První čtenářka, která nám poslala příspěvek na dnešní téma, má trable se sousedem. Nepořádek a zápach, který se line z jeho dvora ji dennodenně kazí náladu. Co byste jí poradily, milé ženy-in?

Dobré ráno, milé ženy-in a redakce. Tak s dnešním tématem jste mi vyloženě kápli do noty. Vím, že s tím nic nenadělám, ale alespoň si můžu postěžovat, nebo poradit s někým, kdo má podobné zkušenosti. Bydlím na vesnici a mám neskutečného souseda.

Je to děsný bordelář a vetešník. Ještě když žila jeho paní, bylo to v pohodě. Ale po její smrti se snad pomátl a začal hromadit. Co kdo z okolí vyhodí, on sebere a přitáhne na svůj dvůr. Nemělo by mi to vadit, je to jeho dvůr, ale já se na ten jeho binec musím dennodenně dívat. Haraburdí má navršené pomalu až po střechu domu a co je horší, line se odtamtud nesnesitelný zápach. Když to není od jeho zvířectva, které není bůhvíjak opečovávané, tak tam pořád něco pálí a cmudí.

Zkoušela jsem si s ním promluvit, ale to je jako když hrách na zeď házíš. Po dobrém to tedy nejde. Tak jsem si stěžovala na obecním úřadě, ale ani tam s ním nikdo nic moc nezmohl. On je tak trochu poloviční blázen a nikoho neposlouchá.

Vím, že je to v podstatě nemocný člověk, ale soužití vedle něj je prostě nesnesitelné. Mám se kvůli němu odstěhovat, nebo čekat, až umře?

Zoufalá Pavla

Milá zoufalá Pavlo, já vám rozumím a naprosto vás chápu. Podobný (neřešitelný) problém se sousedy má moje teta. Soused tvrdí, že pozemek, který má teta pronajatý, je jeho (což není pravda). Původně to byla skládka odpadu, zarostlá kopřivami. Když si ho teta pronajala a zvelebila, sousedovi se najednou zalíbil a dělá jí naschvály. Napřed jí porazil sloupky s ohradníkem (teta má koně) a pak si na pozemek nastěhoval zemědělské stroje. S chlapem také není domluva. Po dobrém to nejde a po zlém už vůbec ne. Co kdyby hodil koním něco otráveného?

Co štve vás, milé ženy-in? Svěřte se, dnes máte možnost si postěžovat. Napište nám, nebovyfoťte, co vás vytáčí. Dlouhodobě, nebo aktuálně.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama