Bramborový salát – klasika našich štědrovečerních stolů. Bramborový salát a ryba, nejlépe kapr, masové řízky, vinná klobása… to jsou kombinace možností, které pravidelně jíme na Vánoce.

O bramborových salátech se vždy bavíme těsně před svátky,  a protože nyní nastal tento čas, navazujeme na tuto pravidelnou diskusi. Jak děláte bramborový salát? Jaký máte oblíbený? Tentokrát nás ale také zajímá, jestli salát ještě na stole před porcováním zdobíte. Dáváte na něj nakrájenou zeleninu, vajíčka, tvoříte nějako tvary? Nebo dáváte na salát čerstvé bylinky? Majonézové kupičky?  Nebo jej necháváte jen tak?

salát

hellmansCo zcela neodmyslitelně patří do bramborového salátu, je rozhodně majonéza. Před více než sto lety byla tajnou ingrediencí kuchařských mistrů, dnes je nezbytností, bez které bychom si bramborový salát nedokázali představit. Zkuste letos při jeho přípravě jemně krémovou majonézu Hellmann’s Delikátní. Tato majonéza se vyznačuje skvělou krémovou konzistencí a nezaměnitelnou, jemně nasládlou delikátní chutí, přičemž si ale zachovává kořeněnou příchuť typickou pro značku Hellmann’s. Díky této delikátní ingredienci dodáte vašemu salátu gurmánskou jedinečnost.

Získejte odměnu: Napište nám o tom, jaké děláte sváteční bramborové saláty a jestli je zdobíte – jak?

Odměníme 3 z vás balíčkem s kvalitními škrabkami na brambory od značky Tefal.

Dále čtěte:

Reklama