.

Přítel mě „trestá“, když si užívám svůj volný čas bez něho

Vztahy

Přítel mě „trestá“, když si užívám svůj volný čas bez něho

Sedmadvacetiletá Kamila začala před časem chodit s chlapcem svých snů. Sympatický, pohledný, sportovec se zájmem o kulturu. Zkrátka přesně její typ. Ze začátku to skutečně vypadalo jako v ráji a není divu, že mladá žena začala uvažovat o svatbě a založení rodiny. Ale nyní je vše jinak...

Kamila byla posledních pár měsíců opravdu šťastná. Všem vykládala, jaké má štěstí, že našla úžasného muže, který naprosto vyhovuje jejím představám. Chodili spolu sportovat, do divadel, trávili veškerý čas společně a zamilovaná žena děkovala nebi za to, že jí osud přihrál muže, který je normální. Od kolegyň v práci si totiž vyslechla dost hrůzných historek, nad kterými často kroutila hlavou. A pomáhala jim vyřešit jejich někdy svízelná rozhodnutí ohledně budoucnosti.

 • A teď je to ona, kdo řeší vztahové dilema....

Jen co totiž opadly brýle zamilovanosti, přišly také u ní první problémy. A i když se na první pohled zdá, že možná Kamila zbytečně bije na poplach a slyší trávu růst, její instinkty jí říkají, že takto by to v životě nechtěla.

pár

Jde v podstatě o maličkost, ale mně přítelovo chování, v kterém mi jasně dává najevo svou nadřazenost a potřebu mě ovládat, opravdu vadí,“ začíná své vyprávění Kamila, která má zase sebou několik vztahů, ale až tento považovala za ten vážný, za ten, který má skončit svatbou a založením rodiny.

 • Jenže teď má naopak chuť hodit zpátečku a ze vztahu, který se zdál být ideální, vycouvat.

 „Můj přítel totiž nestrpí, abych svůj volný čas trávila jinak než s ním. Ze začátku jsem si toho ani nevšimla, protože každý zamilovaný pár chce být především spolu. Ale nyní si ráda vyrazím s kamarádkami na vínko nebo do divadla, zkrátka na dámskou jízdu. Jenže pak vždy následuje „trest“ v podobě jakési odplaty – začne mi třeba barvitě líčit, že čirou náhodou potkal svou spolužačku ze základky a že ona z něho byla úplně nadšená a hned mu vnucovala telefonní číslo a vynutila si příslib nějaké schůzky,“ popisuje své vztahové peripetie Kamila.

Samozřejmě si o tom zkusila se svým přítelem promluvit. Jsou přece dospělí a inteligentní lidé, tak mu vysvětlí, jak jí jeho chování vadí a on to jistě pochopí, myslela si. Ale tvrdě prý narazila. Její přítel jí oznámil, že se nemůže divit, že se tak chová, když ona ho nechává samotného. Že nikdo nechce být sám a on – opouštěný – pak tedy snadno může podlehnout svodům okolí, které na něj číhají doslova na každém rohu.

 • Vlastně z toho vyplynulo, že je to vlastně celé její chyba a že ona by měla přemýšlet o tom, jak své chování napraví.... A pokud tak neučiní, nesmí se divit, že on se prostě podle toho zařídí a využije každé možnosti trávit čas, který mu ona nevěnuje, s někým jiným...

Přišlo mi to skoro jako vydírání,“ vzpomíná na nevydařený pohovor, od kterého si slibovala úlevu, Kamila, jež vůbec nemůže pochopit, co se za přítelovým chováním skrývá. „Je mi z toho nanic. Takový příjemný člověk, pohodář, je nám spolu vážně dobře… Ale když není na chvíli on na prvním místě, mám najednou pocit, že na mě z jeho očí kouká úplně cizí bytost, z které mám až strach,“ dodává a právem se obává toho, jak by jeho chování mohlo pokračovat v budoucnosti, když by se třeba musela hodně věnovat malým dětem. „Bude mi vyčítat, že s ním trávím málo času a začne si vyhledávat jinou ženskou společnost?“ ptá se sama sebe zklamaná žena, která je čím dál více přesvědčena, že narazila na člověka, který má sám se sebou nějaký problém....

Jak byste se zachovala v takovém případě vy?

Možnost%
Mně by to nevadilo, jsou rozhodně horší věci. Přítel ji má zřejmě opravdu rád a chce s ní být.2,2
Přijde mi to dost divné. Nějaký čas bych to ještě sledovala a pak se podle toho rozhodla.16,6
Tohle opravdu není zdravé chování a muž pro život. Navíc se to může zhoršovat…51,4
Pryč od něho! Je to svým způsobem nemocný a možná i nebezpečný člověk.28,7
Nemám na to názor.1,1

Přečtěte si také:

   
27.05.2016 - Příběhy - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [21] AmeA [*]

  nohy na ramena Sml67

  superkarma: 0 30.05.2016, 22:59:09
 2. avatar
  [20] medulka [*]

  zkusit nějakou poradnu pro mezilidské vztahy, pokud bude ochoten tam zajít, případně si o tom ještě zkusit promluvit, ale jestli nic z toho nezabere a nebude mít efekt, tak život s takovým člověk nebude procházka růžovou zahradou...takto někoho omezovat, vydírat, to není nic dobrého a ve vztahu to nemá co dělat Sml80 a také bych se asi obávala toho, že se to bude stupňovat...

  superkarma: 0 30.05.2016, 15:30:43
 3. [19] leontieen [*]

  dadma — #15 Její manžel se opakovaně dopouštěl několika trestných činů (vydírání, omezování osobní svobody atd.) a ona mlčela? Já bych na takového člověka okamžitě podala trestní oznámení a k tomu žádost o rozvod. Rozhodně bych nečekala, až to udělá on sám. A co rodiče, sousedé? Věděli a mlčeli? Pokrytci, kteří zavírají oči a zametají pod koberec jsou ještě horší, než pachatelé trestných čínů. Děti takovým soužitím trpí nejvíce. Je to nezdravé rodinné klima.

  superkarma: 0 30.05.2016, 11:34:21
 4. [18] leontieen [*]

  Pryč od něj a honem rychle hledat jiného. Jakmile by se za něj provdala, omezoval by jí ještě více a zatímco on by mohl všechno včetně zahýbání s jinými, ona by nemohla nic. Nejhorší je, že tyto typy mužů si nikdy nepřiznají svou chybu a jakmile jsou rozvedení, tak si hrají na ublížené chudáčky a hází na své bývalky špínu.

  superkarma: 0 30.05.2016, 11:27:22
 5. avatar
  [17] SNÍŽEK [*]

  to není normální,sice ještě můžou zkusit předmanželskou poradnu,ale raději pryč od něj Sml15

  superkarma: 0 27.05.2016, 19:56:44
 6. [16] Karo Líná [*]

  Naprostý souhlas s ostatními, tohle je na rozchod Sml22 Zažila jsem taky takového. Ten dokonce chtěl, abych se přestala kamarádit s kamarády-muži, prý nepřichází v úvahu, abych se coby zadaná žena vídala s jinými muži a vyhrožoval, že když mě někde s nějakým kamarádem potká, budeme sbírat zuby z chodníku oba Sml68 Tvrdil, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje, takže zpočátku jsem se mohla vídat jenom s kamarádkami, jenže postupně mu začalo vadit i to. Urážel je, prý co mám na takových houpých slepicích. Byl to psychopat a já naštěstí stačila utéct včas. Ten z článku mi přijde jako začínající psychopat taky.

  superkarma: 0 27.05.2016, 18:42:08
 7. [15] dadma [*]

  kobližka — #13 Já znala také jednu takovou rodinu.Manžel si nepřál ,aby paní nastoupila do práce, ale peníze byly také potřeba a paní měla střední školu a sehnala dobré místo v kanceláři.Tak do práce nastoupila,manžel jí oznámil ,že až děti dovrší plnoletosti ,tak že se s ní rozvede a to také udělal.Hned jí byly sebrány klíče od bytu ,nedostávala od manžela žádné peníze a sama musela skoro celý plat odevzdat. Děti měly mámu jako služku ,protože tak byly od otce vedeny.Když něco potřebovaly tak on měl peníze,musely za ním. Z práce se musela vracet přesně v určitou dobu,to byl byt přístupný,takže se ani nemohla nikde zdržet. Jednou si dovolila jet s e zájezdem z práce do divadla a měla smůlu, domů se nedostala.Její jedinou zábavou bylo ,když si sedla v létě před dům a něco spravovala na děti a mohla si při tom povídat se sousedkama a nebo zaběhla k rodičům ,kteří bydleli nedaleko.

  Já tenkrát byla svobodná holka ,ale kolikrát jsem si říkala, že to dělá kvůli dětem,ale že nevím zda bych to vydržela.S dětmi bych si promluvila a buď by šly se mnou a nebo zůstaly u táty ,ale já bych odešla.

  1. na komentář reaguje leontieen — #19
  superkarma: 2 27.05.2016, 12:36:46
 8. [14] dadma [*]

  Pryč od něho. Nebude to lepší jenom horší a když přijdou děti ,tak ještě horší. Používá vydírání a to zavání domácím psychickým násilím.

  superkarma: 1 27.05.2016, 12:15:14
 9. avatar
  [13] kobližka [*]

  Ježíšíšmarjá....usurpátor!!! To bych nesnesla ani den.My jsme s manželem spolu 43 roků,jsme spolu rádi,ale přesto máme každý svůj okruh známých a kamarádů a trávíme čas i mimo rodinu.Kdybych chtěla,aby byl neustále se mnou,to bych se musela zbláznit.Poznala jsem ho jako aktivní házenkáře,tréninky,zápasy i na Moravě,pak zpíval s orchestrem,zkoušel basket...no,byl pořád akční.Přece mu neuvážu kouli na nohu,když jsem si ho takového vybrala.

  Ovšem znám jedno manželství docela zblízka a on je fakt magor.Jeho žena nesmí jít ani na nákup,aby mu to neoznámila,kolikrát jsem byla svědkem toho,jak jí telefonicky kontroloval,musela chodit oblékaná jak se jemu líbilo,dělat,co chtěl on.A ještě jí občas psychicky týral.Ale ona je strašně submisivní a domnívala se,že je to nějaký důkaz lásky Sml31

  1. na komentář reaguje dadma — #15
  superkarma: 4 27.05.2016, 12:13:56
 10. avatar
  [12] cherinka [*]

  Utíkat a to co nejrychleji! Bude to jenom horší! Sml68Sml68Sml68

  superkarma: 2 27.05.2016, 12:05:27
 11. avatar
  [11] Pipa.v [*]

  Tady není co řešit... Co až se jim narodí dítě?

  superkarma: 2 27.05.2016, 11:40:08
 12. [10] Jana 01 [*]

  Monyová by Vám vyprávěla... http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10629310009-sebemilenec/ - Tak to vždy začíná, despotičtí chlapi nejdříve ženu maximálně rozmazlují, jsou velmi pozorní, stále nablízku. Žena je unešená a šťastná... a najednou si uvědomíte, že jste v strašlivé pasti a nemůžete ven. Pokud chcete ze vztahu vycouvat, začne vyhrožovat a nebo mlčí a pak dlouho tajně sleduje, vyhrožuje či tyranizuje svého nástupce.

  superkarma: 5 27.05.2016, 11:26:31
 13. [9] Rikina [*]

  Vycouvat, nebrat, ani ozdobně zabaleného ne, to by velké štěstí neudělala. Když si s tím slečna láme hlavu už teď, tak asi neptaří k typům, které dokážou takové chování ignorovat a brát jako nepodstatnou drobnost. A udělat s tím nic nejde, to ho nepřevychová, takže radši pryč. Sml80

  superkarma: 5 27.05.2016, 10:55:52
 14. [8] bobani [*]

  debil

  superkarma: 1 27.05.2016, 09:39:47
 15. [7] janavys [*]

  Tohle nemusí skončit dobře, rozejít se, pokud je ještě čas!Sml22

  superkarma: 2 27.05.2016, 08:32:25
 16. [6] Darmovzalova [*]

  Radši vem nohy na ramena a pryč od něho než to bude ještě horší.

  superkarma: 2 27.05.2016, 07:52:15
 17. [5] Andreadornova [*]

  Tenhle vztah nemá budoucnost

  superkarma: 2 27.05.2016, 06:38:30
 18. [4] rychenza [*]

  Jezismarja, zarlivec bez kouska sebevedomi! Zdrhej, tohle se bude jenom zhorsovat.

  superkarma: 3 27.05.2016, 05:30:18
 19. avatar
  [3] jazuzinka [*]

  bič a pryč, tohle se bude jen stupňovat. pak bude slečna chodit pod dozorem i na záchod, sama nikam.

  superkarma: 4 27.05.2016, 05:25:30
 20. avatar
  [2] gerda [*]

  V článku jsou správné postřehy. Nadřazenost, manipulace, vydírání. To jsou rysy charakteru, kvůli kterým bych za sebe radila: uteč, dokud je čas. Bude se to jedině zhoršovat a v podstatě jde o psychoteror.

  superkarma: 7 27.05.2016, 05:01:57
 21. avatar
  [1] Matinea [*]

  Takové chování partnera rozhodně není maličkost. Partner kamilu citově vydírá a manipuluje s ní. Od takového týpka raději rychle pryč.

  superkarma: 5 27.05.2016, 00:19:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme