Vztahy

Přítel se našel... DIAGNOZA: Gambler

 

Minulý týden v úterý jsem do s.o.s. poslala zoufalé volání o pomoc..

Můj přítel prohrál v automatech 30 000,- Kč, které byly z kasírky (tzn. patřily šéfovi), a pak zbaběle utekl... všichni ho hledali a já byla na dně a bála se že ho již neuvidím..

Naštěstí ke mně cítí víc, než jsem myslela, a mně jako jediné se ozval a večer utahaný, hladový a hlavně vynervovaný dorazil ke mně domů..

Na jednu stranu mi spadl kámen ze srdce, že je v pořádku a u MĚ, ale po chvíli radosti přišly dny trápení, a to ve smyslu SHÁNĚNÍ PENĚZ... ještě nikdy mi nebylo tak trapně, tak bezmocně a já nevím co ještě..

Dostal nás do situace, ze které bylo těžko cesty zpátky..

Dnešek byl pro nás dnem D... měli jsme 5 dní na to, vrátit peníze..

Asi se divíte měli... a asi si i teď většina čtenářek klepe na čelo a obzvláště ty, co mi posílaly odpovědi na s.o.s.  ..ale já ho miluji a nenechám ho v ničem... a  proč?

 

Možná i proto, že co jsem dostala od jeho sestry (která se na něj tentokrát už vykašlala, jelikož mu již několikrát z toho pomáhala též) jeho zdrav. papíry, v nichž stojí diagnóza:

                        D a nějaké číslo a   vedle GAMEBLER..

už o tom trochu víc vím... že je to nemoc a že dotyčný má problém to zvládat či vyléčit se sám..

sice jsem vždy o něčem takovém slyšela jen z TV, ale teď  to mám doma a musím a budu to řešit a věřím v dobrý konec..

Přiměla jsem ho omluvit se, vytvořit si odpor k pár věcem a on sám začal tvrdě makat, aby to splatil..

Dělá již 6. den od nevidím do nevidím a já ho podporuji, co to jde... sice jsme teda bez koruny, ale nějak to snad zvládneme..

 

Přeji i ostatním, co se s gameblerstvím nějakým způsobem potkají, ať boj nevzdávají!

 

   
27.06.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [30] Martina59 [*]

  Když si pak člověk přečte recenze na bet365 hned ho to přejde

  superkarma: 0 03.04.2013, 15:07:15
 2. avatar
  [28] tomáš [*]

  víš co by bylo teď lepší než ho podepřít a z velké lásky mu znovu a znovu pomáhat? UPALOVAT CO NEJDÁL PRYČ. Pokud ovšem nejsi masochistka... Kamarád z dětství se v ukrutně krátké době dostal do těžké závislosti, přišel o rodinu se 2 dětmi , vlastní mámě vymlátil dveře do domku krumpáčem, aby ji mohl vykrást (když předtím vykradl sousedy v okolí). Je to tvůj život, ale utrpení klidně přenech světicím, ty buď normální!!!!!

  superkarma: 0 29.06.2005, 15:05:25
 3. avatar
  [26] Delli2 [*]

  Doufám, že sis s přítelem o tom důkladně promluvila.....musí si uvědomit, že se to už nesmí opakovat.... takhle bys ho mohla omlouvat do nekonečna... A pro jistotu bych mu nedávala přístup k účtu... Jinak přeji hodně štěstíčka

  superkarma: 0 28.06.2005, 09:39:56
 4. avatar
  [24] zonan [*]

  Jak moc se musí člověk natrápit, aby našel v sobě sílu odejít? Ale je to Tvá zkušenost a Tvé poučení.

  superkarma: 0 28.06.2005, 07:12:39
 5. avatar
  [23] mutina [*]

  Ty má svatá prostoto! Sliby se slibují, blázni se radují. Až bude tímto tempem makat 6 let, tak mu teprve začni věřit.

  superkarma: 0 27.06.2005, 21:19:08
 6. avatar
  [20] kakina [*]

  Muj setrejda mel dobrej zivot a6 do te doby ne6 mu umrela manzelka starala se o dvoulete dite vsecko bylo ok byl super otec s male holcicky je deviti leta slecna.Dobre se uci pomaha .... ale je ji tatinek zacala hrat automati kazdou vyplatu prohraje utrati co se da .Hlavne nevime jak mu pomoc nejvic trpi mala nemam mamu a ted jeste tata zacal hrat.Bojim se aby mu malou casem nevzali

  superkarma: 0 27.06.2005, 16:40:55
 7. avatar
  [18] sunshine [*]

  Ještě jedna důležitá věc, uvidí, že jsi dobrý sponzor, bude si tě chtít pojistit a bude s tebou chtít mít dítě a pokud nebereš antikoncepci, tak tě nenápadně přivede do jiného stavu.Bacha na to! Potom už bys v tom nebyla sama, ale měla bys výčitky a trpěla bys tím, že nemůžes dítěti nic dopřát. Moc se určitě nepletu.

  superkarma: 0 27.06.2005, 16:14:59
 8. avatar
  [17] peguša [*]

  Holka zlatá, ty jsi svou láskou úplně zaslepená. Hráčství je nemoc a jako taková se musí léčit. Ty to za něj nevyřešíš tím, že za něj zaplatíš dluhy. Spadne do toho znovu. Musíš ho donutit, jít se léčit. Jinak budeš pořád bez peněz a přede všemi za totální blbku, která za něj líže průšvihy. To, že 6 dní maká je jen momentální pocit viny. Podívej se na narkomany. Taky vydrží pár dní bez dávky, ale bez pomoci lékaře to prostě nezvládnou a spadnou do toho zas a zas. Gameblerství je totéž. Donuť ho jít k lékaři, tím mu pomůžeš nejvíc. Držím palce.

  superkarma: 0 27.06.2005, 16:08:28
 9. avatar
  [16] Kocicka [*]

  nějak jsi to asi holka špatně pochopila to není tvůj boj! ALE JEHO!!! Žila jsem s gamblerem celý život - byl to můj otec, matka to potichu trpěla a nás posílal po hospodách hledat od 11 let tátu! Fakt super, neustále jsme se pohybovali v obdobích hrůzy a ticha- protože to rozhodně v pohodě nebylo jen ticho před bouří. Řešit to musí sám a pokud to chce mám tu pro něj možnost....www.teenchallenge.cz...mému tátovi sice nepomohli protože již zemřel,ale aspon to pomohlo mě se s tím vyrovnat!
  Přeji ti hodně rozumu!

  superkarma: 0 27.06.2005, 15:59:20
 10. avatar
  [14] zn0uz4 [*]

  a asi bys mela precist tuto:
  http://www.doktorka.cz/run/chat/thread.asp?message=332

  zacni balit kufry...

  superkarma: 0 27.06.2005, 15:29:19
 11. avatar
  [13] zn0uz4 [*]

  Gambling je sledovanou diagnózou v rámci drogové epidemiologické studie našeho státu. Hygienická služba sleduje počty evidovaných pro tuto diagnózu. Postupně se gambling stal dostal na druhou pozici nejčastěji frekventované drogy hned za amfetaminem.

  V diagnóze hráčství vycházíme z jistých kritérií, kde můžeme pozorovat:
  1. progresi celého procesu s posunem hodnot na koncentraci na získání financí na další hru
  2. nerespektování mezí přijatelných ztrát a zaujetí hrou natolik, že se ztrácí pojem reálné hodnoty peněz, nediferencují se peníze na hru od financí na běžný život
  3. impulzivitu v rozhodování o hře a podléhání okamžitému rozhodnutí navzdory racionální úvaze
  4. ambivalenci k penězům, nevnímá se tržní hodnota peněz, jedinec hraje, když peníze má, ne aby je získal a neukončí hru, když vyhrává
  5. hráč dělá dluhy, zaplétá se do lží a do konstrukcí k zakrytí dluhů.

  V tzv. patologickém hráčství posuzujeme dále tyto aspekty:
  1. zaujetí hráčstvím
  2. zda je potřeba hrát se stále většími částkami za účelem vzrušení
  3. zda jsou přítomny opakované neúspěšné snahy kontrolovat, přerušit nebo vzdát se hraní
  4. zda-li se vyskytuje neklid nebo podrážděnost při pokusu přerušit či vzdát se hraní
  5. zda není hraní způsob útěku od problému nebo tendence se zbavit mrzuté nálady
  6. zda hráč se po prohře peněz další den vrací, aby je znovu získal (hon za penězi)
  7. zda lže členům rodiny nebo jiným, aby zastřel rozsah hráčství
  8. zda páchá nelegální činy jako padělání, podvody, krádeže nebo zpronevěru, aby získal peníze na hru
  9. zda hráčstvím ohrozil nebo ztratil významné přátele, práci nebo příležitost ke kariéře či vzdělání
  10. zda spoléhá na jiné, že poskytnou peníze a napraví špatnou finanční situaci způsobenou hráčstvím

  Sociologové, psychologové a další experti zabývající se fenoménem vášnivého hráčství tři typy osobností hráčů:

  Typ A je charakterizován výraznou snahou zopakovat si hazardní jednání, znovuprožití hráčské zkušenosti s rostoucí potřebou finančního vkladu do hry a stupňování prožitků. Tento typ se nezastaví ani před nezákonnými činy, jak získat peníze na hru. Jedná se o sociálně narušeného jedince s osobnostními rysy nezdrženlivosti a sociální maladaptace.

  Typ B má výraznější potřebu útěku od reality ke hře. Hledá náhražku od své úzkosti, pocitů viny a nedostačivosti ve vztahu k okolí. Nedokáže se k problémům přiznat, lže a snaží se problém zakrýt. Předpokládá pomoc a převzetí odpovědnosti za své prohry svými blízkými. Tento typ inklinuje k neurotickému řešení problémů. Je zvýšená úzkost a nejistota v sebehodnocení.

  Typ C má nejvíce vyjádřenou neschopnost kontrolovat hru. Projevuje se podrážděností při snaze o ukončení hraní. Hru považuje za svou potřebu a nepřipouští si sociální dopad, izolaci a ztrátu společenského statutu. Jedná se o typ s výraznou toxikomanskou dispozicí a kompulzivitou v řešení situací.

  Diagnóza patologického hráčství je postavena na hodnocení důsledku hráčství a popisu chování při něm. Je nepochybné, že hráčství vede k narušení sociálních, pracovních, finančních i rodinných hodnot. Jediným kritériem pro úspěšné zvládnutí problému hráčství je ukončení hry. K tomuto cíli je podřízen léčebný program na specializovaných odděleních psychiatrických léčeben. MUDr. B. Žák

  superkarma: 0 27.06.2005, 15:27:55
 12. avatar
  [12] catcat [*]

  Děvče, no nazdar! Jestli ono to taky nebude tak, že ostatní už mu dali nůž na krk, ať s tím něco dělá, kdežto Ty jsi ještě poslední záchrana, která cáluje. Že pracuje 6. den, to je toho...

  superkarma: 0 27.06.2005, 15:22:31
 13. avatar
  [11] kris.jan [*]

  Já bych zachránila tak akorát sebe!!! Z tohohle života budeš mít akorát tak trápení a dluhy kam se podíváte

  superkarma: 0 27.06.2005, 15:20:31
 14. avatar
  [10] sunshine [*]

  Můj bývalý manžel, se kterým jsem byla 2 roky vdaná /před 20 lety/ byl taky takový slibovač.Pořád si půjčoval všude peníze, hned je utratil, s výplatou ani nedošel domů a pořád se omlouval a prosil, klidně klečel přede mnou na kolenou a měl v očích slzy,ale nemyslel to vážně. Nebyl gambler, ale podvodník, prostě co měl v kapse hned utratil a bylo mu jedno za co. Dneska dluží statisíce a čeká ho vězení.Těžko ti někdo takového chlapa rozmluví, když jsi zamilovaná.Když budeš pár roků trpět hlady tak ti to dojde samo.

  superkarma: 0 27.06.2005, 15:20:19
 15. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  Hm, kdo chce kam... Jsi s nemocnym clovekem a pokud s nim zustanes, budes platit a platit a platit, az pak nebude z ceho.... Hodne stesti.

  superkarma: 0 27.06.2005, 15:16:28
 16. avatar
  [6] *Kotě* [*]

  Chápu to dobře, že ty penízky jsi zacálovala ty? No potěš koště...

  superkarma: 0 27.06.2005, 15:10:23
 17. avatar
  [5] Trinii [*]

  třeba se stane zázrak a on už v životě nebude gembleřit..haha , ale vybrala sis to sama...takže pouze makat, někomu pořád vracet peníze, které prohrál a bude dál prohrávat...a bez koruny nebudete jen teď, ale spíš už pořád...
  Ale když ho miluješ...

  superkarma: 0 27.06.2005, 15:03:24
 18. [3] a.... [*]

  Když s ním zůstaneš,tak to si kopeš hrobeček, tohle se nedá odstranit,možná, že dá pokoj tak na půl roku a pak to tady bude zase.Kdybyste spolu měli děti, byla by to pro tebe úplná katastrofa,takový člověk není schopen postarat se o rodinu.

  superkarma: 0 27.06.2005, 14:47:10
 19. avatar
  [2] marcellina* [*]

  no hlavne aby se ten tvuj gembler taky nekde lecil , pac kdyz to je diagnoza, tak ma sve formy a pravidla lecby . Gembleri se leci ze zavislosti stejne jako alkoholici

  superkarma: 0 27.06.2005, 14:39:09
 20. avatar
  [1] Smajlinka [*]

  Holka, jestli chceš někoho zachraňovat... Je to asi tvá cesta, ale já bych na to neměla...

  superkarma: 0 27.06.2005, 14:38:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme