Bulvár

Přinášíme exkluzivní informace o soutěži Hlas ČeskoSlovenska

V nové pěvecké soutěži televizí Nova a Markíza Hlas ČeskoSlovenska nastane několik změn oproti stávajícímu modelu. O tom, jaká soutěž bude, jsme si povídali s jednou z jejích koordinátorek, Lucií Bártovou.

Letos na jaře se na obrazovkách televizí Nova a Markíza objeví nová pěvecká show: Hlas ČeskoSlovenska. V čem bude jiná než již zaběhnuté pěvecké show? To jsme zjišťovali přímo v televizi Nova u Lucie Bártové, jedné z koordinátorek soutěže...

hlas

V čem bude soutěž jiná než již zaběhnuté známé modely z minulých let?
Hned v několika hlediscích. Zaprvé se hledá skutečný pěvecký talent, bez ohledu na vzhled, pohybové nadání a jiné, v mnoha pěveckých soutěžích zohledňované faktory. Za druhé Hlas ČeskoSlovenska nemá porotu v tom pravém slova smyslu. Má kouče, kteří jsou úspěšnými osobnostmi českého a slovenského hudebního showbyznysu. Oni sami si pouze na základě pěveckých schopností vyberou zpěváky do svého týmu. Dokud se nerozhodnou, zda je chtějí, nebo ne, neuvidí je, neznají jejich identitu, pouze slyší hlas. Úkolem koučů bude pomáhat soutěžícím, trénovat je, radit a vést k vítězství. Zatřetí show je o pozitivních emocích, nebude nikoho zesměšňovat, poukazovat na špatné výkony. Na televizní obrazovky se dostanou jen opravdové pěvecké talenty.

Mnoho těch, kteří pěveckými soutěžemi prošli (a dokonce vyhráli), nakonec zapadnou, stálicí je snad jen Aneta Langerová, občas jsou někde slyšet jména Sámer Issa, Petr Bende, Ondřej Ruml a Jiří Zonyga. Vlasta Horváth se objeví sem tam v nějakém charitativním projektu... Stane se vítěz soutěže skutečně známou osobností? A co pro to soutěž udělá?
V principu jakákoliv hudební soutěž významně pomůže vítězi nastartovat kariéru. Jejím prostřednictvím dostane vítěz možnost poznat zákulisí hudebního showbyznysu, setká se s odborníky, kteří ho pomohou nasměrovat a zdokonalit, dostane obrovskou šanci v podobě několika živých vystoupení v prime time a podobně. Jak se ale bude kariéra vítěze vyvíjet dál po soutěži, to záleží především na něm samotném, na jeho rozhodnutích, spolupracovnících, kterými se obklopí, stylem, který si zvolí. Zatím mohu říct jen obecně, že Hlas ČeskoSlovenska nabídne vítězi víc než všechny dosud vysílané hudební show v Česku a na Slovensku.

Bude hlavní roli hrát v soutěži opravdu jen HLAS, anebo bude od soutěžících vyžadováno i něco dalšího? Jinými slovy, půjde o čistě pěveckou soutěž, anebo bude soutěžícím vytýkáno, že mají kila navíc, jak tomu bývá zvykem?
Jak jsem již zmínila na začátku, nezáleží na tom, jak soutěžící vypadá. Jediné, na čem záleží, je hlas. Poprvé v historii hudebních show se budou kouči (v jiných show to byli porotci) rozhodovat pouze na základě jediného smyslu - a tím je sluch. Jediným omezením pro účinkující byla minimální věková hranice 16 let. Žádná jiná kritéria - mimo skvělý hlas - nebyla stanovena.

EXKLUZIVNĚ: foto stage!

stage

Kdo budou ti kouči?
Hlas ČeskoSlovenska má čtyři kouče. Jsou jimi Dara Rolins, Michal David, Josef Vojtek a Patrik „Rytmus“ Vrbovský.

Jaký vliv na hodnocení budou mít kouči ve finálových kolech - bude to klasický mustr hlasu poradního, nebo budou mít větší moc?
Systém hlasování ve finálových kolech je zcela odlišný od dosud známých způsobů již vysílaných hudebních show. Jeho princip ale zatím sdělovat nebudeme.

Bude na soutěži nějak spolupracovat zpěvák Ivan Hlas? To by bylo docela stylové...
Na soutěži Hlas ČeskoSlovenska pan Ivan Hlas spolupracovat nebude. Přesto o něm v souvislosti s touto show veřejnost uslyší. Více ale prozrazovat nebudu.

Internetové stránky soutěže, na kterých si můžete otestovat svůj hlas nahráním svého videa se zpěvem, najdete zde...

Čtěte také...

   
11.01.2012 - Kultura - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [10] malvina [*]

  peetrax — #8 Tak to mám stejně tak jako ty , televizi pořád vypínám....Zbytečná investice.

  superkarma: 0 01.02.2012, 15:04:23
 2. avatar
  [9] malvina [*]

  Nepotřebujeme  dělníky ke strojům,,:?   nepotřebujeme opraváře?   zdravotní sestry?nepotřebujeme vůbec vzdělané a inteligentní    ........ Jediné co potřebuje společnost  Česká republika  jsou pěvecké talentySml68!!!!! Už vidím jak  po skončení soutěže    končí  tyto  rádoby   pěvecké hvězdy. Kdo dnes  ví jak  skoničla první superstár,,,, ?

  superkarma: 1 01.02.2012, 15:03:34
 3. avatar
  [8] peetrax [*]

  Sledovala jsem jen první Vyvolené a první "Big Brother", první a druhou Superstar. Dál už to bylo všechno dokola. Naštěstí je vždycky možnost přepnout program, případně /a čímdál častěji/ vypnout TV.

  1. na komentář reaguje malvina — #10
  superkarma: 0 11.01.2012, 17:40:09
 4. [7] iřka [*]

  Hm,každý nadává,ale zvědavost nakonec stejně nedá. Já se tedy těším.

  superkarma: 0 11.01.2012, 16:08:24
 5. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Dante Alighieri — #4 Já tipuju, že nenajdu moc rozdílů od superstar, faktoru, talentu.....

  superkarma: 0 11.01.2012, 15:03:01
 6. avatar
  [5] wich [*]

  Je fakt, že konečně ta soutěž má adekvátní název Sml30, protože ve většině těch soutěžích jde jen o hlas. Spousta humbuku a pak stejně většina finalistů skončí u drnkání odrhovaček u kytary jako staří mladí nebo v muzikálech. Nic vlastního, nic fresh Sml3

  Líbil se mi vítěz poslední Superstar, takový ten klučina z Košic, ten byl hodně tvárný, s pěkným hlasem, dovedl se měnit ve stylech, ten mě bavil, ale jestli to nějak uplatnil, nevím, nic jsem od něj neviděla, neslyšela.

  superkarma: 0 11.01.2012, 13:26:50
 7. avatar
  [4] Dante Alighieri [*]

  Já tipuju, že to valnou sledovanost mít nebude. Sml23

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #6
  superkarma: 0 11.01.2012, 10:58:21
 8. avatar
  [3] kobližka [*]

  Sotva skončí jedna soutěž,už se nějaká další televize vytasí s jinou.Já nevím,koho to ještě může zajímat.Jsou to takoví zpěváčci "vyrobení na běžícím páse".Na to je fakt škoda času koukat a myslím,že i škoda tolika peněz,co se na takový pořad vydává.No jo,ale byznys je byznys.....Sml80

  superkarma: 0 11.01.2012, 10:02:13
 9. avatar
  [2] Ferdas [*]

  lidicka — #1 ale bylo to to jediný na co se dalo na silvestra koukat Sml30

  superkarma: 0 11.01.2012, 09:49:23
 10. [1] lidicka [*]

  Zase nás Tv bude krmit dalším paskvilem, doufám že denně nejméně 1/2 roku od rána do večera. A pak jako zlatý hřeb i na SilvestraSml52Sml30

  1. na komentář reaguje Ferdas — #2
  superkarma: 0 11.01.2012, 06:30:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme