Se sirupy Essence připravíte výtečné míchané nápoje pro vaši silvestrovskou party. My pro vás máme tip na slavnostní míchaný nápoj jak pro dospělé, tak i děti.

Kir 1807

sirupy2,5 cl Becherovky

1 cl ovocný sirup Essence černý rybíz & limetka

0,5 cl citrónové šťávy

4 cl suchého sektu

Černý rybíz na ozdobu

V šejkru protřepeme všechny ingredience kromě sektu, nalijeme do namražené sektové skleničky a dolijeme sektem. Zdobíme černým rybízem.

Špunti

sirupy1 cl ovocný sirup  Essence jahoda & vanilka

10 cl nealkoholického  sektu

0,4 cl citrónové šťávy

Čerstvá jahoda na ozdobu

Do namražené sektové skleničky nalijeme sekt, zakápneme citrónovou šťávou a dolijeme sirupem. Zdobíme čerstvou jahodou.

Sirupy Essence se vysokým podílem ovocné šťávy řadí mezi chuťově a kvalitně nadprůměrné a svou popularitu získávají i díky bohaté variabilitě použití. Samozřejmostí je skutečnost, že všechny ovocné sirupy řady ESSENCE jsou bez přidaných barviv, aromat a neobsahují žádná umělá sladidla, a jsou tedy vhodné i pro děti.

Více inspirace na koktejly nebo pro nákup sirupů Essence najdete na www.sirupy-essence.cz

Salát z červené čočky

sirupyPrvní den v roce nesmíme zapomenout ani na tradiční čočku, aby v rodině byly peníze. Ty budou jistě s dalším zvýšením DPH potřeba. My pro vás máme tip na skvělý salát z červené čočky Lagris. Tento druh čočky má drobná zrnka, nemusí se tedy předem namáčet, a tak budou rychle uvařená.

Suroviny na 4 porce: 200 g červené čočky Lagris, 400 ml vody, 2 ks bobkového listu, 2ks hřebíčku, 2 stroužky česneku, 2 polévkové lžíce sójové omáčky, 1/2 čajové lžičky mořské soli.

Příprava: přebranou a propláchnutou červenou čočku vsypeme do studené vody a přivedeme k varu. Poté přidáme bobkový list, hřebíček a česnek. Vaříme doměkka při mírné teplotě bez zakrytí 10- 15 minut. Nakonec dochutíme sójovou omáčku a osolíme dle potřeby mořskou solí. Necháme ještě chvíli vařit a ihned podáváme. Červenou čočku servírujeme s opečeným pečivem nebo bramborem a ovčím sýrem, můžeme přizdobit čerstvým koprem či pažitkou.

Více receptů na pokrmy z čočky nebo jiné recepty z produktů Lagris najdete na www.lagris.cz

Reklama