Bulvár

Připadám si pořád jako dlužník

Po příspěvcích, které nebyly zrovna optimistické, přišel konečně jeden, který by se dal nazvat Soused ideál. Napsala nám ho čtenářka s nickem tindi a my jí moc děkujeme

Zdravím Ženu-in a její stoupence!

Z mého dětství a dospívání si na nějaké sousedské eskapády nepamatuji. Ale když jsme s mým partnerem spolu začali žít, bydleli jsme 2 roky v bytovém domě, než jsme opravili chalupu. V celku si nemohu stěžovat. Lidé tam bydleli postarší a rozuměli jsme si.

Ale bydlela tam i individua, která trávila veškerý svůj čas s pivem na zahradě a kolem nich pobíhali psi prolezlí nemocemi, kteří veterináře neviděli ani z vlaku. Takže my s dítětem a našim psem jsme na zahradě byli jen když jsem věšela prádlo. I když jednou jsem šla prádlo posbírat a to bylo poházené a zmuchlané na zemi a spali v tom ti opilci.

Také se nám stalo, že nám někdo přestřihl káblík od internetu. Nikdo se k tomu nepřiznal a my si vše museli hradit sami. Ovšem z tohoto období mám jednu ze svých nejlepších kamarádek, která se přistěhovala do podnájmu hned vedle nás. Na kafe jsme k sobě chodily v papučích. Navštěvujeme se dodnes, ale naštěstí už máme každá svoje vlastní bydlení.

Když jsme se přestěhovali na chaloupku, získali jsme ty nejlepší sousedy na světě. Jsou tří generační, takže od nejstarší generace získáváme moudra a ta nejmladší nám chodí bavit děti. Sousedé nám pomáhají kdykoli a s čímkoli. Vždy, když jdou kolem, tak se zastaví na kus řeči a poradí. Jediné, co mě na nich mrzí, je to, že se jim nemůžeme za vše, co pro nás dělají, odvděčovat.

Když jim dáme flaštičku vína, máme ji hned za plotem. Když jsem jim jako vděk dala alespoň plecko z berana, donesli nám králíka. A přitom si připadám pořád jako dlužník - jednou nám donesou nějaké kytky na zasazení, podruhé mají na starost celý náš zvěřinec, když dvakrát ročně jedeme celá rodina navštívit mé rodiče na druhou stranu republiky.

A jací jsme my jejich sousedé? Povídají nám, že se lepší nemohli přistěhovat. Ale někdy když se rozmečí naše kozy, tak o tom pochybuji :))

Moc vás zdraví tindi

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Takové sousedy by si přál asi každý. Tak vám držím moc palce, aby se vaše krásné vztahy udržely.

Jaké máte sousedy vy, milé ženy-in? Jsou také k chlubení, nebo spíš na stížnost? Můžete obojí, dnešní téma je od toho.

Stačí kliknout na: redakce@zena-in.cz a napsat

Soutěž: GAR

   
04.05.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] enka1 [*]

  Jsou prostě lidé, kteří vděk nepotřebují. A to je dobře, protože být dobrým kvůli vděku - to snad ani nejde neSml16?

  superkarma: 0 04.05.2010, 14:57:40
 2. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml67 sousedi, jak mají být, vzájemně si pomáhat Sml67

  Sousedka nerada peče kynuté těsto, buchty a jiné, já jí dávám, ona mě zase přinese upečenou její buchtu šlehanou, prostě si rozumíme Sml59 a naši chlapi, když se sejdou u slivovičky, smíchy se popadáme za břicho se sousedkou Sml59Sml30

  superkarma: 0 04.05.2010, 14:26:06

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme