Celý svět, ale především Velká Británie, s napětím očekává premiéru filmu DIANA. V České republice film vstoupí do kin už 19. září a je velmi očekávaným snímkem letošního roku. Snímek DIANA zachycuje poslední dva roky života Diany, princezny z Walesu.

Letos uplyne již šestnáct let od tragické havárie a smrti princezny Diany. Ale co se dělo, jaké byly poslední pocity a náplň jejího života? Kdo byl její životní láskou?

Naomi Wattsová jako princezna Diana

Celý film je postavený na milostném příběhu, který není doposud většině veřejnosti znám. Zjišťovala jsem si ve svém okolí, kolik z nás a kdo věděl o její lásce k pákistánskému kardiochirurgovi Hasnatovi? Přiznám se, že jsem ani já netušila, kdo byl její utajená láska. A to byla princezna Diana v mém dětství a dospívání mojí ikonou.

Film ukazuje Dianu v době, kdy již nebyla ve svazku s princem Charlesem. Diana se postavila na vlastní nohy, získala sebedůvěru a na konci života se stala silnou osobností. Do povědomí se dostala i jako bojovnice proti nášlapným minám. Jejím životem se prolnuli dvě lásky, dva osudoví muži. Pákistánský chirurg Hasnat Khan, který byl Dianinou životní láskou, se kterým chodila dva roky. Hasnat se však zalekl médií a tlaku, který by ovlivnil celý jejich život, a vztah nepřiznal. Druhým mužem Dianina života byl obchodník Dodi Al-Fayed, s nímž 31. srpna  1997 v Paříži zahynula při tragické havárii. Závěr filmu je velice emotivní a věřím, že se dotkne každé z nás. Více prozrazovat nebudu, určitě si na film zajděte do kina.

Naomi Wattsová jako princezna Diana

Roli princezny ztvárnila herečka britského původu nominovaná na Oscara, Naomi Wattsová, která se role zhostila s velkým úspěchem. Je až k neuvěření, jak se jí podařilo Dianin styl, chování a vystupování přenést na filmové plátno. Naomi se nechala rolí Diany úplně pohltit, pečlivě studovala její pohyby, hlas i pohledy, tak aby byla co nejdůvěryhodnější.  „Ráda hraju ženy, které jsou komplikované a plné protikladů, a Diana byla ještě víc než to. Někdy byla silná a vzdorovitá, ale uměla také být šťastná, hihňat se, flirtovat, zlobit a také oplývala obrovskou moudrostí.“

Královská rodina o filmu ví a povolila filmování i v Kensingtonských zahradách. Natáčelo se na více než stovce lokacích po celém světě. Cílem režiséra a producentů bylo natočit citlivý a čestný film o ikoně naší doby. Diana byla skvělá matka a silná a inteligentní žena, která překlenula propast mezi královskou rodinou a veřejností, stala se bojovnicí za lidská práva mezinárodního významu, ale především zůstala ženou, ke které můžeme vzhlížet.

Naomi Wattsová jako princezna Diana

Británie v poslední době zaznamenává velkou pozornost díky Kate a Williamovi a od září se pozornost opět otočí k princezně Dianě...

Čtěte také:

Reklama