Mít krásné upravené ruce není jen tak. Nestačí pouze hezký lak. O tom, jaké jsou trendy, jestli jsou umělé nehty stále v kurzu a zdali se vyplatí do nehtů investovat, vám poradí Adéla Kučerová, manikérka z Chocolate Beauty Studia.

Umělé vs. přírodní

Ženy se naučily nosit umělé nehty, většinou gelovou modeláž. Je to pro ně velmi pohodlné, tři až čtyři týdny se o své nehty nemusí starat. Některé ženy se však vrací k přírodním nehtům, které chtějí mít samozřejmě upravené. Pro ně je vhodný CND Shellac. Jedná se o dlouhotrvající lak (14 dní +). Při této úpravě se přírodní nehet jen odmastí a nebrousí se.

Mám ale pocit, že se ženy zapomněly „rozmazlovat“. Byla bych ráda, kdyby se zákaznice více naučily chodit na spa manikúry. Při takovém spa rituálu já osobně provedu peeling, masku, olejový zábal a masáž. Ruce si tak odpočinou, omládnou a jsou hydratované.

nehty

Asie vs. Česko

Neříkám, že všichni jsou stejní, nejsou, znám i výjimky. Avšak troufnu si říct, že většina vietnamských studií je nekvalitních. Pracují se zdravotně závadnými materiály a znalosti ohledně nehtů jsou většinou nulové. Nezáleží jim na klientkách, lákají na českou náturu, že je něco zdarma, nebo s velikou slevou. Zákaznic budou mít vždy dost, i když se jim nebudou vracet. Nejen že nehty nevypadají hezky a nejsou správně postavené. Materiál, který se skrz většinou probroušené lůžko vstřebává do těla, je nebezpečný, a to že jim dezinfekce nic neříká, už snad nemusím zmiňovat. Někdo tam může chodit léta a nic se mu nestane, někdo má nenávratně zničené nehty hned po první návštěvě. Zaráží mě, že jejich zákaznicím není divné, že to dělají tak levně. Když chci nosit nehty, tak je chci krásné a kvalitní, a to přeci něco stojí.

nehty


Nenechte si ujít:

Více o nehtech, jaké jsou například trendy, se dozvíte na další stránce


Krátké vs. dlouhé

Samozřejmě záleží, jakou práci zákaznice vykonává. Nehty jsou šperk a ne nástroj, proto vždy zvolíme vhodnou délku, se kterou lze vše bez problémů dělat. U Shellacu nosí spíše kraťounké nehty, u gelové modeláže většinou delší, někdy i extrémně dlouhé jako mám já. Tvar je teď velmi oblíbený mandlový, někdy více do špičky.

nehty

Jednobarevné vs. zdobené

Nyní se nosí nejvíce celobarevné nehty, i když oblíbenkyně klasické francouzské manikúry tu budou asi vždy. Teď na podzim se hodně nosí tzv. svetr. Oblíbené barvy jsou nyní vínové, šedé a hnědé odstíny. Samozřejmě záleží na vkusu každé zákaznice. Některé trendům nepodléhají a nosí např. pořád červené či růžové odstíny. Je velmi elegantní zvolit jednobarevné nehty a ozdobit jen jeden nebo dva nehty, většinou zdobím různými malůvkami, razítky či kamínky.

Nehty

sd

Lepení vs. Modeláž

Pokud si ženy chtějí dělat nehty doma, je určitě vhodné poradit se s někým, kdo tomu rozumí. Doporučuji spíše navštěvovat odborníky a nechat si upravovat nehty tam. Vlasy si taky doma neostříháte. Manikérka ví, co zvolit pro různé typy nehtů a nezničí je neznalostí a metodou pokus omyl. Když už si chcete dělat nehty sama, jsou i jednodenní kurzy, kde vás naučí alespoň základy. Z praxe vím, že si většina zákaznic neumí ani správně nalakovat nehty, natož udělat správnou modeláž. Většina manikérek začínala doma „na koleni“, ale je opravdu vhodné navštívit kurz pro začátečníky, pomůže to vyvarovat se častým chybám.

nehty
Foto: Adéla Kučerová, Chocolate Beauty Studio

Čtěte také:

Reklama