.

Příspěvek mimo téma: Práce je jen pro vyvolené

Novinky

Příspěvek mimo téma: Práce je jen pro vyvolené

Odhlédněme na moment od sexuálního tématu. V příspěvku čtenářky Niki si můžete přečíst o nešťastlivcích, kteří mají všechny předpoklady dělat ráci snů, jen o ně nemají firmy zájem...

Téma dne je sice o sexuálních neshodách, ale mnoho přípěvků nechodí. Vzhledem k vyhlášené nickové anonymitě soudím, že má většina čtenářek magazínu harmonický sex, což je skvělá zpráv! Zařazuji tedy příspěvek, který dorazil mimo dnešní téma. Zaslala ho čtenářka Niki a jde o lament nad pracovními pohovory...


Sakra, a co takhle dát šanci ostatním.
Nemůžu si pomoct a chce to ze mě ven.

Znáte to, jdi si za svým cílem, každý svého štěstí strůjce, když se chce všechno jde, stačí chtít a svět budeš mít na dlani. Jako malá jsem těmhle slovům věřila asi jako na hvězdy, které padají a splní přání, stejně jako na Ježíška (i když to mi došlo celkem brzy- jedna návštěva komory a ejhle Ježíšek byl tatam). Další blbost, ale to zřejmě už víte. Zkrátka blbost, blbost, blbost a zase blbost. Kdyby blbost měla prsa, tak má desítky +. Copak by Vám chutnala káva, bez té hnědé sypké směsi? Bavila by Vás kniha bez písmen? Bavil by Vás oblíbený seriál bez oblíbeného herce? Ano správně, všechno se navzájem doplňuje a když hraje někdo takovou hru, musí být na to nejméně dva. Někdo mi totiž zřejmě zapomněl říct to hlavní. Aby se sny vyplnily, člověk potřebuje ŠTĚSTÍ... a v této době zatraceně nutnou dávku štěstí. A to mě irituje.
Naďa. Krásná tmavovláska s hnědýma očima a upřímným pohledem. Miluje svět kolem sebe. Tedy svět. Myslím tím miluje ten výhled na něj. A miluje svůj foťák. Její fotky jsou dechberoucí. Je to přesně typ fotek při kterých se pousmějete nebo zamračíte, také zasníte, ale hlavně nad nimi přemýšlíte. Holka jedna šikovná, zkrátka to má v oku, či hledáčku? Opravdu Vás ty fotky na chvilku dostanou, jako scéna z filmu, knihy. (On ji bere do náruče. Přitom nervózně zakmitá víčky, bojí se, že ji vyleká, ale ona jen sleduje jeho výraz. Pomalu se naklání a rukou jí upraví zlobivý pramínek vlasů, který si pohrává v jejím obličeji. Pohladí ji po načervenalé tváři. Vůbec si není jistý tím, co dělá, připadá si jako by to bylo poprvé. Ale to není, takových zářezů má fůru, ale přeci, s ní to bylo tak jiné. Naklonil se, až byli jeho rty těsně před jejími. Zadíval se jí do očí a viděl vyděšenost, ale zároveň touhu. Touhu po něm. Jejich dech se zpomalil, rty se spojily a bla bla bla, vždyť to znáte. Nebo. Mokrým kapesníkem, utírá jí z čela pot. Jenom se lehce, potichu nadechla. Nevěděl, co má dělat. Panikaří. Panikaří. Nemůže o ni přijít, ne teď a ne takhle. Musí něco udělat, ale co? Doktor už to odpískal, ale on to nechce vzdát. Pomalu se nakloní a jemně jí políbí na studené, upocené čelo, tak aby jí neublížil. V té chvíli ucítil její dotek. Bolestně uchopila jeho ruku a zadívala se tím nejmírumilovnějším výrazem, jaký kdy viděl. Zlomila ho. Zlomil sám sebe. Slzy mu proudem tekly a nedaly se zastavit. Opět začínal panikařit, tušil co přijde, ale nebyl připravený, nikdy by nebyl. Bolestně se pousmála a pomalým tichým hlasem řekla „budu se dívat, tak mi nedělej ostudu“. Další přívalová vlna protekla jeho tváří. Nechtěl jí pustit z očí, chtěl s ní být každou minutu, sekundu, jak jen to šlo. „Miluju tě“ řekla naposledy a pak už jí jen ruka klesla..) Vím přirovnání trošku zvláštní, ale i tak se to dá říct.. Zkrátka Vás zaujmou.
„Máte nějaké zkušenosti?“ ptá se bez zájmu týpek, který má na sobě kostkovanou košili se sepnutými dlouhými vlasy gumičkou. „Bohužel nemám, ale strašně mě to baví“ řekne Naďa zapáleným hlasem. „Je Vám už docela dost, to jste neměla nikde možnost si nějaké udělat“ řekne už s mírným opovržením. „Neměla, zálibu jsem v tom našla až teď,“ opáčí Naďa. „Dobře, tak mi se Vám ozvem..“ Týpek potřese rukou a někdo už ťuká na dveře. „A dobrý den pane X, na Vás jsem čekal, Vaše zkušenosti jsou výborné, posaďte se,“ rozzáří se a Naďu div nevykopne ze dveří. Připadá si jako spálené maso v extra zeleninovém bio salátu.

Anna. Ani vysoká ani malá. Hnědoočka s nádechem zelené s blonďatými vlasy. Milá, upřímná s bujnou fantazií a s barvitým jazýčkem, tedy jen v případě pokud má po ruce tužku a papír, nebo aspoň noťas. Hold, jde se s dobou. Ano, její sen je být redaktorkou. Několikrát se o to již pokusila, ale narazila jako opilec do lampy. Jo, jo, opět to není zrovna hezké přirovnání, ale když se nad tím zamyslíte, není to zas tak mimo. Jen se zamyslete. Opilec je ona (a vlastně každý druhý či třetí?), opilá představami s nálepkou „má budoucnost bude skvělá“. Motá se, fantazíruje a je příjemně naladěná na pohovor snů, plná očekávání a vzrušení. „Třeba to konečně vyjde a bude to ono,“ vkrádá se jí myšlenka do hlavy, jako Jack Sparow na svou Černou perlu. Bum. Rána. Hnusná, rezavá, stará lampa - realita. Zvedá se ze země. Pár lidí jí okřikne „prober se z tý diskotéky, blbko.“ A s úsměvem, který jí před chvílí plápolal na tváři si pohrává sám pekelník. Dává jí jasně najevo „Jo holka, naletělas mi, sbal si šáteček.“
... „Děkuji za pohovor. Ráda jsem Vás poznala, ale my hledáme někoho více adekvátního.“ Rozloučí se sympatická slečna, zřejmě mladšího věku. Což ji mírně čílí.

Petra. Jak ta holka je krásná. Tmavovlasá, hnědooká, tak akorát štíhlá, ale ne zas moc. Nádherná holka, opravdu. Make up je její nepřítel a vůbec všelijaké náhražky přírody taky. Ale víte co? I tak se za ní každý otočí, každý pokoukne a sem tam se uculí. Což se mi moc líbí. Veřejně se přiznávám občas i dokonce zažárlím, ale to asi na všechny, které jsem popsala. Petra je stydlivka. Jako modelka, herečka by se v klidu uživila (jo i herečka. Můj pes, který má dokonale nacvičeného mrtvého brouka je proti ní hadr. Vím, opět hrozné přirovnání, ale to byla první věc, co mě napadla). Trochu Vám jí přirovnám k Petře Němcové z Karviné. Nejsou si podobné, ale i tak je mám propojený. Krásné, laskavé, nenáročné, spontánní s krásným úsměvem a čistým srdcem... Jak jsem se již zmínila, Petra je stydlivka, radši bude snít o vzrušující práci, než aby to párkrát zkusila. Ale nedivím se, já jsem také stejná. Také bych brala, kdyby mi všechno spadlo jen tak do klína. Nicméně tak to bohužel nechodí. Občas si připadám, jako postavička z animáku, která se snaží schovat za nejužší strom a ejhle ono to funguje, tedy v animáku. Ale zpět k Peťe. Předpoklady má už teď patřičné, jen jí chybí dávka odvahy. Možná, že kdyby to zkusila, konečně by jsme se dostali k tolik kýženému happy endu se závěrečnými titulky a razítkem „Bereme Vás“. Ale tak to prostě nechodí.

Takových případů znám samozřejmě spousty. A nejedná se jen o hezké slečny. Další má kamarádka, vzhled nic moc, ale prokrista co ona dokáže s kytkami je do nebe volající. Byť tak nevypadá, když váže kytky připomíná mi tu holčinu z televize. Jak ona se jmenovala? Už vím, Rosalinda, jestli se nepletu. Honza.. machr přes počítače. Není nic, co by nedal do kupy a s čím by si neporadil. Leonardo DiKapr by si ve filmu Chyť mě, když to dokážeš, mnul ústa. Martin a jeho vymazlené webové stránky, i profík by mu mohl říkat veličenstvo. No zkrátka spousta nadání a nadšení skončí u jedné věty „máte zkušenosti?“ Konečná. Předem chci jen přivést na správnou míru, všichni jsou věku 27+ a všichni mají práci, ale ne tu, kterou by považovali za práci snů. Máma mi sice stále říká, že jsem mládě, ale na tyhle věci jsem vážně už stará. Znáte to, padne 18tka a představy budoucnosti jsou typu, co nejrychleji se odstěhovat, najít si světáckou práci, druhou polovičku a zábavo alias živote pojď do mé náruče.. aaaaaa bum, lampa.

Jedna věc je práce snů, druhá výplata. Vždycky jsem měla priority nastavené tak, jak jsem si myslela, že to opravdu funguje. Zdraví, má rodina, láska, peníze. Nicméně, lampa se nejednou objevila i přede mnou a donutila mne tyto priority přehodnotit. Zdraví, peníze, bydlení, moje rodina, peníze, peníze a na nějakou utopickou lásku už kašlu. Stejně jsou všichni chlapi vesměs stejní. Ale to patří zas jinam.

A vůbec irituje mě toho víc. Od cvičených opic při pohovoru, na kterém na Vás všichni koukají jak na rybičky v akvárku, když už jen stačí zaťukat na sklo, až po nároky, zkušenosti a směšné platy, které nabízí. Vím, je to ohrané, ale copak by firma fungovala bez zaměstnanců nižších pozic? Nejsou právě oni ti klíčoví. Copak by jste šli do práce (jasně, že šli, museli by jste, ale šli rádi?), když by na Vás koukali pavučiny, přes okna by nešlo vidět, všude samý prach, s prkénkem na toaletě, co dlouho nevidělo dezinfekci natož toaleťák? Kdopak to dělá, kdopak za to může? Ano, uklízečky. Copak by jste šli do krámu, kdy na Vás kouká nonstop jedna protivná prodavačka za druhou? Copak by vůbec fungoval krám bez prodavaček? Bar bez číšníků? Kuchyně bez kuchaře? Doufám, že víte nebo aspoň tušíte, co tím „básník“ chce říct. Proč ty v podstatě nejdůležitější funkce, bez kterých by opravdu firma nebyla, jsou tak mizerně placený?! Dyť právě oni živí firmu, ne firma je (i když v reálu to je jinak). Bez nich by firma byla ztracená. Stejně jako administrativní pracovnice, šéf kolikrát pomalu ani neví, jak zapnout počítač natož neví, jak by si poradil s běžnou prací adminy. A jsou tu samozřejmě i další a další a další zaměstnání. Copak na všechno člověk potřebuje zkušenosti? Místo toho, aby byli rádi, že je člověk ničím nezkažený a můžou si ho zkazit dle obrazu svého, dávají přednost někomu, kdo toho má hodně za sebou, a pak zároveň nadávají, že si to dělá po svém. V tom, aby se čert vyznal. Samozřejmě, nechci tím říct, že by měli brát každého a už vůbec nechci iritovat ty co dlouhou a tvrdou prací nabyly zkušenost. Ale jestli to tak vyznělo, tak se omlouvám. V žádném případě jsem tím nechtěla říct, že z těch plodných zkušenostmi nabytých jedinců by se měli stát druhořadí. Chyba lávky, tak to vážně není. To ani náhodou. Jen bych si přála, aby i ti ostatní dostali upřímnou šanci, nebo aby se alespoň na jejich práci někdo podíval.

Právě jsem se přistihla, jak mě téma zkušenosti zahání ke dveřím s nápisem „politika“, přešlapuju, ale držím, neotevírám dveře a ani nebudu. Při otevření těchto dveří by jsem musela zároveň otevřít šuplík a vytáhnout slovník nemilých slov od 18let dostupný. Oni a zkušenosti? Pche.. Ano, přiznávám se, nakoukla jsem, ale zas zavírám.

Končím.. apropos, ani jsem si nevšimla, kolik toho ze mě vypadlo, tak jestli někdo vydržel do konce, děkuji a zároveň gratuluji:o)

PS: za případné spisovné chyby se omlouvám, nebrala jsem to jako slohovku a má čeština není dokonalá. Vše to ze mě tak nějak vypadlo za chodu:o)

Mějte krásný den bez rezavých, hnusných a snů kazících lamp:o)

Niki (casspy)

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou redakce.

Téma dne 22. 2. 2013: Neshody v sexu

 • Máte s partnerem nějakou milostnou, nebo i sexuální neshodu?
 • Je něco, co dělá při milování a vy to nemusíte? Nebo vyžaduje praktiky, které nechcete?
 • A co z opačného pohledu, nemá váš partner rád v sexu něco, co vás naopak děsně bere?
 • Bavíte se o takových věcech otevřeně, nebo si je neříkáte?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 22.2.2013 do 15.00 hodin. Protože jde o citlivé téma, vyhlašuji možnou nickovou anonymitu, v takovém případě podepište příspěvek slovem Anonym a do závorky pod tento podpis napište svůj nick, který nebude zveřejněn (slouží jen pro případ získání dárku). Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, totiž deskové hry Hříšná Jenga od Albi.

jenga

   
22.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [30] Vivian [*]

  OMG, ty jsi grafomanka... Nauč se efektivnějšímu vyjadřování, takhle rozpatlat jednu myšlenku, to svět neviděl... Sml79

  Jinak Rikina (12) to vystihla. 

  Pro práci snů musíš makat, makat, makat, hlavně na sobě. A věřit si (jak ti má věřit jiný, když si nevěříš ty sama?) A nehodit flintu do žita, když si z tebe někde hned nesednou na prdel.

  superkarma: 0 08.03.2013, 01:08:20
 2. [29] ova9 [*]

  nezamestnanost-bez komentare.......chytří vzdělaní lidé se na kvalifikovana místa nedostanou, protoze to ti "chytrejsí "neumožní, aby je nahodou tkzv. neprevalcovali

  superkarma: 0 05.03.2013, 17:48:26
 3. [28] Trefa [*]

  Trefa:prace je velmi malo,a stale se mluvi ze mladi lide spatne ziskavaji praci.

  superkarma: 0 24.02.2013, 15:43:50
 4. [27] svatava70 [*]

  zcela s Vámi souhlasímSml67

  superkarma: 0 23.02.2013, 18:58:45
 5. avatar
  [26] v.poho [*]

  Pentlička — #23 Zrovna na FÚ se test znalostí dělal už před 20. lety. Tehdy to teda bylo naprosto nezvyklé.

  Dneska je to některé pozice (třeba zrovna právě na účetní) na běžný standard a já si myslím, že to tak je naprosto v pořádku, oddělí se zrno od plev už v prvním kole a kdo nezná řemeslo, do dalšího kola neprojde. Pak už je to o štěstí, o osobních sypatiích atd....

  No a aby šel na FÚ pracovat někdo, kdo neví nic o daních, tak to snad jako nemůže myslet nikdo vážněSml31.

  superkarma: 1 22.02.2013, 22:14:07
 6. [25] free [*]

  No jo, rozumím co píše Rikina, jenomže když vás ujišťují, že máte skvělou kvalifikaci a pozvou vás v užším výběru k pohovoru, že se bude ale vybírat až příští týden kvůli prázdninám..... a za dva dny máte doma zamítnutí, tak co si o tom myslet.

  superkarma: 1 22.02.2013, 21:26:24
 7. avatar
  [24] ekleinovka [*]

  Rikina tu řekla snad všeSml67

  superkarma: 0 22.02.2013, 19:12:46
 8. avatar
  [23] Pentlička [*]

  Jojo, sice už nejsem mladá, spíše naopak bohužel, 8 let do důchodu, a nesháním už práci snů, z toho jsem vyrostla, sháním práci, kterou bych zvládla a která by mě uživila. Ale mám stejný problém, na pohovor mě většinou ani nepozvou ( z kapacitních důvodů, jak mi jednou napsali) a když pozvou, tak mě zkoušejí z toho, co bych se podle mého měla právě naučit až v té práci. Ačkoliv jsem pracoala téměř 30 let, takže zkušenosti nějaké snad mám, prostě neumím a neznám všechno. Te´d jsem zrovna dostala jednu pozvánku k výběrovému řízení na finanční úřad - písemný test znalostí! Nejradši bych tam ani nešla, na finančáku jsem nikdy nepracovala, takže mám smůlu. Ach jo...

  Líbí se mi, jak tady někdo píše o těch talentovaných a schopných, jenže já se cítím naprosto netalentovaná a neschopná. Mám kvůli tomu umřít hlady pod mostem?

  1. na komentář reaguje v.poho — #26
  superkarma: 1 22.02.2013, 17:10:15
 9. avatar
  [22] peetrax [*]

  Tak to je, taky hledám práci. Ale konkurence je obrovská. Třeba jsem byla na pohovoru na administrativní pozici (Brno) a došla mi odpověď, že mě nevybral, že jsem se umístila na 4. místě z 230. Sml80 Ale většinou se neozvou už ani kvůli tomu pohovoru, proto jednak přemýšlím, jak zvýšit svoje šance na trhu práce anebo o nějaké alternativě.

  superkarma: 0 22.02.2013, 16:20:56
 10. [21] olinka55555 [*]

  V podstatě souhlasím s tím, co napsala Rikina.

  Mám zkušenosti opačné s náborem zaměstnanců, většinou se jim nechtělo dělat, nebo byli neschopní a nebo měli o sobě hodně vysoké mínění a platové požadavky, které jsme, jako malá firma, nemohli splnit. A přemlouvat zaměstnance, aby pracovali mě taky přestalo bavit. Když jsme hledali prodavačku, byl neuvěřitelný problém sehnat někoho, kdo by se o obchod staral a nekradl.

  Ale je pravda, že s prací je to špatné a malé firmy často na zaměstnance nemají, protože odvody jsou hodně vysoké.

  superkarma: 0 22.02.2013, 15:11:56
 11. avatar
  [20] LudPa [*]

  Jejda, přečtu si to až zítra v klidu.

  superkarma: 0 22.02.2013, 14:59:02
 12. avatar
  [19] datura [*]

  Vydržela jsem dočíst a na to,abys našla bezva práci za ještě lepší plat ti stačí jeden kamarád na tom správném místě, potom už zkušenosti mít nemusíš, ale na tos už snad přišla taky, nebo ne ?? Sleduj dospělé děti našich politiků, herců a pod. ty tyhle problémy nemají, vždycky platilo a platit bude já na bráchu, brácha na mě.

  superkarma: 1 22.02.2013, 14:52:42
 13. [18] Roland [*]

  blesksoft — #14 Taky jsem si říkala, jestli už náhodou nepracujete, protože jsem Vás tu méně viděla.Držím palce, ať už taky konečně něco najdete (a i sobě).Sml16

  superkarma: 0 22.02.2013, 14:36:21
 14. [17] Roland [*]

  blesksoft — #14 Jsem na tom stejně, také 2 roky doma (a ještě trochu starší). Myslím, že se dost snažím, pořád se někam hlásím, ale ani mě nepozvou na VŘ, všude chtějí mladé. 2 moje kamarádky na na PC nevěděli, kde má UP stránky s inzeráty, ani nechodily tam kde se u nás ve městě dávají inzeráty, ale práci sehnaly, protože měly známé.

  superkarma: 0 22.02.2013, 14:35:06
 15. avatar
  [16] daska59 [*]

  Bohužel, ti mladí nemají praxi ( kde by ji taky vzali, když nedostanou příležitost ), ti trochu starší mají děti ( co kdyby náhodou marodily ), ti co mají 10 let do důchodu už jsou moc staří ( proboha koho to napadlo ). Někdy nechápu, co vlastně zaměstnavatelé chtějí.

  superkarma: 0 22.02.2013, 14:21:28
 16. [15] osko [*]

  Skvěle napsané, klobouk dolůSml59 já naprosto souhlasím. Sice mi už není 20, ani 30 .. , ale když občas vidím, jaký paka sedí za stolem a jak si ty paka ničeho neváží, berou všechno jako automatiku vytáčí mě to nebeských výšin a dorazí to zjištění, že ty paka jsou něčí kamarádi. Je hezké, když známí pomáhají, ale odsuď podsuď.

  Jak tady již někdo psal, není to dobou, bylo to, tak vždycky. Nicméně život je boj. A občas neveselý.

  superkarma: 0 22.02.2013, 13:34:40
 17. avatar
  [14] blesksoft [*]

  bohužel práce je málo a zájemců mnoho - jsem dva roky bez práce a všude jen slyším vybrali jsme vhodnějšího kandidáta (vybrali tu slečnu co si tykala s komisí) - dělala bych už jakoukoli práci, ale bohužel jsem stará (45) a dceru do školky (5)

  1. na komentář reaguje Roland — #17
  2. na komentář reaguje Roland — #18
  superkarma: 0 22.02.2013, 13:27:36
 18. avatar
  [13] margot [*]

  moc dlouhé, nesoustředěné a naivní. navíc v profesích redaktora, fotografa, i toho webmastera jsou zkušenosti poměrně dobře přístupnéSml80

  superkarma: 0 22.02.2013, 13:26:39
 19. [12] Rikina [*]

  Šmarjá, štěstí bylo potřeba vždycky. Sml80 To není dobou ani ničím jiným. Vždycky ti schopní a talentovaní potřebovali tu i drobnost, aby si jich někdo všimnul, nebo museli být dost razantní a vytrvalí, aby se prosadili i bez toho. Jo, je to těžké, ale on někdo říkal, že je život procházka rozesmátou Moskvou? Sml57 Tohle psal někdo, kdo je zklamán tím, že si svět před ním nesedl na zadek je proto, že je dotyčný mlád a nadšený. Práce snů... kdo z nás ji má, a komu z těch, co ji mají, spadla z nebe? Většina lidí si za takovou prací musela tvrdě jít, někdy i půl života, to nestačí přijít a říct "hele, jak jsem šikovná" - chytrých a šikovných lidí je totiž většina. Velká konkurence. Rovné šance taky nebyly nikdy - každý máme tu startovní čáru jinde, a někdo holt musí vyvinout víc úsilí, když chce do předních pozic. Případně se smířit s tím, že může někdo být i lepší. Sml32 

  superkarma: 6 22.02.2013, 13:13:57
 20. avatar
  [11] marianaant [*]

  Myslím si, že bylo lepší když byla pracovní povinnost. To měl práci každý, byla doba blbá, ale toto byla výhoda.

  superkarma: 2 22.02.2013, 13:12:26
 21. avatar
  [10] Jindriska8 [*]

  Práce je málo ,je špatná doba.Sml15

  superkarma: 0 22.02.2013, 12:53:59
 22. avatar
  [9] tajnostii [*]

  Jéjej to je dlouhéSml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 22.02.2013, 12:45:29
 23. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  Upovídaná jsi pěkně, má to hlavu, patu, ... hledám obchoďačku. Vážně.

  superkarma: 0 22.02.2013, 12:44:16
 24. avatar
  [7] Žofie [*]

  Čekala jsem sex...  a zatím samá práce... a dlouhá Sml22

  superkarma: 0 22.02.2013, 12:34:06
 25. avatar
  [6] macasev [*]

  Jestli ono to nebude tím, že dřív, když po škole člověk nastoupil(pracovat se ještě muselo)dostal ho na starost pracovník, který mu pomohl, poradil a zároveň na něj lehce dohlížel. Dnes je to jinak, všichni chtějí někoho o koho se nemusejí starat, protože na to nemají čas. Čas jsou peníze. Já pokud v práci dostanu za krk nějakýho mlaďase, můžu přijít klidně o několik tisíc, protože místo abych makala, budu mu všechno vysvětlovat. 

  Je to blbě nastavený ,ale co s tímSml80. Práce se dnes shání přes známý(o znalosti zas až tak nejde) a kdo je nemá, má smůluSml31Sml15

  superkarma: 0 22.02.2013, 12:16:16
 26. avatar
  [5] Hanula [*]

  Sml16trochu se v tom ztrácím....

  superkarma: 0 22.02.2013, 12:10:50
 27. avatar
  [4] čurda [*]

  na mě moooc dlouhéSml15

  superkarma: 0 22.02.2013, 12:07:13
 28. avatar
  [3] dasena [*]

  tak to v dnešní době býváSml22

  superkarma: 0 22.02.2013, 12:03:52
 29. avatar
  [2] Milea [*]

  Ty jo, to bylo dloouhý...Nevím, chvíli mi to připadalo, že je to lesbická zpověď, poté až o práci:)

  Práci snů...to ani nemám představu, co to vlastně je. Mě ta, co mám vyhovuje, protože ji dělám z domu, prostě ji mohu dělat z jakéhokoliv pc na světě. Jen potřebuji pc a net. Ale ta finanční stránka není vysněná!:((Sml73

  superkarma: 0 22.02.2013, 12:03:12
 30. [1] rendac [*]

  hmm klobouk dolu Sml59

  superkarma: 0 22.02.2013, 11:58:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme