mikro

Léto je za námi a sluníčko a letní radovánky si vyžádaly spoustu energie. Pokud se cítíte s přícházejícím podzimem bez sil a chuti do života, je možná právě teď ta správná doba zkusit změnit svůj životní styl a načerpat novou energii. Uvidíte, že odměnou vám budou nejen shozená mikro kila, ale i lepší nálada a pohled na svět. Předem však zapomeňte na nevhodně zvolenou dietu, která nakonec stejně skončí jen jojo efektem.

Dieta je pro lidi se zdravotními problémy a patří do rukou odborníků. Správné a vyvážené stravování se totiž neobejde bez všech základních živin, tuků, sacharidů, bílkovin, tekutin, vitamínů a minerálů, a to ve správných fyziologických poměrech. Vyvážená strava nic nezakazuje, jen některé věci omezuje a jiné naopak preferuje. Můžete se řídit vnitřním hlasem svého těla, protože pokud máte chuť na sladké, zřejmě vašemu organismu chybí cukry. Samozřejmě to neznamená sníst celé balení sušenek, stejnou službu může vašemu tělu udělat například ovoce nebo pár kostiček kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa.

banner

Kromě jídelníčku složeného z kvalitních surovin ve vyváženém poměru je důležitá samotná úprava těchto potravin. Pokud si totiž nakoupíte například prvotřídní maso, ryby, nebo čerstvé ovoce a zeleninu a nebudete s nimi během jejich úpravy zacházet šetrně, veškeré výživově hodnotné látky v nich doslova zničíte. Jedním z nejlepších způsobů přípravy pokrmů je vaření v páře. Díky páře, která dosahuje 100 °C, je jídlo navíc mnohem rychleji hotové, a tím si v sobě uchovává i více vitamínů a minerálů.

mikro

Vaření v páře je také pohodlnější, protože se jídlo v podstatě vaří samo bez potřeby vnějších zásahů. Dokonce můžete připravovat i několik chodů současně. Například ryby budou křehké a přesto vcelku, jelikož je nemusíte složitě otáčet, jako při přípravě například na pánvi. V dnešní době je několik mikromožností jak vařit v páře - od klasických parních hrnců, po moderní multifunkční trouby, které můžete kromě vaření v páře použít také na grilování, pečení, rozmrazování či ohřívání hotových pokrmů, jako u klasických mikrovlnných trub. Mezi stálice mezi těmito spotřebiči rozhodně patří multifunkční trouba Jet Chef známá z TV pořadů o vaření.

Změna jídelníčku a šetrná úprava pokrmů však není to jediné, co by měl člověk změnit, pokud chce načerpat energii do sychravého podzimního počasí. Bez trochy pohybu to prostě nejde. Fyzická aktivita je neodmyslitelná, i když vám to nemusí být úplně příjemné. Pokud totiž jen snižujete energetický příjem a necvičíte, tělo dostává signál, že svaly „nepotřebujete“, a ty pak začnou ubývat. Výsledkem je sice nižší váha, ale také nižší fyzická výkonnost, která se zpětně získává obtížně.

Reklama