S otázkou na přístroj z reklamy, který dokáže vyrobit 4 druhy kávy, se na vás, milé čtenářky, obrací čtenářka Tina5. Pokud s ním máte zkušenosti, sem s nimi!

Poraďte čtenářce Tině5 - ráda by si pořídila šikovný kávovar...


Milá redakce, když jsem přemýšlela, co mi doma chybí a co bych ráda, nějak najednou jsem měla v hlavě prázdno. Znáte ten pocit, když si dlouho něco moc přejete, pak vám dá někdo peníze a řekne běž si udělat radost, něco si kup a já najednou nevím, najednou NIC nepotřebuju, vlastně ani NIC nechci, tak nějak jsem dopadla.. ale jedno přání mám, nebo spíše dotaz..

Dětí máme malinko naprůměrně, to už je známo, takže se moc nenudím, což asi každý chápe. Když jsem byla zas na jednom nákupu v hypersuper a tlačila plný koš k autu s malou dcerkou upocená, stresovaná (nemám ráda nákupy), naštvaná, jak všechno zas podražilo, navíc se spožděním, už jsem potřebovala být doma (za chvilku doběhnou holky na oběd a budou spěchat do hudebky), tak jsem obsah košíku rychle přemisťovala na kufru auta, dítko umlčela rohlíkem, pak honem uklidit koš a hurá domů a najednou se to stalo, v druhé řadě aut jsem uviděla jednu paní, taky maminu, ale naprosto v pohodě, stála u auta, dítko taky umlčené rohlíkem a - kouřila. Já odnaučený kuřák kouření přímo nesnáším, nevoní mi, přímo mi smrdí, ale je věcí každého, zda kouří či nikoli, navíc nám jeden profesor na průmyslovce, když jsme došli z polední přestávky načichlí kouřem a mysleli si, že nikdo nic nepozná, říkával: „Jen kuřte, kuřte, platíte nám daně!“ tak si říkám, kdo chce kouřit, ať kouří, ale ta mamina byla naprosto v pohodě. Možná měla to jediné dítko, takže nákup nebyla za tisíce ale za stovky, nevím, taky pohled na ženu s dítětem a cigaretou je velice zvláštní, ale já ji záviděla ten klid tu pohodu, kterou si právě vychutnávala...

Bavila jsem se o tom po návratu s manželem na rozdíl od jindy, kdy líčím, kolik jsem potkala sebevrahů, kdo mě předjel na zákazu předjíždění, kolikrát jsem musela brzdit, protože naproti mě předjíždělo auto a nějak si mě asi nevšimlo atd.. Manžel, který má nacouváno, co já naježděno dopředu mě vždy trpělivě vyslechne a když konečně domluvím pronese památnou větu: „Tys zase jednou řídila, viď,“ tak mi říkal, že Petr s Mílou (známí, kteří mají taky malinko nadprůměrně dětí, ale už odrostlejších) se naučili kafovat, protože večer, když všechny děti uložili a dětičky usnuly, najednou nevěděli, co dělat, tak si uvařili kafe a vychutnali si ho v klidu. Ke kouření se vracet nechci, ale ráda si večer uvařím dobrý čaj (když na něj mám ještě sílu), ale občas zahlédnu v tv reklamu na jakýsi přístroj na kávu, ba přímo na čtyři druhy kávy. Znáte ho? Máte ho některá? Jak často jej používáte?

Nepřepije se vám káva?
Nebo jak relaxujete večer, když dětičky konečně usnou a máte chvilku klidu. Jsem z malé vesničky, kultura nulová a do města se mi jet nechce.

Večerní relax doma.
Díky za rady.
A krásný, i když zmrzlý den,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. října 2011: Co vám doma chybí?

Toužíte po nějakém spotřebiči, kusu nábytku či třeba kuchyňském vybavení? Šetříte na něj, ale vlastně si ani nejste jistá, že o něj stojíte? Svěřte se ostatním čtenářkám magazínu a nechte si poradit od lidí, kteří tento kousek již mají!

Své přání a důvody proč po tomto kousku toužíte, napište jako příspěvek k tématu dne 17. 10. 2011. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku (viz níže). Příspěvky posílejte nejpozději 17. 10. 2011 do 15.00 hodin. Čekám je v redakční e-mailové schránce. A jaký že dárek můžete za svůj příspěvek vyhrát? Luxusní termokonvici Tchibo.

A pokud po ničem netoužíte, přijďte alespoň ostatním čtenářkám poradit a předat jim své zkušenosti!

tchibo

konvice

Reklama