Vztahy

Přítel je zase v base, mám to říct jeho synovi?

Občas se stává, že při výběru partnera šlápneme vedle. Jako se stalo Katce. Když zjistila, že je v jiném stavu, šel si poprvé sednout do vězení. Dnes je jejímu synovi devět let a jeho povedený tatínek je zase zavřený.

Katka byla ještě hodně mladá, když se s Romanem seznámila. Roman jí imponoval. Pohledný mladý muž s vysportovanou postavou, hezky oblečený, s vlastním autem. Které dvacetileté holce by se podobná partie nezamlouvala? Nosil jí drahé dárky, kupoval značkové oblečení, vozil ve svém nablýskaném kabrioletu. Pochopitelně že jí nevyprávěl, jak doopravdy k majetku přišel, a  ona to ani nezkoumala. Věřila, že práce automechanika skvěle vynáší, a nijak to neřešila.

Ilustrační foto

O to větší bylo její překvapení, když se dostal do konfliktu se zákonem. Najednou vyšlo najevo, že práce automechanika sice vynášela, ale způsobem, jaký se nelíbil policii. Jeho šikovné ručičky dokázaly rozebrat auto na součástky, ale problém byl v tom, že auto bylo kradené. Rozložené na prvočinitele pak putovalo k dalším překupníkům a zisky se jen hrnuly.

Jenomže pověstné ucho se utrhlo a všechno prasklo. Roman si šel poprvé sednout na dva roky nepodmíněně v době, kdy Katka čekala jeho dítě.

Nechala si ho, i když s ním zůstala sama. Narodil se jí krásný chlapeček a alimenty za povedeného syna platila Romanova matka, aby mladé mamince alespoň trochu ulehčila v tíživé situaci.

Když se Roman vrátil z vězení, nezabouchla mu Katka dveře před nosem, ale dala mu ještě šanci. Chvíli spolu žili jako spořádaná rodina. On sekal dobrotu a kluk se v něm viděl.

Jenomže Roman si zvykl na život na vysoké noze a brzy se ke svému „řemeslu“ vrátil. Tentokrát ho zavřeli v Německu. Chlapečkovi šlo na pátý rok a tatínka postrádal, a tak mu Katka namluvila, že je na dlouhé služební cestě v zahraničí. Kluk tomu uvěřil a těšil se na tátu.

Po dobu odloučení se to Katce konečně uleželo v hlavě a rozhodla se s Romanem rozejít. K čemu jí je chlap, který je věčně jednou nohou v kriminále, a na syna platí jen sporadicky? Zůstala se synem sama, občas se sice s někým seznámila, ale žádný muž, který by si je oba vzal pod ochranná křídla, se nenašel.

Kluk roste, brzy mu bude devět, a táta mu chybí čím dál víc. Pořád dokola se ptá, kdy už přijde, kdy s ním pojede na fotbal, na dovolenou…

Katka už nemá sílu mu lhát.

Roman je nepoučitelný, potřetí sedí a je načase říct synovi pravdu. Přijde jí to rozumnější, než aby se ji dozvěděl od cizích lidí.

   
20.08.2013 - Láska a vztahy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] řinka [*]

  Postavit synka před realitu,život se s ním taky nebude párat.Já bych rozhodně dítěti nic nenamlouvala.Jedině pravdu přiměřeně věku.

  superkarma: 0 20.08.2013, 13:06:28
 2. avatar
  [7] catcat [*]

  Tady není co řešit. Chudák kluk zná tátu snad jen z maminčina vyprávění, bude mu líp s jiným...Sml80

  superkarma: 0 20.08.2013, 11:40:52
 3. avatar
  [6] lenig [*]

  Vím, že je moc těžké odhadout věk dítěte, kdy mu říci, co je jeho táta zač, ale asi bych nelhala (dnes, v 9. letech), že je táta v práci daleko, ale snažila se to nějak synkovi vysvětlit..., aby si tátu neidealizoval, navíc lepší se to dozvědět doma od mamky než někde na ulici od zlých lidí (to je podobné jako s adopcí)...Sml80

  superkarma: 0 20.08.2013, 08:54:25
 4. [5] Rikina [*]

  Malé dítě přijme všelicos, a ani na tom nevidí nic divného. Mělo se mu to říct hned. Teď se to bude složitě vysvětlovat. Sml80 Sousedka v domě, kde jsem kdysi bydlela, normálně brala dcerku na návštěvy manžela ve vězení. Vždycky to pojaly jako výlet a holčička se moc těšila. Tatínek se z basy vrátil, a byla spokojená rodina. Slečně je dneska cca 14 let a nevypadá, že by na ni měl táta kriminálník nějaký špatný vliv. Sml80

  superkarma: 1 20.08.2013, 08:48:07
 5. avatar
  [4] gerda [*]

  mít tátu kriminálníka není žádné terno. Pro synka bude líp tátu nevidět, aby na něj nemohl mít vliv. Vysvětlit s citem. Aby si později tátu neidealizoval podle hrdinů ve filmu.Sml58

  superkarma: 0 20.08.2013, 08:21:34
 6. avatar
  [3] pajda [*]

  Už to měl dávno vědět. Jediné, co získá dalším odkládáním je to, že kluk pochopí, že mu máma celý život lhala. Sežene si tátu sám a vezme si z něj příklad.

  superkarma: 2 20.08.2013, 07:40:47
 7. avatar
  [2] marde [*]

  Už se mu to mělo dávno říctSml22

  superkarma: 1 20.08.2013, 07:33:13
 8. avatar
  [1] Brixik [*]

  To se divím, že už mu to dávno někdo neřekl ... No asi je na čase to tomu dítěti nějak šetrně sdělit, možná třeba i po poradě s výchovným poradcem ve škole.

  superkarma: 0 20.08.2013, 07:24:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme