Občas se stává, že při výběru partnera šlápneme vedle. Jako se stalo Katce. Když zjistila, že je v jiném stavu, šel si poprvé sednout do vězení. Dnes je jejímu synovi devět let a jeho povedený tatínek je zase zavřený.

Katka byla ještě hodně mladá, když se s Romanem seznámila. Roman jí imponoval. Pohledný mladý muž s vysportovanou postavou, hezky oblečený, s vlastním autem. Které dvacetileté holce by se podobná partie nezamlouvala? Nosil jí drahé dárky, kupoval značkové oblečení, vozil ve svém nablýskaném kabrioletu. Pochopitelně že jí nevyprávěl, jak doopravdy k majetku přišel, a  ona to ani nezkoumala. Věřila, že práce automechanika skvěle vynáší, a nijak to neřešila.

Ilustrační foto

O to větší bylo její překvapení, když se dostal do konfliktu se zákonem. Najednou vyšlo najevo, že práce automechanika sice vynášela, ale způsobem, jaký se nelíbil policii. Jeho šikovné ručičky dokázaly rozebrat auto na součástky, ale problém byl v tom, že auto bylo kradené. Rozložené na prvočinitele pak putovalo k dalším překupníkům a zisky se jen hrnuly.

Jenomže pověstné ucho se utrhlo a všechno prasklo. Roman si šel poprvé sednout na dva roky nepodmíněně v době, kdy Katka čekala jeho dítě.

Nechala si ho, i když s ním zůstala sama. Narodil se jí krásný chlapeček a alimenty za povedeného syna platila Romanova matka, aby mladé mamince alespoň trochu ulehčila v tíživé situaci.

Když se Roman vrátil z vězení, nezabouchla mu Katka dveře před nosem, ale dala mu ještě šanci. Chvíli spolu žili jako spořádaná rodina. On sekal dobrotu a kluk se v něm viděl.

Jenomže Roman si zvykl na život na vysoké noze a brzy se ke svému „řemeslu“ vrátil. Tentokrát ho zavřeli v Německu. Chlapečkovi šlo na pátý rok a tatínka postrádal, a tak mu Katka namluvila, že je na dlouhé služební cestě v zahraničí. Kluk tomu uvěřil a těšil se na tátu.

Po dobu odloučení se to Katce konečně uleželo v hlavě a rozhodla se s Romanem rozejít. K čemu jí je chlap, který je věčně jednou nohou v kriminále, a na syna platí jen sporadicky? Zůstala se synem sama, občas se sice s někým seznámila, ale žádný muž, který by si je oba vzal pod ochranná křídla, se nenašel.

Kluk roste, brzy mu bude devět, a táta mu chybí čím dál víc. Pořád dokola se ptá, kdy už přijde, kdy s ním pojede na fotbal, na dovolenou…

Katka už nemá sílu mu lhát.

Roman je nepoučitelný, potřetí sedí a je načase říct synovi pravdu. Přijde jí to rozumnější, než aby se ji dozvěděl od cizích lidí.

Reklama