Zmrzlinovač De´Longhi ICK 6000 s kompresorem se sám vychladí. Do vyjímatelné nádobky o objemu 1,2 litru dáte ingredience, speciální lopatky je promíchají a přístroj zmrzlinu jednoduše vychladí. Stejně jednoduše lze připravit i ovocné sorbety, nebo jen chlazené nápoje. Lopatky i víko lze mýt v myčce. Protiskluzové nožičky zajišťují stabilitu zmrzlinovače.

Zmrzlinovač De´Longhi ICK 6000

Recept na šampaňský sorbet

400 ml suchého šumivého vína, 100 ml vody, 100 g cukru, 1 bílek

Víno smíchejte s 60 g cukru a vody. Odděleně ušlehejte pěnu z bílku a zbývajícího cukru. Obě směsi spojte a nalijte je do nádoby. Sorbet bude připraven asi za 30 minut (cca 6 - 8 porcí).

Zmrzlinovač De´Longhi IC 8500 je po ruce vždy, když dostanete chuť na zmrzlinu. Nádobku stačí vložit do mrazáku, připravit si oblíbenou zmrzlinovou směs či směs na přípravu sorbetu, poté ji nalít do nádobky, nasadit lopatky a zapnout. Během chvilky budete mít lahodnou krémovou domácí zmrzlinu hotovou. Ve víku zmrzlinovače je navíc praktický otvor pro přidávání dalších ingrediencí.

Zmrzlinovač De´Longhi ICK 6000

Recept na jahodovou zmrzlinu

230 g očištěných jahod, 130 ml mléka, 140 ml smetany, 120 g cukru, trocha vanilínu.

Jahody rozmixujte s polovinou cukru, pak přidejte mléko, smetanu a zbylý cukr. Dobře promíchejte, aby se cukr rozpustil, poté ochuťte vanilínem. Nalijte ho do nádoby. Zmrzlina bude připravena za cca 25 minut.

Více na www.delonghi.cz

Reklama