.

Přítel se ke mně sice chová hezky, ale jinak je to hulvát

Vztahy

Přítel se ke mně sice chová hezky, ale jinak je to hulvát

Není nic pěkného na tom, když jsou lidé vůči sobě sprostí a arogantní, tím hůře, když se jedná o členy rodiny, anebo někoho z rodiny, s kým žijete. Adam, dvaatřicetiletý manažer, si myslí, že sežral všechnu moudrost světa, a chová se sprostě a arogantně i k matce své přítelkyně.

Jitka je šestadvacetiletá slečna pocházející z malé vesnice, kde žila jenom s matkou. Otec jim zemřel už v době, kdy byla na střední škole. Má ještě starší sestru, která je vdaná. Když zůstala po studiích natrvalo v Praze, seznámila se ve firmě, kam nastoupila, s tehdy osmadvacetiletým Adamem. Ten dělal první tři roky obchodního zástupce, poté povýšil na manažera. Je to de facto to samé, jen dostal navíc firemní notebook, automobil a má svoji kancelář.

Přečtěte si také:

Toto povýšení s ním pěkně zamávalo a hned si myslel, že sežral všechnu moudrost světa. K Jitce si nic moc nedovolí, poněvadž si je vědom, že ho inteligencí převyšuje, navíc je to opravdu moc krásná holka, ovšem kdykoliv přijeli na návštěvu k její matce, která žije poměrně skromně, choval se vůči ní arogantně a sprostě.
„Ku-va, matko, to nemáte na lepší ledničku? Já se vám po nějaký poohlídnu, když na ni nemáte.“

debilJitka Adama už několikrát varovala, že pokud se bude chovat k její matce jako k nějakému póvlu anebo ji brát jako zákaznici, kterou potřebuje nalákat na reklamní trik, tak se s ním okamžitě rozejde.
Jenže přijeli zpátky domů, tam se Adam Jitce omluvil, pozval ji na večeři, přinesl kytku a udobřili se.
„Omluvit by ses měl mojí mamce.“
„Té chudince?“
„Co si to dovoluješ? Chudák jsi Ty.“

A opět následovala hádka a udobření, a nakonec to Adam vyřešil tak, že přestal s Jitkou za její matkou jezdit úplně.

Najel za ní ani na vánoční svátky, a to se s ním tehdy Jitka rozešla poprvé. Jenže už po novém roce přišel s prosíkem, kytkou v ruce a poukazem na hory. Udělala chybu, že jela.
Tam, v opilosti a mezi přáteli, se opět pustil do Jitčiny matky.
„Nechápu, jak mohla taková slepice porodit takovou chytrou kočku, a ta kočka, pánové, patří jenom mě!“
vykřikoval na celý podnik.
A to už Jitce přetekla míra trpělivosti. Utekla do pokoje, sbalila si kufry a odjela domů. Svou matku si urážet nenechá.
Jelikož ale žijí společně v Adamově bytě, Jitka si musela hledat nový podnájem, nebylo to jednoduché. Adam ji stále přemlouvá, ať zůstane, že s ní pojede za její matkou, omluví se a všechno bude dobré, ale Jitka už mu nevěří. Mělo jí to dojít dávno, když viděla, jak nevybíravě se choval i ke svým vlastním rodičům, jak o nich mluvil sprostě. Proč by se tedy měl chovat jinak k její matce?

Příští týden už by se měla stěhovat do nového podnájmu, společně se svojí kamarádkou. A je přesvědčena, že udělala dobře. I když k ní Adam nikdy sprostý nebyl a choval se k ní hezky, je jen otázkou času, kdy by i ona pro něj byla jen slepice z vesnice...

   
20.01.2014 - Ona s ním - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] simpina [*]

  Jak se chová ke své matce,bude se chovat jednou ke své partnerceSml57

  superkarma: 0 03.03.2014, 11:14:24
 2. [6] V19 [*]

  Ajinka11 — #5 môj názorSml22

  superkarma: 0 27.01.2014, 10:18:18
 3. avatar
  [5] Ajinka11 [*]

  Sml32Sml32hulvát zůstane hulvátem a jak již bylo řečeno bylo by jen otázkou času, kdy by se začal stejně chovat i dotyčné slečněSml57

  1. na komentář reaguje V19 — #6
  superkarma: 0 26.01.2014, 13:50:18
 4. avatar
  [4] wich [*]

  Sml28

  superkarma: 0 20.01.2014, 08:30:35
 5. [3] Rikina [*]

  No jo, notebook, služební auto a titul "manažer", to je veliká sláva, to musí bejt nosánek nahoru. Sml57 Naštěstí většině lidí se to tak snadno nestane, aby na základě toho začali ofrňovat nad zbytkem lidstva. Slečna byla velice trpělivá. Já bych ho nevarovala několikrát - po první takové scéně bych obratem urazila jeho inteligenci, vzdělání i původ, a odeslala pána do propadliště dějin, i kdyby následně nosil půl zahradnictví. Jsou věci, které se nepromíjejí. Sml80

  superkarma: 1 20.01.2014, 08:19:05
 6. avatar
  [2] kuzle [*]

  co s takovym volem? Sml80

  superkarma: 0 20.01.2014, 07:57:44
 7. avatar
  [1] gerda [*]

  Ano, udělala správně. Pro tohoto týpka nemá člověk cenu, pokud se jím nemůže chlubit ve společnosti. Povrchní módní blb, kterému v hlavě chrastí seno. Urážet kohokoliv je hrubý přestupek proti slušnosti a mravům.

  superkarma: 2 20.01.2014, 06:30:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme