I dlouholeté kamarádství může jednou skončit. Nebo být alespoň odsunuto do pozadí... Občas se to stává. A proč? Znáte to, když partner nesnáší vaši nejlepší kamarádku?

Mně se to naštěstí nikdy nestalo, i když na rovinu musím dodat, že můj muž některé mé kamarádky zrovna vidět nemusí. Ale neříká nic a nenadává mi, abych se s nimi nestýkala.

kamarádkaTo ovšem není případ třiadvacetileté Marty. Ta už si na adresu své nejlepší kamarádky vyslechla tolik nehezkých věcí, že uvažuje o rozchodu se svým přítelem. „Vážně už mě s tím štve. Kdykoliv se jen zmíním o Karolině, hned je oheň na střeše. Jeho nejčastější věty jsou: Nechápu, jak s takovou krá... můžeš vůbec kamarádit, No jo, Karolina je rozhodně úžasná! nebo Zase jdeš za tou blbkou Karolinou? A nepomáhá vůbec nic, co mu řeknu.“

Marta zná Karolinu od základní školy, chodily spolu do třídy a pak dál na gymnáziu, vždycky si rozuměly. „Karolina je fakt skvělá ženská, je na ni spoleh, můžu jí cokoliv říct. Kdykoliv jsem potřebovala, Karolina mi pomohla, nikdy mě nepomlouvala, prostě je to fakt kámoška k nezaplacení. Skoro všichni mí kamarádi a známí ji mají rádi, i můj bývalý přítel s ní vycházel v pohodě. Ten současný, Pavel, ji ale opravdu nesnáší.

Pavla jsem poznala před rokem, seznámili jsme se v baru, kde se mnou byla samozřejmě i Karolina. Pavel to zkoušel na ni i na mě, ale Karolina v té době už měla přítele, s kterým je pořád, takže u ní neměl šanci. My dva s Pavlem jsme se začali scházet a po nějaké době jsme spolu začali chodit a ještě později bydlet. Teď si říkám, jestli ta Pavlova nechuť ke Karolině začala už tenkrát v baru - ona ho totiž dost nevybíravě odmítla. Může to tak být...

Vadí mi to čím dál víc

Anebo Pavel žárlí na to, že mám jiného člověka, kterému všechno říkám a s kterým si rozumím? Občas si stěžuje, že jemu nic neřeknu a Karolina ví všechno. To je sice pravda, ale takhle to má přece hodně ženských, že některé věci říkají jenom kamarádkám, vždyť je to normální!

Nějak ho nechápu. A unavuje mě, že Pavel dává jasně najevo, jaký má ke Karolině vztah. Mluví o ní dost nevybíravě, neustále kritizuje, když se máme my dvě sejít, už se mi to pokusil několikrát vymluvit. Samozřejmě jsem se nedala, nikdo nemá právo na to, aby mi něco zakazoval, natož setkání s mou nejlepší kamarádkou, kterou znám 15 let a nikdy mě nezradila. To se s ním radši pohádám.

A že hádky teď bývají u nás dost časté. Přitom se snažím je sama nezačínat, o Karolině už moc nemluvím a scházíme se někde mimo, protože nemáme zapotřebí poslouchat hloupé řeči, když Karolina přijde k nám na návštěvu. Vadí mi to čím dál víc a jsem už skoro rozhodnutá, že se s Pavlem rozejdu. Mám pocit, že jeho postoj se nikdy nezmění. A co když mi časem začne mluvit i do dalších věcí? To nechci. A tak mi asi nic jiného nezbývá...“

Další články v našem magazínu:

Reklama