S chorobným žárlivcem chodila kamarádka naší čtenářky s nickem Mařinka. Ten kluk byl podle všeho důkazem hesla: „Podle sebe soudím tebe.“ Sám kamarádce věrný nebyl, a tak se asi bál, aby mu nedělala něco podobného... Od takových chlapů rychle pryč!

Žárlivost jsem zažila jen u své kamarádky. Měla přítele, který byl fakt pitomec. Byl to neskutečný žárlivec, až to bylo o zdraví! Neustále jí volal a ptal se, kde je a s kým je, a když se někde zdržela, byl oheň na střeše - řval na ni, obviňoval ji z nevěry, nechtěl ji nikam pouštět, ačkoli spolu nebydleli. Nechápala jsem, proč s ním je, nijak zvlášť ho nemilovala, ale byli spolu dlouho, než se takhle začal projevovat, takže ze zvyku? Z nerozhodnosti? Z obav, co by udělal? Těžko říct. Měla jsem o kamarádku starost, protože už tak to bylo strašné, ale ono to ještě vygradovalo. Po střední škole se totiž rozhodla s ním odjet za prací do zahraničí - chápete to? Do cizí země, jejíž jazyk ovládala jen tak tak, úplně sama, daleko od rodiny a přátel! Našli si tam podnájem s dalšími slovanskými brigádníky (z Polska, Slovenska, ...), na bytě jich bylo víc, našli si i práci v téměř mužském kolektivu, takže přítel měl zase spoustu důvodů k žárlení. Přitom byli 24 hodin denně spolu, chodili do stejné práce, na stejné akce, kamarádka se od něj nehla, ale on žárlil jak pominutý. Došlo i k fyzickému napadání - ze začátku lehkému, kdy ji přítel nechtěl pustit z domu a bránil jí odejít vlastním tělem, strčil do ní, že spadla, silně ji chytil za ruku a smýkl s ní tak, že jí zůstala na ruce modřina, a podobně. Na dálku jsem byla bezmocná, snažila jsem se kamarádku přemluvit, aby se vrátila, aby se s ním rozešla, když přijela do ČR na návštěvu, prosila jsem ji, ať se nevrací, ale bylo to marné. Přišla mi pak od ní zpráva, že společně se složili na dům tady v ČR a vzali si společnou hypotéku. Nepochopím - takhle se s ním svázat! Viděla jsem to už marně a tragicky, kamarádky mi bylo hrozně líto, protože nežila svůj život, pořád se jen strachovala, kdy na ni zase vyjede, co bude, slovní útoky byly na denním pořádku a stupňovaly se, přibývalo fyzických útoků a ona byla v cizině, daleko od blízkých, bez možnosti v krizi někam utéct. Dodnes nevím, co se stalo, ale jednou mi napsala, že už spolu nejsou, z hypotéky se nějak vyvázal, už spolu nebydlí. Nevím, co jí ten žárlivec udělal, že se odhodlala k rozchodu, nevím, jestli se nakonec nerozešel on s ní, protože si našel nějakou „lepší“, ale hlavní je, že už spolu nejsou. A u nich se 100% potvrdilo, co se říká - lidi prý žárlí ze tří důvodů - když jsou schopni být sami nevěrní (aneb podle sebe soudím tebe), když sami sobě nevěří a obávají se, že nejsou pro druhého dost dobří, a nebo proto, že partner jim někdy nevěrný byl. A oba první důvody na kamarádčina přítele seděly - on jí nevěrný byl a trpěl komplexy méněcennosti. Od takových magorů rychle pryč! Kamarádka měla obrovské štěstí, že to dobře dopadlo, ale mohla si ušetřit spoustu let trápení... Teď, s jiným přítelem, rozkvetla a užívá si života, je to někdo úplně jiný a já mám z její proměny obrovskou radost.

Mařinka

Pozn. redakce: text neprošel redakční korekturou

Děkuju čtenářce za příspěvěk, ze kterého úplně mrazí... :( Petra

Milé dámy, dnes už mi své příspěvky na téma žárlivost prosím neposílejte. Za chvíli se dozvíte, která z vás vyhrála knížku Barvy lásky!

hh

 

Reklama