Vztahy

Připadám si tak trochu, jak ve filmu Šestý smysl

 

Ahoj na Ženě-in,

 

hodně lidí už se zde dneska podělilo se svými zkušenostmi z druhého světa či s kontakty s mrtvými či umírajícími.

 

Mezi tu druhou skupinu patřím i já.

 

Když někdo z naší rodiny umře, přijde se rozloučit.

 

Navzdory tomu, že jsem velice zemské znamení, které stojí oběma nohama na zemi – býk, jsem k těmto věcem citlivá. Duše to nejspíš cítí, chodí se loučit se mnou, nebo možná to ti druzí prostě nevidí.

 

Když mi umíral děda, nikdo vlastně nevěděl, že umírá, všichni si mysleli, že jen vážně stůně, nikomu o své nemoci neřekl. Ležel v nemocnici. A my děti za ním tehdy nemohly. Jednou jsme si hrály a já viděla, jak opodál u křoví stojí děda a mává mi a loučí se. Šly jsme domů k babičce a já už ode dveří říkala, že děda umřel. Nikdo mi nevěřil a dostala jsem vynadáno, že mám takový černý humor a že se to nedělá. Jaké bylo překvapení, když přišel z nemocnice telegram, že děda v tu dobu umřel!!!

 

Když už jsem byla dospělá, tak jsem měla prababičku v nemocnici. Byla jsem v práci, v krámu, byla jsem ve skladu, když tu náhle jsem věděla, že za mnou někdo stojí, otočím se a tam prababička a dle svého zvyku, mě ještě poučila, jak se mám v životě chovat, když už na mě nebude moct dohlížet. Když mi po práci volala mamka, zvedla jsem telefon a říkám: „Já vím, prababička umřela“. Divila se, jak to vím. A když jsem řekla, že se přišla v pět ráno rozloučit, tak říkala, že se neví, kdy přesně zemřela. Když jí byly dávat sestřičky ve tři ráno infuzi ještě žila, ale v šest, kdy jí přišli budit, už byla mrtvá.

 

Nejhorší ale bylo, když mi umíral strejda na rakovinu plic. To jsem totiž nemohla dýchat a cítila, jako by mi něco svíralo srdce. Strejda sice za mnou nepřišel, ale přesně jsem věděla, kdy přestal dýchat a přestalo mu bít srdce.

 

Ale přes tyto zkušenosti nemám strach, to vůbec ne. Považuji to za „dar“. Mrtví přece za mnou nepřicházejí ve zlém, chtějí se jen rozloučit, neodchází se jim lehko.

 

Připadám si tak trochu, jak ve filmu Šestý smysl, který mě úplně nadchnul!!!

 

ValerieM

 


 

Milá Val, ani tvůj příběh nás v redakci nezklamal. Ale jedno vím jistě...dneska budu mít hodně divoké sny!!!

 

   
12.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [4] ema [*]

  Tak tento dar Ti závidím, protože ses mohla rozloučit. Navíc si myslím, že jsi "dobrý " člověk, protože se špatným by se mrtví takhle hezky neloučili .

  superkarma: 0 13.08.2005, 19:02:55
 2. avatar
  [3] *modrá [*]

  Šestý smysl je krásný film !

  superkarma: 0 12.08.2005, 14:48:46
 3. avatar
  [2] sara.l [*]

  v Tibetu když umírají mniši tak mají mnicha,který je dovede až na druhou stranu a nikdy neumírají sami,což je moc hezké,ale tady na to bohužel nejsme zvyklí...škoda...

  superkarma: 0 12.08.2005, 14:48:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme