Zdraví

Příprava na předvánoční shon: Sedmero rad, jak žít bez stresu

Určitě ve svém okolí naleznete nějakou kamarádku nebo známou, pro kterou je slovo stres jen prázdným pojmem. Už jí nemusíte závidět - žít bez pocitů úzkosti se dá docela snadno naučit!

 

1. VYROVNANÉ ŽENY MAJÍ PRIORITY
Jednou z významných způsobů, jak zamezit stresu, aby vás pohltil, je dosažení pocitu, že máte vše pod kontrolou. Tomu také napomůžete, když si ujasníte, co je pro vás skutečně důležité, a přestanete přijímat vše, co se vám nabízí. Pro začátek si začněte psát podrobný list věcí, co máte udělat, větší části rozdělte na menší úkoly. Nejenom tím ztratíte strach z dlouhodobějších projektů, jež se vám dříve zdály příliš náročné, ale také budete mít pocit aktivity.

 

2. VYROVNANÉ ŽENY NASLOUCHAJÍ PŘÍRODĚ
Výzkum kalifornské univerzity prokázal, že ženské a mužské tělo reaguje na krizové situace rozlišně. Zatímco „pánové tvorstva“ inklinují více k boji a rvačkám (tím není myšlen jen souboj pěstí, ale spíše to chápejte obrazně), ženy se nepříjemných pocitů lépe zbaví ve společnosti přátel.

 

3. VYROVNANÉ ŽENY SE SNAŽÍ BÝT OPTIMISTKAMI
Snad všechny ženy, které si už ani nemohou vzpomenout, kdy naposledy zažily stres, si uvědomují význam myšlení na náladu. Pokuste se také trochu pootočit svůj přístup k životu. Naučte se říkat si i negativní věci tak, aby nezněly tak příšerně. Například ujede-li vám autobus, asi si postesknete, že ztratíte několik minut svého drahocenného času a přijdete pozdě na poradu v zaměstnání. Špatně. Raději se povzbuďte, že máte čas na chvilku si vydechnout, a navíc ještě promyslet, co byste mohla navrhnout, abyste si vysloužila pochvalu od šéfa.

 

4. VYROVNANÉ ŽENY VĚŘÍ
Ať už se jedná o víru v Boha, osud anebo v jakoukoli jinou „vyšší sílu“, několik studií prokázalo spojitost mezi ní a spokojeností se životem. Duchovno vám totiž také umožní od problémů odstoupit a vidět vaše trable ze širšího kontextu. S tím také zřejmě souvisí výsledek jednoho průzkumu – věřící lidé jsou zdravější a méně je postihuje stres.

 

5. VYROVNANÉ ŽENY DÝCHAJÍ ZHLUBOKA
Víte, že lidé, kteří každý den praktikují dechové cvičení, tímto počínáním snižují své vnitřní napětí o polovinu? Vždy, když pocítíte, že vám život přerůstá přes hlavu, vyzkoušejte následující cvik. Narovnejte záda, uvolněte ramena a nosem se nadechněte. Na chvilku zadržte dech a přitom si představujte bílé světlo vycházející z vaší mysli a těla. S výdechem si naopak vsugerujte, že vše špatně ve vás je temnota, která spolu se vzduchem odchází z vašeho těla pryč.

 

6. VYROVNANÉ ŽENY VĚDÍ, KDE HLEDAT PERSPEKTIVU
Ženy, které vyhrály válku nad stresem, všechny vědí, jak se utěšit, a navíc vnímají své problémy v delším časovém úseku, takže se jim zdají mnohem méně podstatné. Když vám nastane horká chvilka, zeptejte se sama sebe, jestli se vám daný neúspěch bude zdát tak zásadní ještě za měsíc, za rok. Budete si muset přiznat, že ne…

 

7. VYROVNANÉ ŽENY UMÍ SNÍT
Stresuje vás nadcházející událost, ať už pohovor do zaměstnání, anebo třeba schůzka s bývalými spolužáky, které jste už pěkně dlouhou dobu neviděla? Až jednou kvůli tomu nebudete moci spát, přehrajte si scénář této akce. Režisérem i scénáristou jste jen vy, takže si děj přizpůsobte, aby se líbil co nejvíce jen a jen vám. Přestanete s „malováním čerta na zeď, oprostíte se od strachu a koneckonců se svého scénáře můžete držet i poté v realitě.  

   
24.11.2004 - Zdraví - autor: Monika Černíková

Komentáře:

 1. avatar
  [15] MEK [*]

  předvánoční náladu si užívám,jsem připravena

  superkarma: 0 03.12.2007, 16:26:07
 2. avatar
  [14] MEK [*]

  dnes v obchodě to nemnělo chybu,hlava na hlavě,a to má být člověk vyrovnaný,když někteří lidé se chovají hnusně

  superkarma: 0 16.12.2006, 16:51:35
 3. avatar
  [12] Věrulinka [*]

  Nenechám se zotročit,vánoce jsou svátky klidu.

  superkarma: 0 13.12.2006, 12:14:09
 4. [11] FAXÍK [*]

  nepatřím k vyrovnaným ženám,škoda

  superkarma: 0 09.12.2006, 17:59:59
 5. avatar
  [10] femme [*]

  já vyrovnaná jsem a v boha, ani v žádnou jinou vyšší moc, nevěřím

  superkarma: 0 24.11.2004, 12:08:28
 6. avatar
  [9] Wiki [*]

  ponekavad spatne zalamane :oDD

  superkarma: 0 24.11.2004, 10:27:12
 7. avatar
  [8] mam-ča [*]

  Děvčata, buďte vyrovnané, dýchejte zhluboka, myslete pozitivně, věřte si v co chcete....a přestane vám vadit, že se ten text překrývá.
  Ostatně, můžete si díky tomu prověřit kvalitu svého zraku a detektivního talentu, pokud tedy bez těch pár zamžených řádek nemůžete existovat.

  superkarma: 0 24.11.2004, 10:01:36
 8. avatar
  [7] Žábina [*]

  mně ty texty jdou až někam doprava a nebaví mě pořád přejíždět šipkou sem a tam....

  superkarma: 0 24.11.2004, 09:29:27
 9. avatar
  [3] Vivian [*]

  akorát ten text je jakýsi nevyrovnaný:-)))

  superkarma: 0 24.11.2004, 00:15:45
 10. avatar
  [2] ffly [*]

  Tak jsem trošku vyrovnaná, páč umím snít. To je pozitivní ne? Vlastně jsem víc vyrovnaná, páč umím být pozitvní.

  superkarma: 0 24.11.2004, 00:07:16
 11. avatar
  [1] Tanzi [*]

  NĚJAK SE VÁM TY TEXTY PŘEKRÝVAJÍ

  superkarma: 0 24.11.2004, 00:02:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme