Domácnost

Příště raději vyhořet!


Znáte to? Tisíce různých krabic, kila novinového papíru, chaos, hledání běžných věcí, zvířený prach, nervy v tekuté konzistenci atd. Ano, je řeč o stěhování a velmi přiléhavém úsloví, že je snad lépe vyhořet.

Kde začít?

Vstáváte na půl šestou, a i tak máte pocit, že to je pozdě. V první chvíli nevíte, kde začít.

V kuchyni? Ne. Tam se bude dělat ještě snídaně, takže tam až raději naposled.
V ložnici? Kdepak, tam chrupe partner, který z důvodu dnešního volna nevěděl, kdy má jít z práce, protože v domnění, že jde o konec světa, se snažil udělat všechno v jeden den. Nakonec dělal práci snad na rok dopředu, takže se přišoural v jedenáct večer, utahaný jako kotě, padl a usnul. Teď je doslova v bezvědomí.
V dětském pokojíku spí děti a zaplať Bůh za to, protože by se tu jenom pletly. Dobře, začnete tedy v obýváku.

Přitáhnete si do pokoje krabice a tuny novin. Rozhlédnete se po místnosti. Vaše oči těkají po vitrínách plných skla, váziček, a co víc, maličkatých skleněných prasátek, myšiček, postaviček a jiných předmětů, ke kterým máte osobní vztah, a k tomu všemu míšeňský porcelán po babičce. První dojem? Máte málo novin.

Oběhnete tedy sousedy a přitáhnete si ještě noviny. Další pohled utkví na „tučné“ knihovně. Tedy nikdo vám nemůže vyčítat, že hodně a ráda čtete. Ovšem kam tohle všechno dáte? To je ve hvězdách.

Rozmlátit to by bylo lepší

Stěhováci jsou objednaní na jedenáctou dopoledne. To stíháte. Pustíte se do balení věcí z vitrínek. Hodina pryč a vy nejste ještě ani v půlce. Začínáte přemýšlet, jestli by nebylo lepší to všechno obřadně roztlouct a pořídit znovu.

Mezitím se probudily děti. Tam, kde se nemotáte vy, tam se ony pletou. Navíc si žádají snídani. Přerušíte tedy nekonečné balení skla a jdete těm tyránkům namazat chleby. „Néé, opravdu dneska není čas na kakao!“

Inteligent zvládne zmatek

Po dvou hodinách máte v krabicích obsah vitrín. Partner hystericky běhá po bytě a hledá nářadí. Zeptáte se, proč se shání po nářadí. „Asi proto, že přijede náklaďák, a ne vlak. Kam bys asi chtěla v celku narvat tu jarmaru z předsíně, když ji tady mermomocí nechceš nechat?“
Ne, to opravdu nechcete. Máte tu skříň ráda, je starožitná a chcete si ji vzít. Představa, že ji muž za chvíli rozebere, a pak ji bude nějaký jouda rvát na korbu náklaďáku, je horší než představa, že totéž udělá s krabicí míšenského porcelánu.

Předsíň je opičí dráhou, v kuchyni je nepopsatelný binec, v obýváku to vypadá jako ve skladu, ložnice je nedotčená a z pokojíčku se děti úspěšně pokouší udělat kůlničku na dříví. Jste mírně řečeno podrážděná. Jestli inteligent zvládá zmatek, asi máte IQ houpacího koně.

Do organizovaného stěhování má tohle hodně daleko

Za pět minut jedenáct máte před domem naskládány tři čtvrtiny toho, co hodláte stěhovat. Pro Boha! Za pět minut jsou tady a vy máte jen polovinu kuchyně.
Vrháte se zpátky a dětem dáváte příkaz, aby hlídaly krabice venku. Chaoticky se snažíte poskládat kořenky a…
Každá víme, jak moc věcí obsahují kuchyňské skřínky a poličky. Ne každá kořenka je kupodivu dobře zavřená. Když skončíte, je půl dvanácté.
Naštěstí je asi zácpa, takže mají stěhováci zpoždění. Chemická analýza vašeho oblečení by vykazovala směs skořice, majoránky, kmínu, solamylu, prachu a strouhanky. Váš psychický potenciál by zamotal hlavu i Freudovi. Když se vyvlečete ven s třicátou pátou bednou, zjistíte, že jedno vaše dítě je nezvěstné a druhé hopká po krabici s porcelánem. Nemáte sílu křičet. Na otázku: „Kde máš sestru?“ odpovídá malý drtič starožitného skla, že netuší. V otočce, kdy jste chtěla uhnout muži vláčícímu zbytek skříně, jste si prošlápla obraz. „Ztráty jsou povoleny,“ běží vám hlavou starý pokřik.

Asi jedou přes Vídeň

Jsou tři hodiny odpoledne. Už pěknou dobu sedíte na krabicích venku, mezi nábytkem. Stěhováci nikde. Vypadáte jako vystěhovaní neplatiči a jste parádní atrakcí pro kolemjdoucí. Na každé noze vám visí jedno dítě a obě vřeští, že mají hlad. Ne, opravdu teď nejste schopna dělat jídlo.
„Mohla jsi jim něco připravit,“ ozývá se muž. Mlčky se na něho otočíte. Kdyby pohledy zabíjely, válel by se tady v krvi. Za půl hodiny už poleháváte po škatulích a děti, mající těla volně pohozená na chodníku, už vás nechávají zcela klidnou. Muž chodí sem tam a telefonuje na všechny strany. „Nevim, nemůžu se dovolat. Asi to berou přes Vídeň, nebo co.“

Tři čtvrtě na čtyři. KONEČNĚ!

„Tak jdeme na to, paninko!“ víská rozjařený padesátník, který evidentně v životě neviděl hodinky. V duchu si představujete, jak mu s chutí šlapete po obličeji.
Další dvě hodiny nakládali. Neměla jste sílu se ozývat, když krabici s porcelánem postavil na bok a na ni krabici s knihami, když obrazy naskládal na sedačku a pak před to postavil papiňák, ani když sunul po zemi věšák, jehož jedno rameno dělalo parádní rýhu do části milované jarmary v místech nad zdobením čelní strany. Při představě, že po dojezdu vás čeká totéž z druhé strany, se vám chce plakat, nebo emigrovat.

Je půl jedné ráno. Děti spí v novém bytě na sedačce, kterou jste sem dopravili. Přeskakujete bedny, obrázky a hromady šatstva. Sháníte se po televizi. Ještě chvíli pobíháte bezradně od jedné hromady ke druhé, když vám to dojde.

Stojí před domem, za venkovními dveřmi, i s vaší kabelkou… 

   
05.09.2008 - Dům a byt - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [74] Ťapina [*]

  Mánička: My bysme to taky přetahali VŠECHNO, kdybychom měli kam. Problém není stěhovat, problém je vyklízet a s tím nám firma nepomůže

  superkarma: 0 08.09.2008, 13:46:11
 2. avatar
  [73] Mánička [*]

  Ťapina: no my právě s tou stěhovací firmou přetahali tak nějak VŠECHNO na jeden zátah . Tak jsem asi úchyl, no... ale mně to rozhodně vyhovovalo víc než stěhování s půjčeným autem a partou kamarádů

  superkarma: 0 07.09.2008, 12:56:37
 3. avatar
  [72] Ťapina [*]

  Mánička: Já ti teď mám pocit, že stěhování těch velkých částí nábytku je na tom to nejmenší. To jsme přetahali skoro na jeden zátah, zbývá jenom to, co zatím není kam dát a musí se na to udělat prostor. Ale těch milión maličkostí do krabic a zase z krabic, to mě asi zabije.

  superkarma: 0 06.09.2008, 17:43:13
 4. avatar
  [71] micinka.juli [*]

  Já se stěhovala napřed z bytu, kde jsme bydleli s rodiči do menšího jen se synem, ale bylo to už dávno, nepamatuju si, jestli to byl průšvih nebo ne. Myslím, že to proběhlo ok.
  Potom z toho menšího "jen po domě" do velkého, nezrekonstruovaného, to byl náš malý kulový blesk (jedna z trojsměny se vážně jmenovala Kulová..), pak do minibytu, cca 25 m2, většina věcí - nábytek, knihy a nádobí, ne nezbytně nutné, do provizorního skladu v domě. Po dobu 3 měsíční rekonstrukce jsem trpěla a chodila neustále otravovat řemeslníky, když už budou hotovi. Do velkého pomáhali kamarádi, všechno jsem měla postupně sbalené, vynosili mi nábytek a ostatní zařízení. Poslední stěhování proběhlo po těch několika měsících a bylo už konečně definitivní. Bydlíme v 3+kk (podotýkám, že kk je z neobytné haly a má přibližně 16 m2) a jsme tu zhruba 7,5 roku. Měla jsem výbavu jak pro 3 nevěsty, jak mi říkali kluci stěhovací, hafo porcelánu a šílený množství knih. O oblečení ani nemluvit, jen svetrů, co jsem napletla, bylo 9 pytlů 1,2 metru vysokých. Babička ze mě měla šok!

  superkarma: 0 06.09.2008, 13:30:22
 5. avatar
  [70] Mánička [*]

  *Kotě*: já absolvovala 3 stěhování předtím svépomocí. I když jsme měli předtím kolem 6 kamarádů na pomoc, byla jsem vždycky orvaná jak kůň. Teď jsem jenom dirigovala. Měli jsme velmi levnou stěhovací firmu. Možná kdybych měla Míšeň po babičce nebo starožitný nábytek, viděla bych to jinak. Takhle ty dva šrámy na jedné skříni beru jako věc, která by se nám stala určitě taky. Mám se stěhováním přes stěhovací firmu fakt jen tu nejlepší zkušenost

  BTW taky bych asi nikdy neviděla chlapa, co si přepásá 170cm vysokou ledničku, hodí si jí na záda a sám jí snese ze schodů

  superkarma: 0 06.09.2008, 12:18:21
 6. avatar
  [69] *Kotě* [*]

  Mánička: My jsme stěhovali 3+1, dva dospělé a jednoho prcka, pronajali jsme si velké auto a zvládli jsme to taky nadvakrát a sami, resp. teda s pomocí mého a manželova otce. Zhruba dva dny jsme balili, za půl dne jsme měli přestěhováno, vybalování trvalo poněkud déle, ale to už jsem nikam nespěchala. Celkem to druhé stěhování byla pohoda, musím říct, to napoprvé - s drahou a vyhlášenou stěhovací firmou - to bylo mnohem zmatečnější, a to jsme neměli malýho.

  superkarma: 0 06.09.2008, 11:42:19
 7. avatar
  [68] Mánička [*]

  *Kotě*: já nevím, ale když jsme teď stěhovali byt 3+kk a jeho čtyřčlenné osazenstvo, tak bychom na stěhování svépomocí asi nechali zdraví. Byly toho i po několika naplněných popelnicích dvě Avie

  superkarma: 0 06.09.2008, 07:46:07
 8. avatar
  [67] *Kotě* [*]

  My se stěhovali v průběhu jednoho roku dvakrát, podruhé s osmiměsíčním dítkem

  A musím říct, že napodruhé už jsem to měla docela vychytaný
  Ve většině věcí musím souhlasit s gentianou : lepší než najmout si stěhováky je pronajmout si velké auto a odstěhovat si to sám, investice do velikánské role bublinkové fólie se skutečně vyplatí, popsané krabice jsou samozřejmostí... akorát co se týče balení nábytku, mnohem více se mi osvědčila taková ta přilnavá fólie, prodává se taky do kuchyně, ale my to koupili jako obří roli ve větší šířce. Není třeba nic lepit, perfektně to drží a skvěle ochrání. Doporučuju.

  A nejvíc doporučuju - vyhazovat, vyhazovat, vyhazovat. Obě stěhování pro mne byla impulsem k velké probírce věcí a vůbec toho nelituju, člověk hromadí miliony zbytečností a zbavit se jich je velmi očistné. Vyhodila jsem snad polovinu věcí, co jsme měli, a fakt jsem toho nezalitovala.

  superkarma: 0 05.09.2008, 23:25:12
 9. avatar
  [66] kareta [*]

  stěhování je v pohodě člověk se alespoň zbaví starého harampádí a může zařizovat zgruntu

  superkarma: 0 05.09.2008, 21:20:11
 10. avatar
  [65] Mánička [*]

  Sonne: no já tedy při stěhování přeskočila to číslování a stručný popis jsem dala rovnou na krabici . Plus další výrazný nápis, do které místnosti to mají stěhováci dát.

  superkarma: 0 05.09.2008, 21:05:39
 11. [64] Taja [*]

  Sonne: Pokud se ti ovšem neztratí ten papír

  superkarma: 0 05.09.2008, 16:51:31
 12. avatar
  [63] Sonne [*]

  oalison: Souhlas A že už jsem se stěhovala mockrát... Doporučuji očíslovat krabice a na papír napsat čísla krabic. Ke každému číslu stručně popsat, co v ní je Pak se to nepotřebnější hledá jedna báseň VYZKOUŠENO!!!!

  superkarma: 0 05.09.2008, 16:10:37
 13. avatar
  [62] brůča [*]

  Stěhování mě čeká tento měsíc. V lednu jsme si s přítelem koupili byt a teď už je konečně kompletně zrekonstruovanej, takže se můžeme přestěhovat. V podnájmu kde teď bydlíme jsme řekli že se do konce září odstěhujeme. Takže teď v v bytě uklízím, vysávám, no prostě pucuju, protože i když řemeslníci po sobě uklidili, tak se to stejně musí ještě "dočistit". Snad to teď o víkendu konečně dodělám a pak mě čeká balení. Vzhledem k tomu že se stěhujeme z pokoje cca 13m2 do 1+1, 50m2, tak by to mělo být v pohodě. Z práce jsem si donesla plno krabic, bubl.folii na sklo, lepící a popisovací pásku a pořádný černý fix, kterým hodlám všechny krabice popsat, protože i když se to nezdá tak, tak za ty 3 roky co jsme bydleli (a ještě bydlíme) v tom malém pokojíčku, tak jsme dokázali nakupit spoustu věcí, takže bude muset proběhnout třídění co vzít sebou a co vyhodit.

  superkarma: 0 05.09.2008, 15:44:09

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [61] mindulinka [*]

  oalison: Před 2ma lety jsme se stěhovali, tak nějak jsme to plánovali po víkendu. Tak v pohodě o víkendu zapakuju kuchyň a skříně. Ve čtvrtek večer přišel muž domů se slovy: zítra ráno se stěhujeme. Někdy to prostě naplánovat nejde.

  superkarma: 0 05.09.2008, 15:16:31
 2. [60] soofii [*]

  Dimsy: tomu se říká ohleduplná žena, nemusel pomáhat balit ani se tahat s nábytkem

  superkarma: 0 05.09.2008, 15:14:15
 3. avatar
  [59] Dimsy [*]

  Jedna moje známá utíkala od manžela.Protože se ho strašně bála,neřekla mu vůbec nic.On ráno odešel do práce,pak naběhli kamarádi a přijeli stěhováci a když se ve čtyři odpoledne vrátil z práce,byla pryč i s dítětem a nábytkem.

  superkarma: 0 05.09.2008, 14:42:58
 4. avatar
  [58] Kytka [*]

  Dneska to je téma pro mě , tak se připravte na román V minulém roce se naše rodinka absolvovala stěhování celkem TŘIKRÁT!!!My dva rodičové+ 4 velcí synové + pes. Rozhodli jsme se totiž postavit si domeček a financovat ho penězi z prodeje našeho bytu. Otázka financování musela být vyřešená rychle a tak, když se naskytl dobrý kupec, prodali jsme mu byt a v lednu stěhovali komplet celou domácnost do provizorního podnájmu (je nás šest, takže spousta všeho: nábytku, nádobí, oblečení, kytek, obrázků, lůžkovin atd)Asi tisícovku knih jsme naštěstí postupně odvozili do meziskladu na chalupu. Stěhování bylo příšerné, trvalo od 7 do 19hodin a fakt jsme se nezastavili a to jsme měli zaplacenou stěhováckou firmu. Podnájem měl být řešením max. na 3měsíce - než bude domeček hotový. Strávili jsme tam v provizorních podmínkách měsíce čtyři, podnájem končil a domek stále nebyl...Takže nezbývalo než znova všechno zabalit a ostěhovat - tentokrát do placeného skladu. Všechno zařízení ze 100metrového bytu jsme museli nacpat do 30ti metrové místnosti.Bylo to vyštosované i do výšky asi 2,5m - hrozně depresivní pocit, vidět takhle poskládaný skoro veškerý svůj majeteček.Tentokrát jsme se stěhovali svépomocí, jen jsme si zaplatili Avii,synové přivedli kamarády, bylo to za půl dne hotové a stálo nás to 1/4.Nábytek a věci tedy byly uskladněny, no a každému z nás šesti jsem sbalila tašku IKEA s tím nejnutnějším oblečením+dětem skládací plastovou přenosku s učením a šli jsme bydlet do bytu babičky(ta se naštěstí mohla přesunout na chalupu)Byl květen, viděli jsme to tak na měsíc. Ze stavební firmy se nakonec vyklubali příšerní neumětelové a hochštapleři a my museli narychlo shánět něco jiného - naštěstí o peníze jsme nepřišli. Stál při nás pánbůh a podařil se nám sehnat domek v celkem rekordním čase, ale než proběhly všechny formality kolem prodeje, uplynuly další 2 měsíce. Dopadlo to nakonec tak, že jsme do nového stěhovali až po 6měsících bydlení u babičky - koncem října. Napotřetí jsme stěhování zvládli levou zadní líp než profesionálové. V novém domě jsme se po 10měsících bezdomovectví zabydleli raz dva, je mnohem lepší než měl být ten původní, asi to tak všechno mělo být. Já jen doufám, že už máme od stěhování navždycky pokoj.

  superkarma: 0 05.09.2008, 14:14:59
 5. avatar
  [57] oalison [*]

  Teda sorry autorovi článku, ale když se plánuju stěhovat nezačínám s balením v den odjezdu, jen pár hodin před tím než dorazí stěhováci, když jsem se stěhovala já, už týden dopředu jsem měla roztříděné věci, vyházené nepotřebné a rozbaleno bylo jen nejnutnější...

  superkarma: 0 05.09.2008, 13:05:06
 6. avatar
  [56] OlgaMarie [*]

  Meander: Když jsem po tátovi kdysi chtěla nějaké peníze, tak jenom "nemám, nemám, kde bych je vzal" a ségra postupně rozklízí po tátovi knihy a ony z nějaké občas zaprší. Alespoň se dá tipnout, kam dočetl.

  superkarma: 0 05.09.2008, 12:45:08
 7. [55] gentiana [*]

  Ťapina: Jo. Teda, tu nemáme, ale až budu bohatá, tak si ji koupím:D

  Máti má dva nebo tři kredence starožitného porcelánu. Má strašně velký dům a její momentální problém je, že ji ty hrnky začínají vylízat z regálů a že bude potřebovat další kredenc. (Ve dvou z těch tří byly původně knihy).

  A onehdy jsem našla v knize Staré čínské umění ve sbírkách NG Praha třicet kyperských liber. Ty mrchy už maj eura, myslím:D

  Vyházela jsem asi sto pytlů čehosi. Ovšem, nic cenného tam nebylo, spíš různé staré hadry, knihy ukradené v Ikei, které si klidně ukradnu znova....
  Kdyby ovšem někdo chtěl svetry, tak těch mám jaksi několik navíc:D a není to nic, co bych byla ochotná prodat za pajcku na aukru.

  superkarma: 0 05.09.2008, 12:27:23
 8. [54] janana [*]

  to moje kamaradka stehovala babicku do jineho bydleni a za tyden si babicka vzpomnela, ze ve stare zehlicce (asi prvni republika), kterou odvezli na smetak je par desitek tisic, co si tam schovavala...tak sli hledat... a ejhle..zehlicku nasli!!!, ale tisicovky nikde...ty totiz pak byli ukryte uplne nekde jinde, na coz si babicka pak vzpomnela...Neni nad Kvetu Fialovou v Účastnících zájezdu...na ně se opravdu nejde zlobit:-)

  superkarma: 0 05.09.2008, 12:14:14
 9. avatar
  [53] Meander [*]

  Ťapina: Jojo, a bylo jich prý mnoho.

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:57:59
 10. avatar
  [52] Ťapina [*]

  Meander: Byly aspoň ještě platné? My jsme našli několik tisíc v knížce. Ale všechny knížky kvůli tomu fakt prohlížet nebudeme

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:55:01
 11. avatar
  [51] Meander [*]

  A taky jsme našli mosaznou bustu Stalina

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:52:39
 12. avatar
  [50] Meander [*]

  Ťapina: Je to strašný A představ si, že když V. vyklízel byt po babiče, našel čirou náhodou pod voskovým papírem na policích v kredenci poschovávané tisícovky

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:52:03
 13. avatar
  [49] Ťapina [*]

  A pro gentianu: Jestli tam nějaká váza má cenu 40 000,- a doteď ji nikdo nerozbil, tak nám, nám je to momentálně jedno Nevíme, jestli je něco z těch dekoračních pičičand v sekretáři cenné a u každého kusu jednotlivě to fakt zjišťovat nemůžeme.

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:51:06
 14. avatar
  [48] Ťapina [*]

  Meander: Nejhorší je, že ten plný byt je taky plný překvapení, všechno musíme probírat osobně a pečlivě, protože jsou tam perly jako - krabička, v ní výstřižky z časopisů o hubnutí, deset let stará účtenka, kancelářské svorky, nekompletní propiska a zlaté náušnice. Je to strašný, strašný, strašný.

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:49:41
 15. avatar
  [47] Solei [*]

  teď zrovna se organizuje nákup skříně s nástavcem do babiččina bytu. Vyklízí pro nás jednu místnost a samozřejmě, že se s některými věcmi nechce rozloučit - například s povlečením, které dostala do výbavy když se vdávala. Když já si uvědomím, že za cenu té skříně mám několikero nového luxusního povlečení tak mě omejvaj. Bude sranda až se někdo ty poskládané babiččiny cejchy někdo pokusi rozrovnat a zjistí, že se v ohybech rozlámaly a že nemá smysl to sešívat protože jsou o 20 cm kratší než postele. Jen se děsím toho, že by někdo mohl přijít s nápadem prostě to přešít

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:47:13
 16. avatar
  [46] Meander [*]

  Ťapina: My na to měli partu cikánů z vedlejšího baráku. To největší ZLO napytlovali a nejspíš rozdali příbuzným. Ohavný nábytek jsme naskládali na dvůr. Za chvíli byl pryč

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:46:25
 17. avatar
  [45] Solei [*]

  Ťapina: vsadím se, že jste vyhodili něco co určitě bezpodmínečně potřebuju

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:44:24
 18. avatar
  [44] Meander [*]

  Ťapina: Na aukru prodáš naprosto cokoliv

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:41:02
 19. avatar
  [43] Ťapina [*]

  Solei: Mám vyselektovanou krabici věcí, která půjde na aukro, ale na tu jsme už dobrých deset 150l pytlů odvezli do ekodvora, protože musely pryč HNED, aby bylo aspoň kam postavit skříň na ten zbytek Stěhování z plnýho do plnýho je nejhorší, co může být.

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:40:57
 20. avatar
  [42] Meander [*]

  Všechno by se dalo, kdyby se člověk stěhoval do bytu prázdného a hotového. Nikoliv na staveniště s archivním nábytkem, který váží tunu, je prvorepublikově bytelný a vy jste si mysleli, že si ho budete chtít nechat, dokud jste si neuvědomili, že je fakt hnusný A rozbít nejde, takovou sílu nikdo nemá

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:40:31
 21. avatar
  [41] Solei [*]

  Ťapina: vyfoť to, prodám ti to přes aukro

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:36:29
 22. avatar
  [40] Ťapina [*]

  gentiana: A v bytě s tolika cennýma věcma se dá taky i bydlet? Já teda ke křehkým věcem přistupovala tak, že když se něco rozbije, jenom dobře, nebude těch zasr... krámů tolik. Stejně toho musíme dvě třetiny vyházet, rozdat nebo prodat, cenné necenné, všechno se do jednoho bytu prostě nevejde.

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:32:06
 23. avatar
  [38] shb [*]

  gentiana: dobrej návod
  jen bych dodala že kytky jsem si vždy odvezla sama den předem a opravdové cennosti jsem taky vždy pěčlivě balila a příslušné krabice řádně označila a případně nedala z ruky...
  jo a ještě je dobrá sršťovací fólie - tou lze zabalit šuplíky i s obsahem- a nemusí se vyklízet

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:17:43
 24. avatar
  [37] shb [*]

  tak protože jsem se stěhovala prakticky 1x ročně tak jsem si dost zvykla a nějaké ty ztráty za pochodu jsem už brala s nadhledem...ale jinak to říká hodně lidí, že je lepší vyhořet to si ale nemyslím ale i třeba ti co byli vyplavení taky vždy tvrdili, že je lepší vyhořet a začít zgruntu nanovo
  jo a taky aspoň den předem sbalit věci a v den stěhování pouze přemístit

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:13:18
 25. avatar
  [36] Pentlička [*]

  Připadá mi divné začít balit v 6 ráno, když se v 11 stěhuju. Asi jsem zcela neschopná, ale to bych nestihla. My se balili vždycky několik dní dopředu.

  superkarma: 0 05.09.2008, 11:07:22
 26. [35] Tini [*]

  Evikus: Tak ponozky me tedy nenapadly

  gentiana: Krasny navod Jeste ze me stehovani v blizke dobe neceka A jestli, muj pritel je tak sikovnej, ze se nemusim niceho rozbityho ani znicenyho bat!!!
  A to ze tady je stehovani velika sranda...v domech v centru a ve starsich domech jsou schody tak uzke, ze se neda stehovat a stehuje se pres okna

  superkarma: 0 05.09.2008, 10:54:23
 27. [34] gentiana [*]

  (1) Nepoužívat stěhováky. Používat otce s Transitem nebo tak někoho, kdo ovšem OVĚŘENĚ není líný ksindl (díky, tati).
  (2) NE!!!!!!! noviny. Až se vám rozbije váza od Alvara Aalta za 40 tisíc, protože vám bylo líno dát pár korun za bublinkovou fólii, bude pozdě. Do novin se balí příbory, boty atp. Vím,co říkám, moje rodina má jakousi dědičnou slabost pro porcelán a sklo.
  (3) Každá, zdůrazňuji, každá křehká a cenná věc má vlastní krabičku. Ve které je zabalená v bublinkové fólii nebo dřevité vlně. Pochopitelně nemám na mysli reklamní hrnky na kafe. Krabičky se naskládají do krabice nebo bedny a proloží čímkoli, aby neposkakovaly. Velké a zřetelné označení Křehké je více než na místě.
  (4) Do bublinkové fólie, molitanu nebo něčeho takového je vhodné zabalit i cenný nábytek. Pokud vám víc vadí, že se vám budou sousedi posmívat, že balíte almaru, než to, že vám někdo roztluče intarzované dveře, nezasloužíte lítost.
  (5) Věci,které budete potřebovat brzy, se balí zvlášť a ukládají na vršek hromady. Rozmyslete si, jestli opravdu budete potřebovat kartáček na zuby a mýdlo, nebo italský slovník. Tohle není samozžřejmá věc - spíš se mně osobně stane, že nutně potřebuju perlit znalostma a méně záleží na tom, že trošičku touchnu a mám mastné vlasy.

  Aby bylo jasno, mám teď v garáži hromadu pytlů a krabic a netuším, kde co je a co s tím udělám.

  superkarma: 0 05.09.2008, 10:47:30
 28. avatar
  [33] femme [*]

  ze stěhování mám odjakživa husinu

  superkarma: 0 05.09.2008, 10:42:05
 29. avatar
  [32] Evikus [*]

  Ťapina: No my těch sklenic zase tolik nemáme, na víno 12 ks a na pití 12 ks, takže to bylo hned
  Když mi došly noviny balila jsem je do teplých ponožek

  superkarma: 0 05.09.2008, 10:37:33
 30. avatar
  [31] Solei [*]

  kareta: jo sranda musí bejt, a že u nás ještě veselo bude
  vidím ve stěhování k babičce jedno pozitivum, už 4 roky vlastním nádherný flaušák, který visí u mamky protože teď ho nemám kam pověsit. Aspoň ho začnu nosit. Včera jsem už koukala na klobouk, který by k němu ladil.

  superkarma: 0 05.09.2008, 10:31:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme