Domácnost

Přispějí nám na nájem?


Pomoc v nadcházející ekonomické krizi se chystá poskytnout ministerstvo pro místní rozvoj. Sociálně slabším lidem chce pomoci s placením nákladů na bydlení.

Ministerstvo proto připravuj návrh, podle kterého by tito lidé platili tržní nájem jen do určité výše svého příjmu. Menší část by pak za ně majiteli domu doplatil stát. Pomoc by směřovala jen do konkrétních měst, která by ji pro své obyvatele potřebovala, a majitelé domů by museli souhlasit s výší nájmu určenou státem.

Úřad zároveň počítá s prodloužením deregulace nájemného až do roku 2012.

„Plošné vyplácení sociálních příspěvků na bydlení v době prudkých výkyvů nájemného nezajistí pomoc těm nejpotřebnějším. Připravujeme proto nový nástroj, jak lidi motivovat a zároveň jim zajistit důstojné bydlení do doby, než budou schopni platit si nájem sami,“ řekl ředitel odboru bytové politiky ministerstva pro místní rozvoj Pavel Rakouš.

Ministerstvo plánuje, že by se nájem doplácel přímo majitelům domů, kteří by se dohodli se státem, že nechají ve svých domech bydlet sociálně slabší občany. Podle Rakouše by bylo přesně určeno, jací lidé a s jakou výší příjmů mají na příspěvek na nájem nárok.

Konkrétní podobu připravovaného plánu ministerstvo zatím zveřejnit nechce. Plánuje ho jen jako opatření na několik let, dokud by se zcela nevyrovnala situace mezi tržním a deregulovaným nájmem.

Obáváte se strašáka“ ekonomické krize, nebo jste dobří hospodáři a jste do budoucna spolehlivě zajištění? Pocítili jste dopad krize na rozpočet vaší domácnosti? Které z dřívějších výdajů jste už byli nuceni omezit?

   
23.02.2009 - Dům a byt - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [7] Sixty [*]

  maje:
  Ještě bych dodala, že musíme doufat, že nám nepřizpůsobiví všech barev, co žijí z našich daní, aspoň umožní v noci v klidu spát, abychom mohli na ně dělat .

  superkarma: 0 23.02.2009, 22:45:30
 2. [6] xenie [*]

  Omlouvam se za dotaz mimo, ale akutne shanim misu kudlackovou, poslala jsem ji i vzkaz, pokud na ni nekd enatrefite reknete ji to prosim moc, je to hodne dulezite... dekuji, jdu ji hledat dal...

  superkarma: 0 23.02.2009, 21:28:39
 3. avatar
  [5] idiska [*]

  maje: není co dodat

  superkarma: 0 23.02.2009, 21:16:11
 4. avatar
  [4] Louisa [*]

  maje: ano, tak to je.
  Asi by se ta pomoc měla vztahovat pouze na lidi, kteří kvůli krizi přišli o práci. Ti co nikdy nepracovali žijí stále stejně, nebo ne?

  superkarma: 0 23.02.2009, 16:23:53
 5. avatar
  [3] majazd [*]

  maje: krásně,pravdivě a stručně řečeno,máš 1.

  superkarma: 0 23.02.2009, 15:27:46
 6. avatar
  [2] Mipe [*]

  maje: 100% souhlas

  superkarma: 0 23.02.2009, 15:12:11
 7. avatar
  [1] maje [*]

  a je to tu opět. černí - jako sociálně slabší občané - budou mít hezké, čisté byty - samozřejmě jen chvilku, protože za chvíli budou byty vybydlené, parkety spálené, okna vytlučená,.. a slušní lidé nebudou mít nárok. ale přejme jim to, jsou tu menšina, bílí se jim nechtějí přizpůsobovat, dokonce po nich chtějí, aby chodili do práce, děti do škol, aby se myli a platili složenky,.. jsme rasisti netolerantní bez špetky pochopení. jdu radši opět pracovat, abych měla z čeho odvést daně, aby se jim tady žilo dobře.

  superkarma: 0 23.02.2009, 13:42:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme