S úsměvem vzpomínám na den, kdy jsem se oficiálně dozvěděl, že děti nenosí čáp ani vrána, leč vznikají při souložení. Ježto jsme v té době již byli bez tatínka, probíhalo to asi takhle...

knihy

Mám bratra. Je o dva roky starší a na věky věků rozumnější. Když jsme byli kluci, soužili jsme a soužili jsme se společně v jednom pokoji. Ale o sourozeneckých bojích dnes vyprávět nebudu. Dnes vám povím, jak probíhal den, ve kterém jsem se doma oficiálně dozvěděl, že děti nenosí čáp ani vrána, že nevyskakují z děr a nechodí se pro ně do sklepa, ani že nerostou na stromech a neočesávají se na podzim.

Bylo to dva roky po Sametové revoluci. Hodiny mého života odbily patnáct a bratr, jakožto nejstarší mužský člen domácnosti, neb tatínek byl již nějaký čas rozveden, si mě vzal kamarádsky do pokojíku a praví: „Mamka mě pověřila, abych si s tebou promluvil o dětech.

Byl jsem překvapen, ale záhy jsem pochopil. Ostatně základy lidské anatomie jsme probírali již v šesté třídě v přírodopise, tedy jistou drobnou instrukci jsem měl. Navíc, že existují holky a kluci, to už jsem si také všiml na základce.

Hele, asi oba víme, o co jde. Předpokládám, že sis už všiml určitýho rozdílu mezi holkama a klukama,“ pokračoval mírně rozpačitě bratr.

„Jasně, v pohodě,“ pronesl jsem naoko světácky a všeznale.

Tak když to tak pěkně všechno víš, doufám, že budeš rozumnej a nebudeš blbnout. Jo, táta mi dal před dvěma lety tohle, tak tu máš,“ vtiskl mi do ruky malou brožurku v červených deskách s nápisem: ROH.

Bratr odešel a já začal žhavě listovat. Brožurku bych dnes, po letech zkušenosti, zhodnotil jako „Socialistickou Kámasútru light“ - byly zde nakreslené lehkou linkou základní polohy milostného soužití mezi mužem a ženou, celkem jich bylo asi dvacet. Musím říct, že pro patnáctiletého kluka to bylo (na tu dobu) velice zajímavé a nezvyklé čtení. Takže jsem brožurku po krátké době znal nazpaměť, žel záhy vzala za své od častého listování...

Téma dne 16. prosince 2011: Jak jste se dozvěděla, že děti nenosí čáp?

  • Jak jste se dozvěděla o sexu?

Každý člověk se o sexování mezi mužem a ženou dozvěděl asi trochu jinak. Myslím, že jsou to skutečně zajímavé, poučné i zábavné historky, proto jsem se rozhodl, že si právě tyhle příhody zaslouží místo mezi našimi denními tématy. Řekli vám to rodiče? Kamarádky? Učitelé? Nebo jste se o sexu dozvěděla až od svého prvního chlapce? Napište mi svůj příběh jako příspěvek k dnešnímu tématu a můžete získat zajímavou odměnu. Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravenou hru Laškování (vydalo Albi), pro další leporelo Bobr ve školce (vydal Fragment) a ještě pro jednu 555 bodů do Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun!

Chcete-li mít šanci na uveřejnění, ať jsou vaše příspěvky dlouhé nejméně jako předchozí odstavec textu a v naší internetové poště ať přistanou nejpozději 16. 12. 2011 v 15.00 hodin.

laskovani bobr

Reklama