Ruce jsou naší vizitkou, která výrazně ovlivní první dojem. Máme pro vás několik tipů, jak neztratit spoustu času, opečovat vaše ruce i nehty a zapůsobit díky jejich přirozenosti.

Pravidelná péče je základ

Jednou týdně půl hodiny? Pro krásné ruce a nehty? To by asi šlo :-)

Pojďme na to:

  • Ruce nejprve ponořte na několik minut do teplé vody s citrónem. Díky tomu budou nehty pružné, kůže kolem nehtů změkne a bude se vám s ní lépe pracovat.
  • Pro zjemnění a vyhlazení pokožky použijte peeling. Jednou týdně je tak akorát, častější používání by vaši pokožku zbytečně vysušilo.
  • A co si připravit peeling doma? Jednoduchou variantou je například smíchání olivového oleje a mořské soli.
  • Připravte si výživnou lázeň: V šálku teplého mléka rozpusťte kávovou lžičku medu a přidejte šťávu z jednoho citronu. Směs naneste na ruce vatovým tamponem a nechte působit pět minut. Poté smyjte vlažnou vodou a vetřete do kůže běžný výživný krém.

Krása nehtů je v jejich přirozenosti

nehty

Přirozenou krásu vašich nehtů podpoří jednoduché použití bílé kajalové tužky. Ta ideálně zvýrazní okraje nehtů i v případě, že máte kratší nehty.

Tip: Po úpravě nehtů prsty krátce namočte, navlhčete i hrot tužky a nehty zespoda podmalujte. Díky navlhčení vám pod nehty tužka déle vydrží.

nehty

Je na řadě lakování? Poradíme…

Před lakováním nehtů ruce umyjte vlažnou vodou, protože zbytky krému na nehtech snižují přilnavost laku na nehty.

Jako první patří na nehty lak podkladový – většinou je bezbarvý a zamezí nepříjemnému žloutnutí vašich nehtů. K tomuto účelu se ideálně hodí remineralizační lak Sililevo, který ochrání vaše nehty před působením barevného laku i před vysušením při odlakování. Sililevo naneseme na čistý a suchý nehet. Po krátkém zaschnutí naneseme barevný lak. Silievo současně o nehet pečuje – podporuje jeho pevnost a hydratuje jej, další informace najdete na www.lecimenehty.cz.

lak

Druhým krokem je nanesení vašeho barevného laku. Při lakování začínejte uprostřed nehtu a následně pokračujte do stran.

Tip: Nenanášejte lak až ke kůži, vaše prsty budou vypadat štíhlejší. Nechejte zaschnout a naneste ještě jednu vrstvu barevného laku.

Vybíráte odstín laku? Základní pravidlo zní – žádná barva není špatně. Zvolte správný odstín, dolaď doplňky, slaďte váš styl a příležitost.... A jaký odstín se hodí na podzim? Inspirujte se v přírodě – v kurzu je tmavý nádech žluté, červená v teplých odstínech, ale také lososová, hnědá i odstíny béžové.

Na závěr přichází na řadu bezbarvý krycí lak – barevný lak zafixuje, a díky tomu vydrží vaše nehty krásné delší dobu. Navíc se budou vaše nehty krásně lesknout.

Reklama