne a kdy se budeme konečně stěhovat :-)

  1. na komentář reaguje phoebe24 — #30
  superkarma: 0 28.02.2013, 14:07:22
 17. avatar
  [14] malinke-kote [*]

  ekleinovka — #13 teprve jsme se nakonec rozhodli včéra, protože přítel dostane nějaké peníze za daně tak z toho zaplatíme svatbu :-) takže si to musíme napřed jít zamluvit, ale chtěli by jsme červen - červenec ... takže se uvidí kdy mají volný termín :-)

  superkarma: 0 28.02.2013, 14:06:21
 18. avatar
  [13] ekleinovka [*]

  Kotě,ať se daří, kdy bude svatba??? Potom napiš!!!!! Držím palce, a ať najdeš práciSml67

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #14
  superkarma: 0 28.02.2013, 13:58:48
 19. avatar
  [12] marianaant [*]

  Taky přeji , aby Vám to všechno vyšlo jak si to plánujete.

  superkarma: 0 28.02.2013, 13:32:32
 20. avatar
  [11] Jindriska8 [*]

  Přeji ať se splní všechna přáníSml16

  superkarma: 0 28.02.2013, 13:28:04
 21. avatar
  [10] dasena [*]

  Sml16Přeju, aby vše dopadlo

  superkarma: 0 28.02.2013, 13:10:48
 22. [9] DCOlga [*]

  Taky přeji ať se vše vydaří - svatba, stěhování a pak i rodina.

  superkarma: 0 28.02.2013, 13:04:03
 23. avatar
  [8] ladouch [*]

  Tak ať se vydaří jak svatba, společný život a i to stěhování.Sml58

  superkarma: 0 28.02.2013, 13:01:18
 24. avatar
  [7] pajda [*]

  Tak ať se podaří - jak stěhování, tak svatba.Sml67

  superkarma: 0 28.02.2013, 12:47:46
 25. [6] Roland [*]

  Přeji,ať se vše vydaří, - práce, byt, svatba.

  superkarma: 0 28.02.2013, 12:47:45
 26. avatar
  [5] Milea [*]

  Přeji Vám, ať se vše splní dle představ. V novém máme vanu i sprchu, za ty 3 roky co bydlíme, jsem se zpočátku  sprchovala ve vaně, měla jsem strach ze sprchy. Teď už by ji nedala nikomu. Do vany jsem se naložila asi jen 2x za 3 roky. Vanu využívají pouze děti a přítel 2x za týden, jinak vede sprcha.Sml73

  1. na komentář reaguje daska59 — #20
  superkarma: 0 28.02.2013, 12:45:38
 27. avatar
  [4] hardman [*]

  malý vyměnit za větší

  superkarma: 0 28.02.2013, 12:43:02
 28. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml16ať se daří....

  superkarma: 0 28.02.2013, 12:41:56
 29. [2] Tinula [*]

  přeji hodně štěstíSml16

  superkarma: 0 28.02.2013, 12:40:55
 30. [1] denisa23 [*]

  Tak ať se ta výměna podaří.Přeji jen vše dobré.

  superkarma: 0 28.02.2013, 12:38:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme