Hormonální antikoncepce je v životě většiny žen naprosto běžná věc. Užívají ji dívky mladší 18 let i čtyřicetileté ženy. A to především proto, aby neotěhotněly. Ze stejného důvodu ji bere také dvaadvacetiletá Anežka.

antikoncepceAnežka se před rokem seznámila s Alešem. Od té doby spolu chodí a plánují společné bydlení. Ti dva si rozumějí skoro ve všem, mají podobné názory i vkus na hodně věcí. Ale úplně ideální jejich vztah samozřejmě není. Poslední dobou se nejčastěji hádají kvůli antikoncepci, kterou Anežka začala nedávno brát, protože dokud studuje, zatím nechce dítě.

„No a to je kámen úrazu. Aleš má na hormonální antikoncepci dost radikální názor. On sám dítě zatím taky nechce, ale nepřeje si, abych jedla prášky. Tvrdí, že antikoncepce je jed, který nepatří do těla. Podle něj není přirozené, když se do těla dodávají hormony, které tam nepatří. A neustále mě přesvědčuje, abych ty prášky přestala brát...

Mně se ale přestat moc nechce. Přece jenom je to nejspolehlivější metoda, jak nemít dítě. Aleš slibuje, že si bude dávat pozor, že bude klidně používat kondom, ale já pořád váhám. Musím si zjistit víc informací, možná na tom něco bude, že prášky v těle ideální nejsou, ale co je horší? Jít na interrupci, nebo mít v těle pár hormonů navíc?

Je to zvláštní, neznám moc kluků, kteří by měli podobný názor, většinou jsou kluci spíš sobečtí a antikoncepci vyžadují, aby si nemuseli dávat pozor. I proto o Alešových názorech přemýšlím, svědčí o tom, že mu na mně záleží, že nechce, abych měla zdravotní problémy. A taky jsem pochopila, že se bojí, aby to v budoucnu nemělo vliv na těhotenství a na děti vůbec. Aleš často říká: Je hodně žen, které braly dlouhá léta antikoncepci, a teď nemohou otěhotnět. Myslíš, že je v pohodě, když deset let bráníš tomu, aby vajíčko mohlo být oplodněné? Pak není divu, když to nejde... To jsou jeho slova. A taky mi tvrdí, že ženy s antikoncepcí mají celkově menší chuť na sex.

To se mi zatím nezdá. Ale něco na jeho názorech asi bude. Já prášky neberu ještě tak dlouho, abych měla srovnání, jestli to má na mé tělo nějaký vliv, nebo ne. Ale je fakt, že mám o číslo větší prsa než dřív, což není normální. Mám rozhodně o čem přemýšlet. A jestli je přestanu brát? Zatím netuším. Uvidíme.“

Další články v našem magazínu:

Reklama