Zima je zatěžkávacím obdobím v podstatě pro každý typ pleti. Působí na ni totiž mnohem náročnější vlivy než obvykle. Chladné počasí snižuje produkci mazu a zhoršuje hydrataci pokožky. Nejde ale jen o mráz, sníh a ostrý vítr, ale především přechody z mrazu do vyhřáté místnosti nejsou pro žádnou pleť zrovna ideální. Ve spolupráci s lékárnou AVE jsme pro Vás připravili tipy pro správnou zimní péči o pleť.

Pleť během zimy prodělává různé změny. Jakmile venkovní teplota poklesne k pěti stupňům Celsia, mazové žlázky zpomalí svou činnost a kůže je pak mnohem sušší než v jiném období roku. Pokožka začíná být napjatá, podrážděná, zdrsní, často se na ní tvoří šupinky a červené rozšířené žilky. Aby se to nestalo, potřebuje speciální péči. Mezi partie, které změny teploty vnímají nejcitlivěji, patří bezpochyby obličej a ruce.

Nebojte se hydratace!

Kolem používání hydratačních krémů v mrazivém počasí stále koluje fáma, že způsobují zamrznutí vody v kůži a popraskání pleti. U dnešních přípravků tomu tak ale rozhodně není. „Hydratační krémy jsou vyráběny technologiemi, které pleť v mrazu rozhodně nenarušují, a to ani na povrchu, ani v jejích hlubších vrstvách,“ říká magistra Dagmar Štrambachová z lékárny AVE a doplňuje: „Naopak při nedostatečné hydrataci se na pokožce projevuje vyšší riziko alergických reakcí, ekzémů a podráždění,“ Pleť pak bývá zarudlá, drsná, má sklon loupat se a vzniklými prasklinami nebo šupinkami do ní snadno pronikne každá infekce. Neošetřená kůže navíc velmi rychle ztratí svou pružnost a pevnost, poruší se její přirozená rovnováha a rychleji stárne. Ideální kosmetikou pro citlivou a vysušenou pleť je podle dermatologů například přírodní francouzská kosmetika Vichy. Například její řada Aqualia Thermal dodává pleti intenzivní hydrataci díky obsahu kyseliny hyaluronové a zklidňující a regenerující termální vodě z Vichy bohaté na 15 pleti prospěšných minerálů.

vichyvichy kosmetika

Vánoční balíčky Vichy v lékárně Ave se slevou až 50 %.

 Desatero lékárny AVE pro zimní péči o pleť:

  • V zimě je vhodné užívat mastnější krémy, pleť ochrání, zlepší její izolační vlastnosti.
  • Nebojte se hydratačních krémů, pleť je v zimě potřebuje.
  • Nezapomeňte na UV filtr. I když se to nezdá, i v zimě mají sluneční paprsky velkou sílu. Především na horách jsou mimořádně nebezpečné.
  • Nepoužívejte pleťové vody s alkoholem, aby nedošlo k dalšímu vysušení pleti.
  • Nezapomínejte na ruce, i ty je třeba mazat častěji. Užívejte speciální krémy.
  • Myslete také na patřičnou hydrataci a výživu rtů. Nanášejte na ně výživnou rtěnku či balzám, opět s UV filtrem. Pokud nesnášíte balzámy, stačí si večer potřít rty medem.
  • Dodržujte pitný režim a pravidelně pijte, ideálně 2 litry tekutin denně. Omezte přísun alkoholu a kávy.
  • Zapomeňte na horkou koupel. Teplá voda totiž smývá ochranný film pleti a také otevírá póry, pokožka je pak k zimnímu počasí ještě citlivější. Omývejte si tvář jen vlažnou vodou.
  • Používejte pleťové masky, ty dodají pleti potřebnou vlhkost a výživu.
  • Rozhodně dodejte tělu potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky.

zinx

Péči o pleť, vlasy a nehty je nutné podpořit v zimě také doplňky stravy. Ideální kombinaci potřebných látek pro pleť, vlasy, nehty a posílení imunity obsahujepřípravek ZINX. Preparát je vhodný k posílení imunity, zraku, pokožky a vlasů. Chlorella blahodárně působí na celý lidský organismus. Je bohatým zdrojem chlorofylu, minerálů, vitamínů a dalších výživných látek, které prospívají našemu zdraví a vitalitě. „Antioxidační kombinaci vitamínu E se selenem a zinkem doplňuje vitamín C, díky ZINXU je pleť hladká, čistá a chráněná před infekcí. Posiluje také vlasy, zvláště jsou-li oslabené,“ říká magistra Dagmar Štrambachová z Lékárny AVE. Denní doporučená dávka je 1 tableta denně.

ZINX nyní v akci – 60 tablet jen za 99 korun

Reklama