Když Monika poprvé potkala Jakuba, měla pocit, že našla spřízněnou duši. Začala větu, on ji dokončil. Dostala na něco chuť, on jí to přinesl. Jen stále nevěděla, jestli s ním má chodit. Byl totiž menší než ona.

„Ano,  styděla jsem se. Jsem po tátovi hodně vysoká a Jakub měří jen 174 centimetrů. Proto jsem pořád řešila, jestli to má mezi námi cenu. Kuba se mi líbil. S nikým jsem si tak nerozuměla, ale pořád mě trápilo, co tomu řeknou ostatní,“ vypráví Monika, která tak o svou velkou lásku málem přišla.

„Nechtěla jsem chodit s ním chodit ven. Nevzala jsem ho mezi své přátelé. Prostě jsem v sobě měla zakořeněný pocit, že kluk musí být vyšší než já,“ říká Monika, která v Jakubovi vyvolala dojem, že se za něj stydí. „Začali jsme se kvůli tomu hádat. Řekl mi,  ať si první rozmyslím, jestli jsem ochotná se s ním ukazovat na veřejnosti, nebo ne,“ vzdychá Monika.

Zeptali jsem se psycholožky Markéty Hubínkové, jestli fyzické odlišnosti mohou bránit dobře fungujícímu vztahu.“Vždy záleží jenom na těch dvou. Jestli se mají dva lidé rádi, tak nejde o to, jestli je jeden tlustý a druhý hubený. Nebo právě vysoký a menší. Důležité je to, aby se s tím smířili ty dva a byli schopní si za svým partnerem stát,“ uvádí psycholožka.

Monika nakonec bez Jakuba nemohla vydržet. A slíbila mu, že přestane řešit to, co si o nich ostatní myslí. „Kuba byl perfektní. Řekl mi, že je rád, že jsem si uvědomila, že už víc nevyroste. Vyrazili jsme spolu na procházku do parku. Ano, stále jsem měla pocit, že na nás všichni koukají a také jsem mu to přiznala,“ říká Monika a Jakub k tomu v klidu dodává. „Bylo to hlavně v její hlavě. Chytil jsem jí za ruku a řekl, at se podívá, kolik lidí se za námi otočilo. Nikdo. Postupně to Monika přestala řešit a smířila se s tím. Ale stejně, když jdeme po chodníku, stále mě nutí, ať jdu po patníku a ona  po silnici,“ směje se Jakub.

„Vzhled řeší páry hlavně ze začátku, kdy se snaží vyhovět určitým očekáváním od okolí. Ale pokud si spolu rozumí a mají se rádi, je úplně jedno, jak jsou fyzicky odlišní,“ dodává psycholožka Markéta Hubínková.

Čtěte také:

Reklama