Bulvár

Přišli o střechu nad hlavou a ideály

Jak dopadlo první bydlení další čtenářce s nickem Bohuša, se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme.

Milá redakce, na naše první společné bydlení jsem se nesmírně těšila. Ihned po svatbě jsem se stěhovala k manželovi, kde jsme si v domě jeho rodičů začali budovat podkrovní byt. Zatím jsme bydleli v jedné místnosti, což nám stačilo. Děti jsme ještě neměli a tak jsme se s velkým životním optimismem vrhli do díla.

Aby naše bydlení bylo co nejrychlejší, vzali jsme si úvěr a už jsme plánovali, kolik dětí si v tom našem hnízdečku lásky pořídíme. Když se naše dílo blížilo ke konci, nastaly problémy, plížily se nenápadně, občas tchýně proti mě švihla bičem, ale já to v zápalu zamilovanosti přehlížela. Ale časem se situace vyhrotila tak, že naše královna(matka) dala manželovi na výběr: Buďˇ ona,milující matka, nebo já, neschopná děvečka, se kterou nikdy štastný nebude...vybral si mě,ale na úkor toho, že jsem přišli o všechno...nic jsme na sebe přepsané neměli ,a tak ze dne na den jsme přišli o střechu nad hlavou a ideály...

S holým zadkem a dluhama jsme se vrátili k mým rodičům, bylo to sice náročné, ale naši nás v tom nenechali. K tomu ještě manžel přišel o práci, dělal totiž se svým nevlastním otcem, a matka se postarala i o to, aby synáček přišel i o práci. Časem jsme se z toho dostali, vybudovali si nové bydlení a toužili po miminku, což nám nebylo souzeno (z čehož měla největší radost zase jen tchýně). Synovi se vysmívala, co že si to vzal za "NEPLODNOU CHUDĚRU", která mu ani dítě nedá!

Radost jsme ji překazili, sice až za osm dlouhých let...narodila se nám totiž krásná holčička (dalo to sice hodně práce a taky peněz), ale výsledek stál za to...pak přišla další dcera a za tři roky kluk jako buk. A co babička našich dětí? Ač bydlíme v jedné vesnici, dodnes děti nepohladila, nepolíbila a dnes, když jsme šli celá naše pětičlenná rodinka na procházku, jsme ji potkali. A když nás uviděla, přešla na druhý chodník...a já se přiznám, že mě to ani nemrzí!

P.S. A co víc, když šel nedávno manžel nakupovat, narazil na ni v obchodě, kde ho obsluhovala a slušně se ho zeptala? PANE, CO SI PŘEJETE????

Když matka vyká vlastnímu synovi, je to zajímavé, co vy na to?

Krásný den přeje Bohuša

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Zapomněla jste nám napsat, jestli stále bydlíte u vašich rodičů, nebo jste svoje bydlení nějak vyřešili.

Jak vzpomínáte na své první bydlení vy, milé ženy-in? Bylo stejně strastiplné jako u čtenářky Bohuši, nebo na ně vzpomínáte s láskou? Bydlíte v něm dodnes, nebo už máte jiné hnízdečko? Napište nám

redakce@zena-in.cz

 

   
04.08.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [13] bohuša [*]

  Proč přejde na druhý chodník? Tak to je jednoduché...v telefonu je hrdinka největší!

  Ona chce jedině stresovat,proto to dělá! Dluží nám prachy,tak osobně se bojí,že by jsme je chtěly,ale na prachy jí KAŠLU,jsem ráda,že mám od ní POKOJ!

  superkarma: 0 04.08.2010, 15:00:18
 2. avatar
  [12] Žábina [*]

  haluška — #7 Sml79Sml79

  superkarma: 0 04.08.2010, 12:08:03
 3. avatar
  [11] Žábina [*]

  bohuša — #5 právní nárok? a proč tedy přejde na druhý chodník, když vás má potkat??

  superkarma: 0 04.08.2010, 12:07:47
 4. avatar
  [10] enka1 [*]

  haluška — #9 Z Budějc. Českých

  superkarma: 0 04.08.2010, 11:58:50
 5. avatar
  [9] haluška [*]

  enka1 — #8 Vzdialenosť je predsa nepodstatná. A z ktorého kúta že si?

  1. na komentář reaguje enka1 — #10
  superkarma: 0 04.08.2010, 11:55:25
 6. avatar
  [8] enka1 [*]

  haluška — #7 Klidně ale bydlím daleko

  1. na komentář reaguje haluška — #9
  superkarma: 0 04.08.2010, 11:47:05
 7. avatar
  [7] haluška [*]

  bohuša — #5 nie si sama. Ja mám to samé, len bledomodrom. Oná babička je moja vlastná mama. Nevie sa akosi preniesť cez to, ža namiesto vyplakávania, že nemám na to či ono, som zbalila rodinu aj našich päť slivák a šli sme hľadať nový domov tam, kde majú záujem o prácu z našich rúk a dovolia nám dôstojne žiť a zarábať si na živobytie  Za túto novú šancu Vám všetkým v Česku ďakujem. Prišla som o mamu, to bolí, pretože sa cítim ako sirota žijúcich rodičov, ale horšie je, že synovia prišli o babičku. A preto sa pýtam: Nenájde sa tu medzi Vami babička na adoptovanie?

  1. na komentář reaguje enka1 — #8
  2. na komentář reaguje Žábina — #12
  superkarma: 0 04.08.2010, 11:41:51
 8. avatar
  [6] enka1 [*]

  Babičky jsou někdy děs.Osud vyvoleného vnoučete např.má můj syn. Naštěstí má zdravý rozum.

  superkarma: 0 04.08.2010, 10:52:26
 9. [5] bohuša [*]

  Holky díky za podporu...je sice škoda,že děti přišli o babičku,ale ještě taková perlička:

  Když se nám před rokem narodil syn tak se ozvala,manželovi zatelefonovala a stručně mu oznámila:"...JESTLI VÍME O TOM,ŽE MÁ PRÁVNÍ NÁROK NA VNOUČATA???"

  Manžel jí řekl,že ten nárok může uplatnit a od té doby se zase neozvala...!

  Místo aby se zeptala na zdraví dětí atd.,tak vyhrožuje...! Já už to ani neřeším,před lety jsem se stresovala jen když jsem ji uviděla a dnes je mě upřímně UKRADENÁ!

  1. na komentář reaguje haluška — #7
  2. na komentář reaguje Žábina — #11
  superkarma: 0 04.08.2010, 10:33:20
 10. [4] dadma [*]

  Přeji vše nejlepší at ti děti dělají radost.Je to škoda,že jsou ochuzeny o babičku a protože bydlíte v jenom místě a potkáváte se je to o to horší, že zažívají vlastně nenormální situaci.Já to znám z vlastní zkušenosti matka mého otce byla něco podobného.Měla 5 dětí,ale jen můj táta jí chodil dělat na baráček s mojí matkou nemluvila, protože měla vyhlídnutou jinou nevěstu a ani my jako děti jsme jí moc nenavštěvovaly.A ještě vždy když se otec vrátil z takové" návštěvy",tak byla u nás hádka,protože bába mu bůhví co napovídla o mojí matce.Domek darovala nejmladší dceři,ale když se potom rozhodovalo, kdo si ji na stáří vezme zůstali jsme jenom my.Tehdy,ale moje matka řekla ne a babka musela do domaova důchodců.Takže na tu vaši bábu taky dojde.

  superkarma: 0 04.08.2010, 10:17:55
 11. avatar
  [3] iljanka [*]

  Sml79je mi smutno z toho, že může být na světě taková "babička" a "maminka" - ta si toto oslovení ani nezaslouží. Děti jsou dar, nejsou naším vlastnictvím a je psáno, že muž opustí své rodiče a jde za svou ženou.

  Přeju ti hodně lásky a štěstí v životě. Jakou energii kdo vysílá, taková se k němu vrací. A ona to časem pozná.

  superkarma: 0 04.08.2010, 10:02:38
 12. avatar
  [2] maje [*]

  bohušo, tak tohle je sakra velký kopanec od života. ale važ si toho, že jsi našla tak skvělého chlapa. a k těm 3 čertíkům ti můžu jen upřímně gratulovat. Sml16Sml16a napadlo mě jediné: na každou svini se vaří voda. a věř tomu, že to tak bude.Sml22Sml22 pak si na mě ještě vzpomenešSml54

  superkarma: 0 04.08.2010, 09:51:57
 13. [1] Zdeničkaa [*]

  Úžasný příběh, jen mě napadá jediné - každá svi*ě má svého řezníka Sml59

  superkarma: 0 04.08.2010, 09:45:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme