Dávno jsou překonány doby, kdy byla v módě bledá pokožka. Dnes již k atraktivnímu vzhledu neodmyslitelně patří také snědé opálení. Právě proto tolik lidí každoročně vyhledává sluneční paprsky na březích rybníků, na koupalištích a nebo jezdí na zahraniční dovolené. Stále častěji také lidé v zimním období navštěvují solária, aby si opálení udrželi celoročně. Snědá pokožka nám pomáhá cítit se lépe a sebevědoměji, sluneční záření také podporuje tvorbu vitaminu D a má vliv na naši psychiku. Na druhou stranu ale nesmíme podceňovat negativní důsledky expozice na slunci. Nadměrné a nechráněné opalování vede k předčasnému stárnutí kůže, tvorbě vrásek, pigmentací, kožních defektů a snižuje imunitní odpověď kůže. Může vyvolat některá kožní onemocnění, z nichž nejvýznamnější je vznik kožních nádorů.

Sluneční záření a kůže

Součástí slunečního záření, které dopadá na zemský povrch, je také neviditelné UV záření.
Z hlediska působení na kůži jsou nejdůležitější jeho 2 složky – UVA a UVB. UVA proniká nejhlouběji do pokožky a jeho vlivem dochází ke krátkodobému zhnědnutí kůže. Toto záření je zároveň největším škůdcem kůže. Podílí se na procesu stárnutí a jeho vlivem dochází ke ztrátě pružnosti kůže. Průnik UVB záření do pokožky je mnohem nižší, ale jeho působení je mnohem intenzivnější. Jeho dílem vznikají spáleniny, puchýře, alergie a nádory.

Při pobytu na slunci dochází nejdříve ke krátkodobému přechodnému zčervenání kůže, způsobenému rozšířením cév vlivem tepla. Zarudnutí je následováno buď olupováním kůže nebo pigmentací (hnědnutím), která souvisí se zmnožením speciálního ochranného kožního pigmentu – melaninu. Melanin hraje klíčovou roli také v zachytávání škodlivých volných radikálů, které vznikají v kůži při opalování. Právě nadbytkem volných radikálů se snižuje regenerační schopnost kůže a dochází ke vzniku vrásek a ke stárnutí kůže. Na základě geneticky daného množství melaninu v pokožce rozlišujeme kožní fototypy, jimž je nutné přizpůsobovat dobu pobytu na slunci a způsob ochrany. Žádný fototyp se však ve větší či menší míře neobejde bez speciálních ochranných přípravků, ať už k zevní aplikaci nebo vnitřnímu užívání.

Zevní a vnitřní ochrana

Účinná je jedině ochrana komplexní. Vedle zevní ochrany pokožky pomocí různých opalovacích krémů a mlék se moderním trendem v dermatologii stalo také užívání přípravků k vnitřnímu užívání s obsahem karotenoidů, dalších antioxidantů a jiných účinných složek. Zevní fotoprotekce slunečními filtry, tzv. sunscreeny, umožňuje záření absorbovat, odrážet a rozptylovat. Tyto přípravky se nanášejí přímo na kůži ve formě krémů, gelů, mastí apod. Naopak přípravky k vnitřnímu užívání reagují na vliv slunečního záření, které už stihlo proniknout do pokožky. Výhodou přípravků k vnitřnímu užívání je, že připravují kůži na vliv UV záření ještě dříve, než na ni dopadnou první sluneční paprsky. Pomáhají pokožce také ve chvíli, kdy už není vystavena slunečnímu záření, jejich působení je tedy permanentní. Právě tento komplexní způsob ochrany v poslední době nabývá stále více na významu.

 

Komplexní složení = vyšší účinnost

 

V přípravcích užívaných vnitřně platí podobné pravidlo jako pro celou sluneční protekci – je potřeba dbát na komplexnost. Nutný základ přípravků k vnitřnímu užití tvoří karotenoidy,  mezi něž patří betakaroten, lykopen nebo lutein. Karotenoidy jsou specifické pigmenty, které svým charakterem podporují bronzové opálení pokožky a fungují také jako „vychytávače“ škodlivých volných radikálů. Velká část přípravků na trhu obsahuje pouze samotný betakaroten, a to v obsahu 6 mg v jedné kapsli. Pro zvýšení ochrany při intenzivním slunění je vhodné užívat betakarotenové přípravky s obsahem až 15 mg.

 

Důležitý je rovněž obsah dalších antioxidantů (např. vitamin C, E nebo selen) poskytující kůži ochranný a reparační účinek. Díky své schopnosti neutralizovat volné radikály navíc antioxidanty působí proti stárnutí pleti a tvorbě vrásek.

 

Velmi cenné jsou také regenerační látky (např. pantenol a biotin) nezbytné pro obnovu správného fungování pokožky vyčerpané expozicí na slunci.

 

Komplexní péče o pokožku

 

Chcete-li získat krásné opálení a zároveň si udržet zdravou pokožku, je potřeba si vybírat přípravky pečlivě. Šetřit se v tomto případě nevyplácí, je vhodné volit kvalitní a značkové přípravky. Skutečně kvalitní přípravky s obsahem všech výše uvedených účinných látek by měly působit ve všech fázích opalování a poskytnout uživateli komplexní péči o pokožku:

Před opalováním

§ Aktivuje melanin potřebný pro zhnědnutí kůže

§ Vyživuje zevnitř pokožku zranitelnou po zimním období a připravuje ji na intenzivní slunění

Během opalování

§ Rychlejší a intenzivnější opálení

§ Vyšší ochrana proti škodlivým volným radikálům

§ Efekt proti stárnutí pokožky a tvorbě vrásek

Po opalování

§ Regenerace pokožky a obnova kožních buněk

§ Prodlužuje výdrž opálení

 

Společnost Green-Swan Pharmaceuticals připravila na letošní jaro pro své zákazníky limitovanou atraktivní nabídku za skvělou cenu:

 

GS Intensun + Nivea Summer Beauty = skvělá kombinace pro dokonalé opálení!

 

GS Intensun – komplexní péče o  krásné opálení

·          Vyživuje pokožku zevnitř díky unikátnímu složení

·          Podporuje zhnědnutí pokožky, zvyšuje její ochranu, působí proti stárnutí a tvorbě vrásek.

·          Užívá se nejlépe již 4 týdny před samotným opalováním.

 

Nivea Body Summer Beauty – jemně a přirozeně opálený vzhled pokožky, ještě než ji vystavíte prvnímu jarnímu slunci

Hydratační substance se samoopalovacím účinkem obsažená v přípravku Nivea Summer Beauty dodá Vaší pokožce lehce opálený nádech, pevnost a pružnost, které neodmyslitelně patří k atraktivnímu vzhledu.

 

Pomocí kapslí GS Intensun a tělového mléka Nivea Summer Beauty si skvělý pocit z opálení užijete dříve než všechny ostatní!

 

Více informací o najdete na www.intensun.cz

 

A nyní máte jedinečnou šanci vyhrát GS Intensun v soutěži, a zajistit si tak krásný opálený vzhled pokožky.

 

Soutěžte s námi ZDE.

Reklama